bugün

bedelli askerlik çıkarsa pek rağbet görmeyecek dönemdir.
sarı zarfı ellerine almaya başlayan topluluk.
vatan bayrak aşkıyla yandıkları son 1 ay içine giren poşetler.
eğer çıkar da tekirdağ çorlu 5.kolordu emniyet ve muhafız bölüğüne gelecekler yandı şu anda benim lanet ettğim gibi 8 saat nöbet ve keşke bununla kalsa düzensizlik ve vukuatların yeri, 345 leri sabırla bekliyoruz.
341. dönem bir asteğmen olarak 'ben mi yapayım' dediğim adaylardır.
benim de içinde bulunduğum adaylardır. hala kısa mı istemeliyim yoksa asteğmen mi olmalıyım, karar veremediğim ama ne olursam olayım beraber askere gideceğim adaylardır.
289.dönem olduğumu hatırlayınca vücudun bazı bölgelerindeki kılların yavaş yavaş ağırmaya başladığını bana hatırlatan adayların gideceği celptir.

bakalım hanginiz kırkağaca düşeceksiniz.
343. Donem izmir havalimani jandarma cavus olarak yollarini gozledigim alt devrelerimdir.
343'lerin biletleridir,Allah hepinizin yardımcısı olsun.
alt devre torun tombalak kurma kolu çek. Bırak... biter mi be? muhabbetlerine muhattap olma durumunun başlangıcıdır bu adaylık süreci.
309'um, 309. Ohayo. Kolay gelsin herkese. Çabucak biter herkes için umarım. Onu bırak, 309'dan 345'e bile çabucak geldi.
emret komutanım!
Askeri kanunlara göre 29 dakika önce sivil statüden asker statüsüne geçmiş yazarlardır. Şahsımın da içinde bulunduğu gruptur. Yarın itibariyle yedek subaylık sınavları başlayacaktır. 9 Nisan'ı 10 Nisan'a bağlayan gece askerlik yapacakları yerleri öğrenecekler ve kısmetse 12 Nisan'da bot bağlayacaklardır. Sınava girecek bütün yazarlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum.
bugün itibarı ile sınavlarına girmeye başlamış artık asker olan gençlerdir 343 kd olarak sabırla bekliyoruz kendilerini şafak 46.
dün itibariyle resmen dahil olduğum grup.
tuzla piyade okulunda normal şartlara göre uzun, askeri şartlara göre kısa sürede işlemlerimi bitirip sınavı olmamla aralarına katıldığım topluluk.

herkes için hayırlısı olsun.
göz açıp kapayıncaya kadar gidip gelecek olan dönem askerleridir.
not:325. kd olarak görev yaptım.
asteğmen çıkacaklara harbiden geçmiş olsun

not: 341. dönem asteğmen
not2: şafak 91
343 ler olarak sabırsızlıkla beklediğimiz kişilerdir kendileri mümkünse acemiliğinizi çabuk bitirip gelin de biz de gideceğimizi anlayalım.
hakkari'ye gidecek olan arkadaşlara kolaylıklar dilerim, zira bu yaz çok eğlenceli geçecek gibi görünüyor.
konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil... bu tiyatronun ne biçim bir şey olduğunu herkes anlatmıştır. sabrın sınırlarını zorluyorlar. ola ki hakarette sınırı geçip vurmaya falan kalkarlarsa direkt ailenize kara kuvvetlerini aratın. kuzu gibi oluyorlar maşallah... benim aktaracaklarım bu kadar sayın birand. geri kalan yere üç nokta koyuyorum
339. dönem asteğmen olarak şafak -37.
yenifoça 7. alaya gelicek sözlük yazarları haber etsinde elimizden geleni ardımıza koymayalım.
gittiğin zaman "bu ne ya askerlik buysa ben yapmam, bu adamlarla askerlik mi yapılır" diyecek askerlerdir. Yanlış olmasın çok kutsal bir görev ama o kadar boş adamlara o kadar çok para harcanıyor ki "yapmayın kardeşim gidin" diyesi geliyor insana. örnek vermek geekirse gözlerimle şahit olduğum bir öğle yemeğinde izmir köfte vardı * bir arkadaş akşama acıkırım diye kamuflajının cebine döküverdi. "ne yaptın" deyince "sonra yerim" dedi.
337. kd revir çavuşu
iskenderun deniz er eğitim komutanlığında askerlik yapacaklar çok şanslıdır.

333. kısa dönem askerliğimin acemi birliğini orada yapmıştım. isteyenleri bilgilendirebilirim biraz. kolay gelsin.