bugün

hayvanseverlerden çok büyük ( haklı ) tepki almıştır. toplanıp eylem yapmaları an meselesidir.
yaratılanların içinde en "üstün" olan ve adına insan denilen götoğlanlarına yakışan eylemdir.

üstünmüş! sikeyim sana üstün diyeni de buna inananı da!
insanların bir bölümünde müslümanlık duygusunun hiç kalmadığını gösterir.

100 yıl önce istanbul'da böyle bir şey olmuş: şehirde başıboş gezen köpekler avrupalıları ve yerli özentilerini çok rahatsız etmiş. türkler ise, bu köpeklere dokunulursa, istanbul'un türklerin elinden çıkacağına inanıyormuş. onun için bu köpeklere sahip çıkıyorlarmış.

müslüman hristiyan kavgasında hristiyanlar galip gelmiş. şehirdeki tüm köpekler toplanmış ve hayırsız ada'ya atılmış. açlıktan çığlık çığlığa, birbirlerini yiyerek ölmüşler. rüzgar onların acı feryatlarını istanbullulara dinlettikçe, müslümanlar ah çekmiş, gavurlar gülmüş.

kıssadan hisse: müslüman adam sokaktaki köpeğe ilişmez!
motoru ile gazete dağıtırken, yerde bulduğu yavru kuşu yuvasına koyan insanların ülkesinde yaşıyoruz zannediyordum.

medeni ülkelerde köpekler topluca zehirlenmez arkadaşlar.
evime giderken daha kestirme olan parkın içinden köpek yüzündne geçemeyen bir insan olaraktan eğer cevredeki insanlara rahatsızlık veriyorsa bir kısım uyutma operasyonları gereklidir. evime giderken köşe kapmaca oynuyorum ısırılma tehlikesiyle, aracımla sokağımdan geçerken arabayı kovalarken bu heyvanları altıma almaktan çekinmekte bıktım artık.
(bkz: katlediyorum ama sor bi neden katlediyorum)
(bkz: göt korkusu)
(bkz: eve fare girmesi)
(bkz: birlikte mutluyuz)
(bkz: seviyeli bir ilişkimiz var)
insan yine insanlığını belli etti. savaşlara olan inancını hayvanlara karşı giriştikleri savaşlarla sürdüren, insanların savaşlarda ölmesi dahil, canlılığı sadece insana indiren şahsiyetsiz kişilerin giriştikleri eylem.
din neden insanlara inmiştir?
çünkü dine ihtiyaç duyan
+his fakiri
+düşünce fakiri
+dünyanın sadece insan için yaratıldığına inanan dar görüşlü insanlardır.

köpeğin veya kedinin gerizekalısı olması, insanın akıllı olması kadar imkansızdır. en tepede akıl taşıdığı halde onu hiç kullanamayacak kadar aptal olan tek varlıktır insan.
sanki dedik bütün itlere ölüm!!! arkadaşlar gıcık olduğum mahallemdeki itlere kaç kere kemik yemek artığı gibi karınlarını duyurucu ve deli gibi yedikleri besinleri vermeme rağmen, kokumu alsınlar diye onları okşamama sevmem rağmen hala bana arka paçamdan pantolonuma yapışıyorsa ben o iti katlederim.
hayvanların katlini alkışlayan orospu çocuklarından güç alan şerefsiz piçlerin eylemidir.

'götüm yusuf yusuf ediyor diye, katledelim, pardon "uyutalım" hayvanları' derler.

dünyanın ırzına geç, doğanın amına koy, birbirini sik, para için ananı sat, göt yala mevki için, katlet, yok et, sonra da" ama ya beni ısırırsaa" diye göt korkusundan hayvanları da katlet.

istanbul'da son bir yılda insana zarar veren canlıları tek tek çıkarsak, hayvanlar % 0,01 iken insanlar % 99,9 dur. insanları da uyutalım o zaman süper zekayız ya!
araç konusunda yardımcı olacak kimse mi yok? istanbul'un dört bir yanından gönderilecek malzemeler var ve birikti. araç sıkıntısı had safhada!
Dün haberlerde denk geldim bu olaya..
Sırayla yatırmışlar köpekleri, üzerlerinde battaniyeler, kollarında serumlar..
Hepsi inliyor, kimi ağlıyor..
içim acıdı onları öyle gördükçe, 'şimdi kim hayvan? Bu zavallılar mı, onları bu hale getirenler mi?' diye düşündüm kendi kendime..

Sebep ne olursa olsun, bunu yapanlar insanlıktan nasibini alamamış zavallılardır..
yapanlar net bir şekilde orospu çocuğudur.
her ne şekilde olursa olsun kuduz yada hastalıklı olmayan bir köpeğin uyutulmasını isteyenlerde yok korkuyorum bilmem ne diye kendine haklı sebep aramasın. çünkü o gerçek itin kıt aklına bunları bir yere toplayalım düzgünce bakalım demek yerine uyutalım tabi demek geliyor sadece. bu ölümleri alternatif çözüm bulamak yerine x sebepten destekleyen her insan bozması şerefsiz, adi, haysiyetsiz, vicdansız aşağılık yaratığın tekidir.
nasıl bir ülke olduk biz ? cana kıymayı (ister hayvan ,ister insan ) savunur hale geldik. içimizde ki sevgi öldü ,allaha inanıyorum deyip allahın yarattıklarına kıyıyoruz hem de övüne övüne ...
23.00 da haberimin olduğu sadece telefonlarla bilgi alabildiğim 2 ayaklı yaratıkların yaptığı katliamdır.

biz bunu bir de beykoz'da yaşamıştık. O dönem her pazar gittiğimiz besleme sırasında ölülerini görmüştük ama bu çok daha fazlası 350 köpekten söz ediliyor.

şimdi ben buraya saçma sapan yorum yapan arkadaşlardan şunu rica ediyorum. oradaki canlıları köpek olarak değil de insan olarak görün.. o kadar insan.. çadırlarda.. serumla hayatta tutundurulmaya çalışılıyor... sen her kimsin ki bir canlı nefes alırken insan, hayvan ayrımı yapıyorsun?

Sen bu klavye başında yazarken insanlar! için ne yaptın?

Onların hayvan! olması senin insan dediğin yaratıkların onlara istediğini yapabilme hakkını vermez! kendine gel artık insanoğlu.. Farkında ol birşeylerin... senin o beğenmediğin köpeklerden biraz olsun farklı kılan beynini kullan ve bugün köpekleri zehirleyen yarın bir gün sen de onu rahatsız ettiğinde sana da benzeri şeyler yapacak. Okuma, anlama yetin var değil mi? oku araştır o zaman. Suçluların hepsinin geçmişi hayvanlara zarar vermekten geçiyor. sen kendinde nasıl birşey görüyorsun ki insanlar ölürken hayvanlar da neymiş yok efendim hayvanseverler söyle böyle diyorsun.. kendinize gelin Allah aşkına..

Arkadaşlarım -ki oradakilerin çoğunu gerçekten tanıyorum- biz hepimiz insanlar için de hayvanlar için de uğraşıyoruz. sen bu klavye başından yazan arkadaşım sen ne yapıyorsun?

Canlı ve nefes alıp veriyor, senin gibiler yüzünden sokağından alınıp ıssız ormanlara atılıyor ve orada da zehirleniyor! bir düşün, iki dakika aklını çalıştır, bir empati yap!

sevmeyebilirsin ama zarar da veremezsin... Madem sevmiyorsunuz o zaman uzak durun.. bırakın biz ne yapıyorsak yapalım ama bizim baktığımız hayvanlara da zarar vermeyin...

Beykoz ormanı, bolluca ormanı bunlar bizim en yakından bildiklerimiz. Gidemeyip te haber aldığımız bir sürü orman daha var böyle köpeklerle dolu olan.

Herkes evinde beslesin diyen kişiler için not: sokaktaki hayvanlar topraktan üremedi arkadaşım. elinde rottu olan gidip goldenla çiftleştirir ise o da gider başka birşeyle çiftleştirir ise bu senin beğenmediğin sokak köpekleri olur... sokak köpekleri cins köpeklerin kırmasıdır...

köpeklerden korkanlar için not: eğer siz o etrafınızda sizi rahatsız eden hayvanlara mama verirseniz size saldırmadıklarını, üstelik koruduklarını da görürsünüz... bize kangal falan anlatmayın.. her türden binlerce köpeğin arasında bize hiçbir şey olmadıysa demek ki bir bildiğimiz var...
ölü sayısı 4'e yükselmiş... yağmur da hızlanmış bölgede. yağmur her şeyi zorlaştırıyor. battaniye, kalın giysiler, branda, hasta bezi, serum, dezenfektan, eldiven, alkol, yağmurluk... ihtiyaçlar devam etmekte!
bu arada ilgilenen arkadaşlar için :

bolluca 30 eylül cuma güncel ihtiyaç listesi

1-palet-sünger
2-havlu kağit
3-pet bardaklar bolca pet tabak ( hastalara yaş mama veriyoruz )
4-alkol
5-battaniye çarşaf hali kilim
6-eldiven
7-hasta bezi
8-yağmurluk
hayvanlari seviyoruz ama P.E.T.A orgutunun Cin halk Cumhuriyetinde gizlice cekmis oldugu video icin

http://www.liveleak.com/view?i=76e_1316147714 tiklayiniz
bunu yapanlara edecek küfür dahi bulunamamaktadır.
insanlıktan çıkmış olanların yaptığı katliamlardan biri daha.
Haysev Derneği'nin kampanyası kapsamında üyelerden derneğe ulaşan yardım miktarı toplam: 2467 TL.

Yapılan yardımlar:

Mama: 1500 kg

ilaç: 250 adet serum fizyolojik,
150 adet flajil serum,
200 adet mavi ve pembe kanül,
50x5 (250 adet) atropin,
50x5 (250 adet) Adrenalin,
50x5 (250 adet) vitamin B (kapsül),
3 kutu 50cc Nervit enjeksiyon

Tıbbi Malzeme: 300 enjektör,
12 lt. alkol,
60 serum başlığı,
10 paket (her pakette 100'er adet) eldiven,
300 adet hasta bezi.

Ve sahaya brandalar da ulaşmaya başlamış.

Yağmur sebebiyle daha fazla branda, tente ve çadıra ihtiyaç varmış. Diğer büyük bir ihtiyaç ise yardım edecek kişilermiş.
umarım ki bu caniliği yapan insanlar çok güzel yaşasın. ama zehirlenerek ölsünler. çok güzel yaşasınlar ki, o son anda, can çekişirlerken, yaptıklarının ne olduğunu çok iyi anlasınlar.
ardı ardına gelen şehit haberlerinin yanında pek de önemli olmayan katliam. ağlayacak çok şey var gündemde. keşke katlim olmasa da kısırlaştırsalardı.
insan katledenlerden başka ne beklenir ki katliamı.