bugün

Herkes evinde otursun, gereken herşey yapılacaktır, her haneye kişi sayısı kadar 1 aylık gıda malzemesi verilecek, bu süreç geçinceye kadar, elektrik, doğal gaz, kira bedelleri, su faturaları devlet tarafından karşılanacaktır, her aileye çocuk başına 500tl yetişkinlere 1.000tl ödenek yapılacaktır. Herhangi bir sağlık sıkıntınız olduğunda kızılay sizi destekleyecektir. Esnaf veya işverenlere kira yardımı yapılacaktır. Kredi borçları vergi borçları 3 ay ertelenecek, ödeme gücü olmayamların borçları devlet bankaları tarafından desteklencektir. Siz yeterki evde kalın.

Diyecek sandım ama demedi.
Sokağa çıkma yasağı isteyenlerin ağzına bir parmak bal çalan açıklamalardır. Sokaklar yasak gibi, hayat eve sığar ama işe de gidin. tam olarak bu.
arkadaşlar, sokağa çıkma yasağı gelmeyecek.gelmeyecek çünkü maalesef ekonomik açıdan buna yetebilecek bir kaynağımız yok. o yüzden her yetkili "yok kendi ohalinizi ilan edin, bireysel karantinanızı koruyun vs. gibi demeçler veriyor. gönül isterdi ki daha tatmin edici açıklamalar yapılsın. Ancak yapılan açıklamalar doğrultusunda şu sonuç çıkıyor. Evde kal bir yere gitme, gideceksen de kalabalığa girme.
Bu tarz şeyler söyleyeceği belliydi. Benim anlam veremediğim piknik ve ören yerleri hafta içi neden açık? Komple yasaklamaları gerekirdi.
Hayatımdan bile çalıyor adam. Vaktimi boşa harcadı resmen. Bahçede köpeğimi sevseydim daha faydalı geçerdi. Saçma sapan şeyleri , aynı şeyleri tekrarladı gitti. Bir yol olmayacağı belliydi zaten.. devletin tüm kaynaklarını sömürdüler ne yapacaklar tabi..
Bu adam türk halkıyla taşak geçiyor.
Israrla ve inatla, sokağa çıkma yasağının dillendirilmediği konuşmadır.

Bölük pörçük, kah ordan, kah burdan yasaklamalar gelse de, radikal ve güçlü bir karar bekleyen ülke insanını tatmin etmeyen açıklamalardır ne yazık ki.
Hem evde kalıp, aynı anda işe gitmek nasıl olur bilmiyoruz, hiç şapkadan tavşan çıkarmadık ki, nerden bilelim?

Bir isviçre değildik bunu biliyoruz amma ve lakin hayatın bir süre rölantiye alınmasının kaçınılmaz olduğu en kritik dönemde, can korkusu taşıdığımız, kaygı ve huzursuzluğun tavan yaptığı şu süreçte daha güçlü ve çekincesiz kararlar alınabilir sanıyorduk. Kısa bir süreyi kapsasada....
Yanılmışız...
Sevgili günlük, Bugün pikniği yasakladım...
Millet ne meraklıymış yasağa, ulan gerizekalılar,illa devlet kafanıza vura vura mı yapmasını istiyorsunuz.herkes üzerine düşeni yapsın bitti.illa koyun gibi güdülmenizmi lazım.
sokaga cikma yasagi gelmedigi surece beni tatmin etmeyecek aciklamalardir.
Bos bos bos bos.
görsel
Komuşmanın özeti : herkes başının çaresine baksın. .
https://twitter.com/ahhak.../1243641223837032448?s=21
güncel Önemli Başlıklar