bugün

Sevgili seyirciler! Geçen sezon dünya gücü'nde oynayan Münevver Karabulut bu sezon Cennet spor'a 3 milyon euro bonservis bedeliyle transfer oldu. Medyanın en çok söz ettiği yılın futbolcusu Münevver...
Bu ne yaa? Yok artık!
aziz yıldırım'ın 3,5 milyon euro'dan teklifle geleceği helalliktir.
süreyya karabulut' un yalan olmasına inanmak istenilen sözleri. biz münevver' in hayatını film yapmak isteyenleri ölmüş bir bedenin üstünden para kazanmak istiyorlar diye eleştirirken bunun daha da basitini kızcağızın babası yaparsa buna ne denir bilemem. bir baba kızının toprak olmaya yüz tutmuş bedenin üstünden pasarlık nasıl yapar aklım almıyor.
(bkz: şerefsizlik)
sürreya karabulut anne gibi davranmamıştır.
kendi doğurduğu, sütünü verdiği kızının canını 3 milyon euro gibi bir paraya "helal" etme girişimindedir.
şimdi nasıl inanalım size?
6 aydır atılan çığlıklar 3 milyon euro için mi?
bilsek biz toplardık aramızda üç- beş kuruş ama o senin güzelim kızını geri getirecek mi?
baba o program senin bu program benim. bir burda bir orda derken epey bi para harcamış. bir yerde parasıda bitiyor adamın. masraflarının iadesiniistiyor adamcağız.
kızına değer biçen bir biyolojik babanın cümlesi.
acılı (!) baba demiştir ki, ben bu parayla vakıf kurup kızımın adını yaşatacağım. kızını katleden birinden alacağın parayla kuracağın vakıfta, yapacağın hayırda, yardımda seninle beraber yerin dibine batsın.
(bkz: yok artık yıldırım demirören)
çok pis oyuncusun sen, sinamaya yatır o parayı, film filan çevir, kızının adını yaşat bari, dediğim olaydır. yürü be babası kim tutar bizi.
davanın magazinleştirilmesi dolayısı ile hiç yorum yapmadığım, ama bu para meselesinden dolayı adamın tu-kaka yapılması ile müdahil olmak istediğim durum.

tanım: garipoğlu ailesinde hak ve helal kavramı var ise işin manevi kısmını 3 milyon avro alıp kızı adına bağış yaparak kapatabilirim diyen babanın teklifi.

zaten katil zanlısı cem garipoğlu yakalansın, cezasını çeksin de diyor okuduğuma göre.

ha tabi çocuk yakalanıp içeriye atıldıktan sonra baba o parayı verir mi, ayrı konu.
sizin gibi hergün bu cinayeti konuşan insanlar yüzünden, hergün yapılan haberler yüzünden kafayı yemiş insan söylemi.
(bkz: maneviyatın da artık ücretli olması)
(bkz: yok artık lebron sami)
2002 sonlarında abd'de terör estiren ve en azından bir kesimin gözünde karizma sahibi olan john allen muhammed'un en sonunda polisten para isteyip tüm karizmayı sıfırlamasını akıllara getiren açıklamadır.

artık keçi boynuzu tadı veren bu cinayetten ötürü her gün ekranlarda cirit atan şu adama* tahammül ediyorsak, vahşice katledilen kızından ötürü yaşadığı benzersiz acıdandır. ama şu açıklama doğruysa da "ya bırak arkadaş bu işleri" demekten de kendimi alamıyorum. son olarak, umarım yıldırım demirören araya girip "4 milyon euro+uğur inceman" gibi bir teklifle acılı babaya gelmez, adamın acısı büyük arkadaş...**

ayrıca sallamasyon olması da yüksek ihtimaldendir, bilmem mi ben medyamı...
kendine istiyorsa namerttir sevgili götcüğünü kurtarmak içindir bu 3 milyon avrocuk.
hak helal etmek insanın yüreğinden gelecek bir şeydir. para ile satın alınamaz. kızı vahşice katledilen bir baba parayı alabilir ama gönülden hakkını helal edemez.

bu adam doğruyu mu yapıyor elbette hayır ama bir yandan da kafası kesilerek işkenceyle kızının öldürüldüğünü öğrenen bir baba ne kadar düzgün bir psikolojiye sahip olabilir ki?
(bkz: yokum diyor)
satılık helalliktir efendim buda şunu gösterir, para herşeyi satın alır efendim "helalliği bile".
bu işin helalliğimi olur. bu hak mahşere kadar haramdır. parayla değer biçilmez.
babası 3 milyon euro' ya helal etse de, (tabi aslı varsa), ben bir vatandaş olarak etmiyorum, günlerce uykularım kaçmıştı.

edit: babaya tuzak hazırlanmış, para ile ilgili konuda. babanın hiç bir suçu yok aslında. adam ne yaptığını bilmez durumda. psikolojisine anlayış göstermek lazım.
(bkz: para herşeyi satın alır)
parayı ağzına almaması için bu ülkede adaletin tıkır tıkır işlemesi lazımdı.
yerden göğe kadar haklı bu adam. kimse bilemez kendi içinde neler yaşadığını.
madem cem garipoğlu'nu devlet koruyor, 3 milyon euros nedir ki "cem garipoğlu'nun özgürlüğü"ne karşılık.
istenen münevverin kan parası değil, cem'in suçlu olmasına rağmen toplum içinde aklanma fiyatıdır, bu fiyatı süreyya karabulut değil cem garipoğlu'nu koruyanlar biçmiştir. süreyya karabulut adaletin dengesinin altüst olduğunu ama oyunun kuralının* başka şekilde olduğunu idrak etmiş, kuralı, ilgili olan herkesin gözüne sokarak "siz busunuz" demiştir kanımca.

(bkz: türk milletinin hafızasının iki saat olması)*

edit: imla
"allahım beni bu hallere düşürme. düşürdüğün an canımı al." şeklinde dua etmeme sebep olan kişinin sözleri *.
bence araştırılması ve soruşturulması gereken beyanat.

neden 3 milyon euro?
bu paranın bu miktar olması neden diye soruşturulmalı. neden 2.5 milyon euro değil de 3? iki aile arasındaki alacak verecek mevzusu mu? mafya bağlantıları mı? karabulut ailesinin bildiği bir sır mı var da özellikle bu rakam söyleniyor? bu miktarın gariboğlu ailesindeki varlığından karabulut ailesi nasıl haberdar? bu parayla karabulut ailesi ne yapacak? bu parayı kim nasıl teslim edecek? doğru ya, parayı isteyen insan, paranın nasıl ve kim tarafından verileceğini de bilir.

bu sadece bir cinayet değil artık. içinde daha karmaşık şeyler var olan bir rezalet. önce, emniyet teşkilatı bu soruları sormalı muhattaplarına.

evet kan parası dedikleri şey maalesef var bu toplumda ama bu olayda bir şeyler ters.
bu gerçekten doğruysa şu adamı ve olayı göstermesinler artık dedirten bir durumdur.
inşallah yalandır dediğim.
şayet doğruysa 150.000 daha versinler g.tünü de versin.