bugün

adres sorarken insanı kanser eden heriftir.

bunlara tüm masumiyetle yaklaşırsın. ''hacı filanca yer nerede?'' diye sorarsın. böyle profesör edasıyla hemen yanına gelip ''bak şimdi aha böyle gidecen, gelecen sonra 50 metre yürüdün mü aha orada'' der.

sen de ''ohh yakınmış'' diye sevinirken gidersin gidersin o 50 metre bir türlü bitmez.
en azından adresin "ileride" olduğunu bilen, ve sizi yanlış yönlendirmeyen heriftir.
oysa bazıları da vardır ki, adresi bilmemelerine rağmen ahkam kesip, sizi yalan yanlış, hatta zıt yöne yönlendirirler. işte o insanlar ki güzel bir küfrü hakederler.
hipermetrop olabilir.
(bkz: idiot)
(bkz: aa bu benim lan)

bir de bu herif upgradeleri var ki 5 metrelik yola, tam ters istikameti gösterip 5 km ilerde der.
bazılarının yanlış adresi hakettiğini düşündüğüm zamanlar olmuştur. lisedeyken, okuldan çıkıp caddede yürürken kıronun biri yaklaştı.
+kardeş selamunaleykum. mektep nerde acaba?buranın yabancısıyız da..
-aleykumselam.hangi lise abi? adını biliyor musun okulun?
+kardeş öyle okul değil ama bizim gideceğimiz.
dedi ve bende jeton düştü. birazda fırlamalık var tabi. öyle bir adrese gönderdim ki akıllara zarar. dermeçatma ülkü ocağı mekanı vardı.dışardan çok ta genelevden farklı olmayan. gönderdik ama ne oldu hiç bilmiyorum.
izafiyet teorisini haklı çıkaran heriftir.
geriye kalan 4950 mt boyunca anasına avradına küfür yiyecek olan heriftir.

(bkz: hiç mi 50 mt görmedin a q)
eşşek 5 km uzaktayken sudan gelmeye 50 metre kaldı diyerek dövülecek insandır.
adana'dadır bu adam. vallahi. hayatımda sadece bir kez adana'ya gittim. ve o gün feci bir baş ağrısı yakaladı beni. bir cafede oturduk kahvaltı yapıyoruz ama daha fazla dayanamayacağımı anlayınca garsondan eczanenin yerini sorduk. adam 50m. sonra solda dedi. e adam adana bize uzay. nerden bulucaz biz bu eczaneyi. zaten adana'da eczaneler c.tesi açık değilmiş. delirdim. en son mersin'de bulabildik ağrı kesiciyi. eczanede değil tabi bir tekel bayisinde.
emlakçıdır. aynen şöyle gelişti.

- ev nerde peki belediye binasına yakın mı
+ evet tam karşısında.
- tamam görelim o zaman

ev belediyenin tam karşısındadır. ama tam 2 kilometre karşısında yokuşun tepesindedir. sıcakta yürüdük bi de o yolu. adam haklı amk karşısında ama yakın demedi. keilme oyunu yapmış piç. normalde bu kadar küfür etmem ama kızdırdı beni ipne.
beni avcılar dan beylikdüzü'ne yürütmüş heriftir. ibnenin önde gidenidir.