bugün

http://www.youtube.com/watch?v=wJ7qamYgg5k&feature=fvwrel

üstteki vidyoyu yükleyen kişiden alıntıdır:

--spoiler--
3 Ekim 2008 tarihinde Hakkarinin Şemzinan ilçesine bağlı Aktütün (Bezelê) Karakolundan operasyona çıkan Türk ordusuna yönelik gerilla güçlerimiz tarafından bir eylem gerçekleştirilmiştir. Aynı anda Aktütün (Bezelê) Karakoluna ait 3 tepeye de gerilla güçlerimiz bir saldırı eylemi gerçekleştirmiştir.

Öğleden sonra saat 13.00 sıralarında başlayan bu eylemde her üç tepede de çatışmalar akşam saat 17.00a kadar şiddetli bir biçimde ve iç içe sürmüştür. Aynı esnada Bezelê Karakolu da ağır silahlarla vurulmuştur. Yoğun ve şiddetli çatışmalardan sonra düşmana ait bu her üç tepe de gerilla güçlerimiz tarafından tümden imha edilerek ele geçirilmiştir.

Birinci tepede 25, ikinci tepede, içinde bir üst teğmenin de bulunduğu 27, üçüncü tepede ise 10 düşman cenazesi üzerine gidilmiştir. 4 Ekim günü öğlen saatlerine kadar da süren yoğun çatışmalar sonucu Aktütün (Bezelê) Karakolu önemli oranda tahrip edilirken, bu her üç tepede toplam olarak içinde çok sayıda rütbelilerin de bulunduğu 62 asker öldürülmüştür. Ayrıca yaşanan bu çatışmalarda Türk ordusuna ait 30u aşkın yaralı vardır. Yine, karakol içerisinde ve dışarısında yaşanan yoğun çatışmalarda sayısı tespit edilemeyen çok sayıda asker de öldürülmüştür. Çatışma esnasında inisiyatifi tümden kaybeden Türk ordusuna ait savaş uçakları, birçok yeri bombardımana tabi tutarken, karakolun kendi tepelerini de hedef almıştır.

Ayrıca olay yerine gelen kobra tipi helikopterlerden bir tanesi gerilla güçlerimiz tarafından darbelenmiştir. Darbe alan kobra helikopter, çatışma alanından uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

Bu çatışmalarda toplam 9 arkadaşımız kahramanca savaşarak şahadete ulaşmıştır. Bu arkadaşlarımızın kimlik bilgilerini daha sonra kamuoyuna açıklayacağız.

Bu çatışmalarda Türk ordusuna ait 15 adet HK 33 marka silah, çok sayıda gece ve gündüz dürbünü, cihaz ve çok sayıda askeri malzeme de ele geçirilmiştir. imha edilen bu tepelerdeki düşmana ait birçok ağır ve hafif silah da gerilla güçlerimiz tarafından imha edilmiştir.

Bu eylem ve çatışma görüntüleri de gerilla güçlerimizce kameraya alınmıştır.

Çatışmalardan sonra 4 ve 5 Ekim günlerinde Türk ordusu, savaş uçakları ve havanlarla Basya vadisi çevresini bombalamıştır.
--spoiler--
30 senedir güya terörle mücadele ediliyor...

adamlar dağda açık arazide, suyun bulunduğu tabanda, tek kol düzeninde katırlarla, gülüşerek, konuşarak, bazen durup çay demleyerek, en ufak bir "görülürüm" tedirginliği duymayarak tıngır mıngır geliyor...

bir karakol ki evlere şenlik...dört tarafı dağ..ortada karakol..ne işe yarar..neden oradadır? kim hangi amaçla orada bu askerleri tutar bilinmez...

on tane çocuk alın..hakim tepelere yerleştirin.."şu karakola taş atacaksınız " deyin, yemin ediyorum 8-10 askerin kafası yarılır..o kadar kötü bir mevkiide...

sen o kadar askeri niye çakarsın oraya..o amınakodumu karakolunda altın madeni mi vardır..olmasa türkiye yi düşman mı işgal edecektir...ey omzu bol yıldızlı komutanlar siz neden varsınız?

bunların dışında; 3 ay siktiriboktan bir eğitimle, 10 mermi atmadan hakkarinin böyle bir yerine gelmişsin...aniden 4 yandan kafana, doçka, rpg 7, kaleş mermileri yağmaya başlamış..ne beklersin? destek değil mi? öğlen birde başlıyor çatışma, hava kararıyor daha bir tane helikopter yok...be amına kodumu helikopteri bir kez de saldırıdan 10 dakika sonra gel...be amına kodumu f-16 sı, bu millet tanesine 50 milyon doları hangarlarda yatsın diye mi veriyor sana....

yıkın lan o itlerin olduğu dağları..yakın lan..nasıl bu kadar rahatlar lan...

o akarakolda olduğunu düşün..çil yavrusu gibi koşuşuyorsun...3 saat dayanıyorsun.en sonunda pkk lı gözünün önüe kadar geliyor..o askerin ruh halini düşünün...

bu videodan gördüğüm, bu ordu var ya harbiden kağıttan kaplanmış...

bu şehit söyleminden de derhal kurtulunmalı çünkü ölen insanın zerre değeri kalmıyor bu yüzden...biri gider öbnürü gelir mantığında komutanı da siyasetçisi de...en ufak bir sorumluluk taşımıyorlar kötü sevk ve idare etme yüzünden...
ışık koşaner in itirafıyla asıl suçlunun dönemin tsk sının olduğu görüntüler.

ama siz akp bu duruma dur deyip tsk da temizliğe gidince de buna kızarsanız nasıl olacak beyler ağalar.

çocuğunuz okumayı öğrenemediği zaman bunun sebebini önce müdüre mi sorarsınız öğretmene mi?

tsk da ihmaller varsa düzeltilmelidir.düzeltene de engel olunmamalıdır.engel olan pkk lı orospu çocuklarıyla aynıdır.
43 şehitin olduğu saldırının videosu. nerde lan dünyanın en iyi üçüncü ordusu. teröristler askerlerin çok acemi olduğu için karşılık veremediklerini söylemiş teröristler. profesyonel ordu diyorum başka da bir şey demiyorum.
kaç yıl önce çekilmiş görüntülerin PKK ile mücadelenin tavan yaptığı sırada tekrar ısıtılıp vatansız köpeklerce önümüze sunulması ve kanı bozuk gerizekalıların da üzerine yorum yapıp Türk askerlerine küfür yağdırması olayının döndüğü videodur.
Herhalde PKK kendi propagandasını daha rahat yaptıramazdı. Aptal insan heryerde aptal, cahil insan her yerde cahil. AKP'nin aptalca propagandalarla bu ülkeden nasıl rahat rahat oy çıkardığını daha rahat anlıyoruz. PKK bile kendi propagandasını yediriyor gerizekalılara da AKP nasıl yedirmesin.

bir de birileri işveren edasıyla çıkıp "çözüm profesyonel askerlik" falan filan demez mi birincisi sen işveren değilsin, ikincisi Askerlik para için yapılan bir meslek değildir, üçüncüsü o profesyonel askerler yani erler 3-5 yıl da sözleşmeleri bitip sivile geldiğinde sivilde beni sikemez benim vakti zamanında taşıdığım bröve belli ama seni bir siker dünyan şaşar.

Terörle mücadelede hatalar yapılmaktadır, yapılacaktır, eksiklikler vardır, eksiklikler olacaktır lakin karı kılıklı siviller, askere giderken aman doğuya düşmesin, aman doğuya düşmesin diye ağlayan karı kılıklılar ve nicesi yattığı yerden bu mücadelenin ne olduğunu kavrayamaz, eksikliklerinin ne olduğunu bilemez, yaptıkları yorumlar da o veya bu şekilde ya terör örgütünün, ya vatan haini siyasi bir ekibin yönlendirmesiyle ortaya çıkmış Türk Devleti ve Milleti aleyhine yönlendirilmiş yorumlar olacaktır. O yüzden bir insan karı kılıklı, şereften ve haysiyetten yoksun, korkak olsa bile biraz da olsa akıl kırıntısı barındırıp doğru olduğu şekilde davranmalıdır. Özellikle de gündelik siyasi çekişmeler üzerinden 10 yıllık AKP'nin suçunu hafifletmek için 2000 yıllık Kurum olan Türk kara kuvvetlerine, PKKlılar ve Siyasetle milyarlarca dolar kazanan şerefsizliern yönlendirmeleriyle saldırmamak yani güneydoğu'da askerlik yapmayı istemeyecek kadar ibne olunsa da ibneliğin de bir şerefi olduğunu gözönünde bulundurup o şerefe uygun şekilde davranmayı gerektirir.

Helikopterler nerdeee, helikopterler nerdeee diye askerlikten anlamayacak şekilde bağırıp çağırmak ibnenin, aklının olmadığının da göstergesidir ya o da başka konu.

ek: eksi veren arkadaş görev yerini ve enazından girdiği çatışmaları anlatırsa özel mesajla sevinirim. Paylaşacak birkaç şeyimiz olur belki ben yanlış düşünüyorumdur. Tabi görev yeri derken erkeklerin görev yaptığı yerlerden bahsediyorum.
kürtçe için geberenlerin türkçe konuştuğu videodur.
küfürlerin kifayetsiz kaldığı anlar...
orospu çocukları.
kan donduran görüntüler, orospu çocukluğunun açık tarifi.
bu video yillar once piyasada vardi, ben seyretmistim, neden simdi turk medyasi tarafinda servis yapildigini anlam veremiyorum.
karakolun olduğu yer kabak tarlası gibi. oraya karakol yapanların da, kaldırmayanlarında cezalandırılması gerekir. bu beceriksiz komutanları atatürkçülük adına körü körüne savunanlar utansın. bu komuta kademesini atatürk asardı be...
böyle kabak tarlası gibi karakola güle oynaya saldırmayı kahramanlık olarak nitelendirenler de bu dönemde cezalarını bulacaktır.
giriş gelişme ve senaryo olarak 15 ağustos 1992 şırnak taşdelen karakol baskını görüntülerinin aynısı, devam filmi...
şu bir gerçek ki bu videonun şimdi tekrardan ortaya çıkması, ancak askerimizin moralini bozar şerefsiz pkk lıların işine gelir.

ama şu olaylar durulduğunda bu olayın sorumluları geçte olsa yargılanmalıdırlar.
türkiye'nin en büyük üç sözlüğü olarak nitelendirilebilecek uludagsozluk, eksisozluk ve itusozluk'te aynı gün içerisinde yayınlanmış videodur. bu kayıt, pkk'nın propaganda videolarından birisi olmakla birlikte, senelerdir internet ortamında bulunmaktadır. bu videonun, terörle mücadele konusunda hassasiyet gösterilen, kandil'e hava operasyonları yapılan ve genelkurmay eski başkanı ışık koşaner'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internete düştüğü günlerde yeniden hortlatılması ayrıca düşündürücüdür. bu videonun internet ortamında yeniden patlaması belki bir tesadüfler zinciridir. ancak duyarlı olmak istiyorsak her olasılığı düşünmek durumundayız. "bir psikolojik savaş manevrasının içinde miyiz?" sorusu akıllara gelmiyor değil.

http://www.eksisozluk.com...d=&au=&g=&p=1

http://www.itusozluk.com/...k+sald%FDr%FDs%FD+videosu

video, zerre kadar bile milli ve toplumsal hassasiyet taşıyan her vatan evladının ruhunu karartacak türdedir. bazı acı gerçekleri bir tokat misali insanın yüzüne çarpar. bu videoyu yorumlamak, elbette ki az çok teknik bilgi gerektirir. bu platformda yazar olan hiç kimse uzmanlık düzeyinde bu konulara hakim olmadığından, yaptığımız yorumlar sadece kendi düşüncelerimizi ve bakış açımızı taşıyacaktır. "bu karakol neden bu derece saldırıya açık bir alanda konuşlandırılmıştır?, "neden herhangi bir hava desteği gönderilmemiştir veya gönderilememiştir?", "elini kolunu sallayarak sınırdan geçen ağır silahlı yüzlerce terörist, neden askeri istihbarat birimlerini ağına takılmamıştır?", "bu teröristler farkedildiyse, neden gereken birimler haberdar edilmemiş veya önlem alınmamıştır?", "videoda teröristler, neden kendinden oldukça emin bir psikoloji profili sergilemektedirler?", "saldırı gerçekleştikten sonra, neden gereken siyasi, diplomatik ve askeri karşılık verilmemiştir?"

bu soruları arttırabilirsiniz. ancak esas olan birşeylerin yanlış yapıldığı ve acı sonuçlar verdiğidir. kaçakçılık için kurulmuş olan karakolların terörle mücadele konusunda bu derece savunmasız bırakılması, sivil ve askeri istihbarat birimlerinin zaafiyeti ve gerek sivil gerekse askeri yönetim mekanizmalarının yanlışları mıdır, bizi bu noktaya getiren. yoksa çok daha ötesi midir? bu sorun, aynı zamanda uluslararası zemine yayılan, bazı diplomatik ve siyasi zaaflarıda beraberinde getiren bir çıban mıdır? cevabı evet. bu sorun sandığımızdan daha örgütlüdür ve vebali belkide son elli yıldır memleketi yönetmiş ve yöneten mekanizmaların sorumluluğundadır.

bu iş sadece genelkurmay'ın veya hükümet'in veya milletin yanlışlarından ibaret değildir. bu sorun hepsini birden kapsamaktadır. düzgün askeri stratejilerin geliştirilmediği, siyasi mekanizmaların olayın çözümünden kaçtığı ve halkın içine düştüğü çıldırtan duyarsızlıktır, bize bugünleri gösteren.

bu videoyu izledikten sonra sadece genelkurmay'ı veya hükümeti veya istihbaratı veya halkı başlı başına suçlamam. hepsini birden suçlarım. çünkü bu durum hepsinin ve hepimizin bok yemesinin sonucudur.

kendi aksiyonlarını üretemeyen, okyanus ötesinden onay almadan sınır ötesi operasyon yapamayan, istihbarat birimleri yabancı servisler tarafından kevgire çevrilmiş, dış politikası bağımlı kılınmış, askeri unsurlarının becerisi elinden alınmış, en yüksek yöneticilerinin ve komutanlarının dahi doğru düzgün bir taktik geliştiremediği, yöneticilerinin çözümden bi haber olduğu ve halkının duyarsızlıktan ve unutkanlıktan benliğini kaybetme noktasına geldiği bir ulusun hatasıdır bu.

bu hepimizin hatasıdır. bu videoyu izledikten sonra kimileri askeriyeye sövecek, kimileri hükümete küfredecektir. ancak yapılan hatanın en büyüğü buradadır. biz ilk önce çuvaldızı kendimize batırmak zorundayız. o karakolda can vermiş her vatan evladının vebali bizide kapsamaktadır çünkü. hiçbir şey yapmadan sağı solu suçlamak ise sadece bir kaçıştır.
videoyu çekenler, saldırıyı düzenleyenler için söylenen zaten söylenmiş yukarıda, altına imzamı atarım. ama o bir türlü gelmeyen, gelemeyen hava kuvvetlerine komuta eden * komutan nasıl bir insandır ki, gün geceye dönene kadar iki tane uçak gönderemiyor. o canlar, o gencecik insanlar can veriyor orada pisi pisine. ya o karakolu oraya yapan yaptıran akıl. bu nasıl allahın belası bir oyundur. evet oyun bu. bu kadar donanımlı bir ordu nasıl böyle avlanır. nasıl verilir onca canın hesabı. sözün bittiği yer budur. bin kere yazıklar olsun.
askerler bildiğin ölüme terkedilmiş. adamlar paintball oynar gibi eğlenmişler, bir de videoya çekmişler. anımsadığım kadarıyla o saldırıda şehit olan askerlerin büyük çoğunluğu boğularak ölmüşlerdi. videodan da anlamak mümkün.

ha bir de o çatışmada 25 teröristin öldürüldüğü duyurulmuştu, yalanınız sikeyim lan.

bırak isabet eden mermiyi yakınlara ulaşan bir atış bile görmedik videoda.

orada o askerleri çaresiz bırakan, çaresizliğe, ölüme iten ne kadar yetkili varsa, alayınızın...
izleyin..

bir an kendinizi o karakolda vatani hizmetini yapan ve o anı yaşayan bir askerin yerine koyarak izleyin. kapatın gözlerinizi ve o silah seslerinin beyninizde ki yankısını hissedin. korku ve çaresizlik ne demek olduğunu anlayarak izleyin. sonra vücudunuza giren o kalleş mermiyi hissedin.. hayatınız bir film şeridi gibi geçiyor mu gözlerinizin önünden?

sonra kendinizi o çatışmada can veren şehidin ailesinden biriymiş gibi düşünerek izleyin. sıkılan her bir kurşun ciğerlerinize doluyormuş gibi.. acaba bu videonun kaçıncı saniyesinde atılan kurşun o şehidinizin bedenine girdi, çok acı çekti mi yoksa o saniye mi ruhunu teslim etti düşünün. daha dün konuşmuş olun telefonda, teskereyi alıp geldiğinde birlikte yapacağınız şeylerin hayalini hatırlayın tekrar.. hayaller acıtır mı?

şimdi de kendinizi o çatışmada can veren o aslan parçasının 6 aylık eşiymiş gibi düşünerek izleyin. çok değil bundan sadece 6 ay kadar önce sevdiğinizle evlenmenin hayatta tadılabilecek en güzel duygu olduğunu öğrenmiştiniz. çok kısa bir süre sonraysa eşinizi askere göndermenin hüznünü yaşamıştınız ki o hüzün size katlanılmaz gelmişti, böylesine bir acıyı yaşamadan önce.. çocuğunuz olduğunda koyacağınız isim, birlikte yapacağınız ilk tatilin hayalleri, para biriktirip alacağınız arabanın modeli, doğum gününde ona yapacağınız süpriz... akıtamadığınız gözyaşları boğazınızda düğüm olduğunda soluksuz bırakıp öldürür mü?

ve şimdi kendinizi 30 yıldır bu ülkede var olan pkk illetinden ülkeyi arındırmak adına bu süreç içerinde mecliste yer almış / halen alan siyasi karakterlerden birinin yerine koyarak izleyin. biliyorum böyle düşünerek izlemek zor olacak lakin ölenler sizin yada bir yakınınızın çocuğu olamaz çünkü şehit olanların hepsi fakir aile çocuğu ama olsun deneyin en azından, çalıştırın hayal gücünüzü. vicdan? sorumluluk? acıma? kahır? öfke? üzüntü? bunlardan bir ya da bir kaçını hissedebiliyor musunuz?

son olarak, kendinizi o şehitlerden birinin evladı olar... yada vazgeçtim, onu düşünerek izlemeyin. çünkü bu acının tarifi yok...
öncelikle görüntüler için başlık açan yazar olarak söylemek istediğim bir kaç konu var. kalkıp terör örgütünün sempatizanı değilim. bugün bir akrabamı şehit olarak toprağa vermiş bir kişiyim (bkz: ahmet yumak). bu yanlış anlaşılmanın önüne geçmek isterim ki başlığı ekşi sözlükte görüp öyle açmışımdır, bir provokasyon amacı taşımamaktadır.

bir çok şey yazılmış. özel msj yoluyla da fikir alışverişi yaptığım sözlük yazarları oldu. havanın uçuşa uygun olmaması, daha öncesinde mevzilerin ele geçirilmesi, doçkalar nedeniyle helikopter kaldırılamaması vs. vs.

Güzel kardeşim bunları sen hiç bir şehit anasına anlatamazsın. bak şimdi bu ülke toprakları altında birileri senin askerine 3-4 saat mermi sıkıp da sen hiç bir müdahalede bulunamıyorsan o işleri geçeceksin. zaten o karakolun içinde sağ asker kalmış mıdır bilmiyorum. zira önce mevzilere ateş açıldıysa bir çok asker karakolu terkedip etrafına mevzilenmiştir sanırım. ve o kadar sürede de kim bilir ne kadar askerimiz şehit düşmüştür. hadi hava desteği, helikopter ile özel birlik desteğini geçtim. hiç mi obüs mobüs, roketi yok bu ülkenin arkadaşım? evet ben daha askerliğimi bile yapmadım. ama bak her şeyi geçiyorum, hiç askeri terim kullanmadan soruyorum. bu ülkede her hangi bir vatan toprağına hava aydınlıktan, karanlığa geçene kadar nasıl yardım gitmez? bunun bir açıklaması var mı? keşke komple topa tutsaydınız orayı. keşke ölen askerimiz kendi ateşimizle ölseydi hiç değilse bir kaç orospu evladını yanında götürdüğünü bilerek.

ya o karakol? tamam zamanında kaçakçılığa karşı kurulmuş, tamam etrafında mevzileri varmış. bir mimar olarak şunu söyliyeyim. vefat eden askerlerimizin tazminat, cenaze masrafları vs. kadar bir harcama ile orası adam gibi bir yapı olabilirdi. bilmem kaç cm beton bunkerler olabilirdi ve ne rpg ne de doçka mermisi bunlara işleyebilirdi. bakın tekrarlıyorum öyle aşırı bir maliyet de çıkmazdı ortaya. kalkıp daha önce de saldırıya uğramış karakolun bu halde bırakılmasını kimse açıklayamaz bana.

şimdi terör örgütü için propaganda ya da cemaatçi olarak yaftalanabilirim. hiç de gocunmam. ama şunu demek istiyorum. biz orduyu seven, ona güvenen halk ve ordu içinde bozuklukları bilen subaylar, kalkıp bu ordunun düzelmesi için adım atmazsak, ordu kendi kendini düzeltmezse kalkıp tayyip de düzeltmeye kalkar, vecdi gönül de. kısacası son günlerin popüler deyimi gibi biz şimdi kangren parmağımızı kesmezsek ileride istemediğimiz adamlar kolumuzu kesmeye kalkabilirler.
once tanim yapayim sonra aciklama gelecek;

turk milletinin malligini ortaya cikaran baslik ve videodur.

bu kadarda kesin ve net konusuyorum. lan bu olay 3 sene once oldu. benim disimda deginen baska yazarlarda olmus , bu video uzun zamandir yayinda, dun ortaya cikarilmis degil.
taraf gazetesi olayi bangir bangir acik acik net ve suclayici bir bicimde yazdi. kimse iplemedi.adamlari vatan haini diye yaftaladik.
hic kimse bu olayin hesabinin sorulmasi icin kicini kaldirip sokaga inmedi , yuremedi. sikten boktan bir futbol takimi icin miting yapanlarin dunyadan haberi olmadi.

hic bir merkez ve yandas medya grubu , gazetesi internet sitesi bu videolari yayinlamadi , turk halkinin cogunlugu bu aktutun ne dir ne degildir nasil olmsutur niye boyle olmustur diye ne kendine sordu ne arastirdi nede hesap sorulmasini talep etti.

halkin yaptigi tek sey var, her cenazede sehitler olmez bu vatan bolunmez diye bagirmak, koyun meler gibi! hic kimse komutanlara siyasetcilere bu isi bir anlatin demez demek aklina gelmez.

arkadas batida burda,bir askerin olumunde nasil oldugu niye oldugu neden oldugu hangi tebbirlerin alinmasi gerektigi, hatanin nerede oldugu halkin onunde acik acik tartisilir hesabi sorulur varsa sorumlular cezalandirilir eksiklikler giderilir.

aradan gecmis 3 sene daha bu videoyu yeni yeni goruyoruz ve sasiriyor ofkeleniyor aaa diyoruz. kusura bakmayin ama bunun adi malliktir.
türk milletinin ensesi kalın devlet büyüklerine 'neden çocuklarımız ölüyor, neden bu vatan için hep fakir fukara çocuğu ölüyor, neden hiçbir zaman kazanamayacağınız taktikleri defaatla deniyorsunuz?' sorularını sormadıkça. savaş çığırtkanlarının yüzüne tükürmedikçe, koltuklarında götlerini büyütüp savaş senaryolatı çizen gazetecilere şamarı yapıştırmadıkça bu ve bunun gibi ölümlere tekerrür edecektir.
tamamen hainlik olan videodur.
pkklıların içinde bu kadar çok kadının olması bir hayli şaşırtıcıdır... bu kadar kadını nereden buluyorlar, nasıl eğitiyorlar oturup düşünülmesi gerekli bir olaydır..
o bölgede askerlik yapmış biri olarak söyleyebilirim ki dağlar gerçekten çok sarp şimdi karakolu şuraya taşısaydık falan hikayeleri dinliyorum o zaman bu olaylar olmayacakmıydı sanılıyor acep.

17 ağustos da çukurca patlaması nerede oldu bilen var mı hakkari-çukurca anayolunda yani bildiğin anayol adam 3000 metre kablo döşemiş. teröristler bir gerilla harekatı içinde işin gerçeği onlar avcı biz avız. birde profesyonel askerlik kavramı diye bir şey çıkıyor şehitlerimiz artık profesyonel asker olacak.

hala bir anlaşma bekliyoruz çatışma ortamında.

bir kişi bile kalsalar o dağların arasından silahlarını çıkarıp kalleşce saldıracaklar.

şimdi ne yapılmalı sorusuna herkesin bir cevabı vardır.

bu adamlar son günlerde basın yayın organlarını iyi kullanıp iyi organiz oluyorlar. bunların önünü kesmek lazım.

örneğin anf, rojtv gibi basın organlarını dinleyen izleyen kitlenin kafalarını bulandırıyorlar gençleri zehirliyorlar.

bu basın yayın kuruluşları acilen kapatılmalı bu adamları para kaynağı nereden geliyor acilen hesapları bloke edilmeli. bu adamları kayıran devletler kimler acilen kafa tutulmalı.

siyasi uzantılarının amaçları da belli. he demokrasidir ayrı bir konu ama neye oy verdiğini bilmeyen bir kitleyle karşı karşıyayız. gerektiği yerde yasal olarak uyarılmalılar.

yoksa sarp dağlarda kilo metre kareye bilmem kaç dağın düştüğü yerde çatışmak anlamsız manasız.

şimdi youtube bilimum görsel basında de bunu izleyen aklı selim olmayan vatandaş ne yapsın alsın eline silahı dağa mı çıksın.

şimdi yayın yasağı, internet yasağı gibi garip önlemler alındı ne kadar tartışılır demeyeceğim çünkü bu video bir terörist kamerasından çekilmiş ve şu an gereksiz yere tartışır durumdayız.
tsk nın olağanüstü başarısıdır. savaş uçakları, jetler, helikopterler nerede?? hani o türk ordusunun büyüklüğü, atılganlığı ve civanmertliği.. adamların saldıracakları haftalar önceden biliniyor, heronlar takip ediyor ama tsk göt büyütmeye devam etmekte.. koşaner doğruları söylüyor; komutanlar kaçıyor, eğitimler trişka..
ağrılı bir asker arkadaşım o dönem bu karakoldaydı ve elinde hafif yaralanmıştı. çocuğun dediğine göre 40 civarında asker hayatını kaybetti ve yüzlercesi de yaralanmıştı. komutanların sayıyı gizlemek zorunda bırakıldığı aksi takdirde psikolojik olarak tsk'nın çöküntü içine gireceğini söylemişti.
olay zamanında tsk emrinde olan biri olarak "ktm" de ( kabul toplanma merkezi) karşılaştığım "aktütün karakolu" askerlerine durumu sorduğumda "bayrak tepe düştükten sonra tepdede kendi arkadaşlarımız olduğu halde bölükten ateş etmemizi istediler biz de ettik muhtemelen bizimkileri biz vurduk" diyince devamını dinlemeden uzaklaştığım olaydır.