bugün

yeni bir yedinci nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
dünyanın bazı kurallar ihtiyacı vardır buda onlardan biri.
(bkz: aç kaleyi aç aç)
gecenin köründe, hatta sabaha dahil edilebilecek bir saatte hiç tanımadığı bir yazara seri halde hayko parçaları göndermiş olan şahıs. hocam.

çok büyük sevaba girdin hocam. söylemiş miydim?

eksik olmasın. sözlükte varlığı daim olsun.
korner kullanmanın imkansız olduğu bir arazide iseniz uygulanan kuraldır. eğer minyatür kale oynuyorsanız kalede kaleci olmayacağından penaltı vuruşu, oyuncunun kaleye doğru domalır pozisyonda topa topuğuyla vurması suretiyle yapılır. hey gidinin günleri. bu da ileriki yaşlarda "benim kaç kaleye domalmışlığım var biliyor musun" gibi bomba anılara sebebiyet verir.
mahalle veletlerinin totalde 1-2 saat ömrü olan bakkal toplarıyla oynadığı oyun.**
yeni farkettiğim şukela yazar. hoşgelmiş.
benimle beraber yürüyen, yolumdaki taşları temizleyen en yakın dostum. iyi ki varsın. hayat seninle gerçekten çok kolay.
takımlarda ayağı yamuk olan birisi varsa karşı takımın rakibi çok da zorlanmadan rahatlıkla yenebileceği, dolayısıyla her iki tarafa da yaramayan kural.
arkadaş kadrosuyla yapılan kuralları kendinizin belirlediği tadından yenmez maçın bir kuralıdır.
gökhan yıkılkan'ın trt 1'de yayınlanan yeni programının adıdır. program bugün yayına başlamıs olup dünya kupası süresince her gün 19.55- 20.35 arasında TRT 1 ekranlarında gösterilecek. gökhan yıkılkan bir zahmet'teki başarısını bu programla da pekiştireceğe benziyor.
dikkat edin hepinizi bulacak oğlum.
çocukluğumuzun vazgeçilmez mahalle maçlarının tek ve yıkılamaz kuralı.
trt 1 in yeni programı. hele programın bir bitişi var gökhan manyagının akıllara zarar. aklıma geldikçe gülüyorum. tipe bak ya.
mahallede eskiden "dünya" dediğimiz oyun vb. oyunlarda (ikiden fazla kişiyle oynanan oyunlarda) dışarı çıkan topun diğer kişilerin kullanamayacağı için 3 korner 1 penaltı denirdi..
(bkz: ayak değişmez)
gökhan yıkılkan'ın yeni projesi diyebiliriz. bizi gülmekten öldürüyor gene.
japon kale ile beraber unutulmaz çocukluk anılarındandır.
80 li ve 90 yıllarda çocuk olanlar için önemli bir futbol terimidir.
her top 3.ye kornere çıktığında "hayır lan daha 2" diyerek itiraz edilen durumdur.
akabinde penaltıyı kimin kullanacağı tartışma konusu olan kural.
birde bu kurala ek olarak "kalecinin boyunu geçti gol olmaz" kuralı vardır. O zamanda o küçük beynimizle neden bu kuralın muhabesini yapamadık onu da bilemiyoruz tabi. Kalecinin boyunu geçecek tabi geçmeden gol olur mu?

(bkz: kalecinin topu tutmasını gol olarak saymak)
lig tv nin bir şey hariç güzel programıdır. güzel olmayan kısmı mehmet ayandır. herhalde 1 penaltı o oluyor.
zamanımıza uyarlanmış hali; 3 penaltı 1 korner'dir.
hayaldi gerçek oldu.
fenerbahçe maçlarında, hakemlerin uyguladığı çocuksu kural.
korner köşesi olmaması sebebiyle çocuklar arasında geçerli olan dar alanda oynanan futbol kuralıdır.