bugün

Bizim için en kolay maçlar GS maçları idi ancak artık kendi sahamızda bile onları yenemiyoruz.
görsel
3 büzüklerin daimi karısı hamsilerin, ''çupamuzu verun daa'' başlığına siktir olup gitmesi gereken başlık. çupamuzu verun daa nidalarıyla sikeriz sizi. amma da kıskanıyorsunuz fener gs derbisini. bu heyecanı yaşayamıyorsunuz çünkü. 0-0 da bitse dünyanın en ateşli, en tutkulu derbilerinden biridir. sanki diğer derbiler 4-4 bitiyor amına koyayım.
--spoiler--
üç büzüklerden ikisini karşılaştıracak maçtır. el billuro lakaplı derbide takımlar yine uzay futboluyla 0-0'a yatacaktır.
--spoiler--

maçtan önce öğlen 13:30'da yazmışım ve iki eksiyle uğurlanmışım.
Dünya derbisi len mq şeklinde tarif edilen maç.

Sonuç 0-0.
Bu araplar başımıza bela oldu kafalarına göre takılıyorlar.
Galatasaray’ın hakem sayesinde yırttığı maç. Evet.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
0-0 kitlenen bir derbi maçı daha.
maç eğer kadıköy'de oynansaydı kazanan galatasaray olacaktı.
arena'da oynanan son fb maçları hep 0-0 bitiyor. neden? çünkü rakip bozmaya geliyor. oynamaya değil.
gs-fb derbilerinde deplasman takımı her zaman avantajlıdır.
çünkü yenilmemeye gidiyorsun. ve öyle oynuyorsun.
galatasaray'da kadıköy'de son yıllarda yenilmiyor. neden? çünkü gs'de uyandı artık işe. bozmaya gidiyor.
bu işi fb çıkarttı.
(bkz: antifutbol)
neyse kadıköy'de siz oynarsınız topla. gelirsiniz gs'nin üzerine. kontra ataktan kayar birisi yine.
Fenerbahçe’ nin galatasaray karşısında 2020 yılını galibiyetsiz kapadığını ilan eden maç.
3.hafta da derbi olursa böyle olur.
Klasik Fenerbahçe galatasaray maçı böyle oluyor işte. Ne sandınız iki takımda 1 puan için çıktı. Taraftar olsa belki farklı olurdu ama seyircisiz maçta herşey gebe oluyor.
görsel

luyindama'nın sarı kartı var ve kırmızı vermemek için pozisyona devam verdi ali palabıyık.
Bok gibi maçtı. Luyindama ferdi olayına da kimse penaltı falan demesin, ferdi luyindama'yı çekmese o da geri geri gelip ferdinin koluna basmazdı.
(bkz: #43951596)

görsel

Ferdi'nin kolunun son hali. kart yok, penaltı yok, pozisyon devam.
Takım tutmam, hakemleri konuşmayı sevmem de maçın hakemi için oldukça talihsiz bir gün olmuştur. Fenerin aleyhine birçok hatalı karar verdi.
Çok zevksiz , sıkıcı bir maçtı.dag fare doğurdu.
görsel
iki berbat takımın mücalesinden gol çıkmadı.

Arda, belhanda, babel gibi fiziken bitik, koşmaktan aciz futbolcular varken galatasaray hem hücumda hem savunmada eksik kalır.

Fenerbahçeye gelince galatasaraydan fiziken daha diriydi ama iki eksikle oynayan galatasaraya bile üstünlük kuramadı.
neyse ne artık, hakem filan konuşalımda dost düşman derbileri gündem yaratmıyor demesin.
iki takımın da beceriksizlik enstantaneleri sunduğu karşılaşma.

Galatasaray maçı uzun süre tek orta saha ile götürdü. taylan geride çok yalnız kaldı.

Fenerbahçe her topa basarak maçı daha çok istedi. gs anlamsız bir şekilde beraberliğe razıymış gibi oynadı.

sonuç olarak kalitesi vasatın altında, sıkıcı bir maç oldu.
ilk yarı sonunda 0.5 altı banko yazdım oranı güzeldi umarım birileri oynamıştır. Fener fizik olarak iyi defansif anlamda iyi ama ofans yok gibi sanırım kaleyi bulan topu olmadan bitti maç. Galatasaray ın genelde oynadığı pas futbolunu oynatmadı fener. Erol bulut anadolu takımlarında yaptığı oyunu fenere başarı ile uygulattı. sıkıcı maçtı.

Luiz Gustavo Dias çok iyiydi. Galatasaraylı olarak izlerken keyif aldım adamdan.

Ps: Kaleyi bulan 1 topu varmış fenerin ben kaçırmışım. Pozisyonu hatırlamıyorum ama.
iki takımda korkudan 11 kişi savunma yapınca böyle dandik, tırt maçlar oluyor haliyle. dünya derbisiymiş peh...
0/0 bitmeseydi şaşardım.
ilk entrylerde de dediğim gibi 0 dan 0 oldu maç.