bugün

Bolluca...

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
şu rezil olayda, ölen köpekler için üzülmek, öldürenleri eleştirmek bile yoğun eksi yağmuruna tutuluyorsa demek birileri köpeklik yapıyor buralarda.
ulan bari sözlüğe pislemeselerde kirletmeseler ortalığı.
acil olarak battaniye lazımmış. yakınlarda ve gitme imkanı olan varsa eger ilgilenirse çok iyi olur.
arkadaşlar yüksek miktarda sucuk sosisden kaynaklanmıyor o bence.. aldığım bilgilere göre orada bir sucuk üreten yer varmış. köpekler onların hayvanlarını korkutuyorlarmış, daha önce de kavga çıkmış bu konuda. zaten onlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu...

onlar yaptıysa....

bu arada gitmek isteyen çoğu kişi araç sıkıntısı yaşıyor arkadaşlar..özellikle anadolu yakasında olanlar...
bir arkadaştan edinilen bilgiye göre kızılay genel başkanı ahmet akar çadir, branda ve battaniye yolluyormuş bolluca'ya..
ortada sikilecek bi şerefi olmayan ne idüğü belirsiz mahlukatların yapmaya uğraştığı bi şey.

götün önde gidenidir bunu yapabilen insan.
https://www.facebook.com/...t.php?eid=267811463252424 yönlendirileceğiniz etkinlik sayfası sürekli güncellenmektedir. bolluca'dan haber vermektedir. bolluca'ya gidecek olanların, araçlarında yer olanların iletişim sayfasıdır aynı zamanda. ilgililere duyurulur...
Bir ilk gerçekleşmiş ve Türk Kızılayı hayvanlara yardım göndermiş.

Bolluca'daki tüm canların bir an önce sağlıklarına kavuşmaları dileğiyle...
http://www.youtube.com/watch?v=UvsoCLycPjo
çoğu türk gibi türkiye'de sadece insan yaşanır mantığına sahip bir grup beyinsiz insanın yaptığı utanç bir olay
hayvan diye hastahaneye yardıma ihtiyacı yok diye düşünürler
gözlerine battı mı olmasın derler
onların can taşıdığını düşünemez bu beyinsizler
beyinsizler diyorum beyni olamadıklarından düşünemeyen insanlar!
hayvanlarda bizim gibi bir can taşır
bizim nasıl haklarımız varsa onların da vardır

bunu yapan, yapana yardımcı olan kişilerin umarım hayatlarında unutamayacakları kötü olaylar yaşarlar, hepsinin acısının hesabı çıkar.
insanlık turnusolu. şimdi ben de çok klişe bir şey diyeceğim, her canlının yaşamaya hakkı vardır ve bu hak başka bir canlı tarafından elinden alınamaz. kabul et ya da etme durum bu. sevmek ya da beslemek zorunda değilsin ama insan olduğunu iddia ediyorsan yaşam hakkına saygı duyacaksın. bir canlının öldürülmesini, işkence görmesini haklı çıkarmak için ama pis onlar ya birine saldırsalar ya hastalık bulaştırsalar, seven evinde beslesin rererörö diye ahkam kesenler yüzünden insanlığımdan utanıyorum her seferinde. beni sokakta gördüğüm başıboş köpekten, duvar kenarına sinmiş kediden çok bu gibilerin sevgisizliği vicdansızlığı korkutuyor. gel gör ki alın toplayın bunları diye şikayet edebileceğim bir kurum yok.
kızılay, birkaç saat önce brandaları ve battaniyeleri bolluca'ya ulaştırmıştır. bu bir ilk, evet. bolluca afet bölgesi. oradakiler dört ayaklı, oradakiler hayvan. acının farkı yok ama. acı aynı acı, inlemeler aynı inlemeler. ölüm aynı, muhtaçlık aynı, umut aynı...
kızılay genel başkanı ahmet akar'ı ve olayı organize eden hayvansever filiz meral'i alnından öpmek lazım. örnek olsun diğer kurumlara.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
devamı: http://galeri.uludagsozlu...pek-katliam%C4%B1-187290/
(bkz: biz beşiktaşlıyız)
a/d mama ve hasta bezi, bugünün en önemli ihtiyaçlarındandır...
bu arada, şişli belediyesi de desteğini esirgememiştir. onlara da teşekkürler sonsuz.
1 ekim'in ihtiyaç listesi tam olarak şu şekildedir: a/d mama, battaniye, yere serilenlerden - büyük boy hasta bezi, uyuz spreyi, dış parazit ilacı, vilmectin, baticon, alkol, kağıt havlu, eldiven, çöp torbası, gri koli bantı, kürek.
durumu kritik olanlar varmış. özellikle yavrulardan...

toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmeyi düşünenler varsa, yazacağım nasıl olabileceğini.
(bkz: idamın geri gelmesini isteme nedenleri)