bugün

EZiK GALATASARAYLILARIN ZAMANINDA TEKNIKDIREKTORLERININ CEZASI ERTELENMSTI, E ADAMLARINDA CEZASI ERTELENSIN, NE ZORUNUZA GITTIKI! ULKEYE FAIR PLAY GETIRILMEYE CALISIYORUZ, HA SIZ ULKEYE SIKEYI GETIRMISTINIZ ZORUNUZA GITI SIZI GIDI TOKI ARENACILAR SIZI.
samimi değil.
bence planlı bir şey.

şampiyonlar ligi için şükrü saraçoğlu jesti bekliyorum ben şimdi fenerden.
güzel bir açıkama olmuş. unutmayalım futbol dostluk, kardeşlik ve rekabettir. kavga, gürültü ve savaş değildir. günümüz medyası yaptıkları saçmalıklarla insanlara futbolun ve sporun gerçek değerlerini yok ettirdi. bugün spor ortamımız sadece kavga ve gürültüden ibaret. böyle adımları artık bir takımın atması lazımdı ve bunu da beşiktataşım yaptı. açın bakın eski futbol maçlarının görüntülerine iki rakip taraftar stadın yarı yarıya bölüşüyör günümüzde derbilere rakip alınmıyor. fair play anlayaşımız o kadar diplerdeki semihin derbide top benden çıktı demesi ülke gündemimize oturdu. halbu ki hep böyle olsak futbolun sadece bir oyun olduğunu unutmasak gitsek maçımızı kavgasız gürültüsüz izlesek çok mu zor bular?
bu çağrının manasını anlatalım;

herifler zaten şampiyon oldu, ceza versen ne vermesen ne! bu cezayı gelecek sene için ertele, bari gelecek sene ilk sakat işte cezalı olurlar...
şapka çıkartılacak bir davranış . ( 1 hafta önce fb maçı beşiktaşa verecekti hani).
yakın zamanda diğer kulüplerinde benzer açıklama yaparak federasyona iyice baskı yapılması gerekmektedir.

benim merak ettiğim olay bu açıklamayı asıl yapması gereken kurum olan kulüpler birliği başkanı ne yapmakta ne düşünmektedir. sadece yabancı kuralı tartışmalarında ortaya çıkan ilhan cavcav futbolu güzelleştirecek bu tarz söylemlerde neden yer almıyor acaba?

umarım beşiktaş bu duruşunu bozmaz hatta bir sonraki kulüpler birliği başkanı fikret orman olur.

asıl meseleye gelirsek bir takımın şampiyonluğunu kendi taraftarı önünde kutlamasından daha doğal birşey olabilir mi? imkansız bir durum değil bu. imkansız olan olaylar; fatih terimin gökhan zanın meirelesin cezalarının ertelenmeleriydi. onlar bile ertelenebiliyorsa bu cezada ertelenmeli.

spor dostluk ve kardeşlikti hani.
Galatasaray kulübünün karşı çıktığı çağrıdır. geseden de zaten bu beklenirdi.
(bkz: şike kardeşliği)
Sağlam ayardır.
Tarafsiz bakis acisiyla yapilan ornek davranis. Helal olsun.
yemişim bjk'nin çağrısını; yok çok güzelmişte; kardeşlikmişte kandırmayın lan birbirinizi kamiller. yalayın birbirinizin kıçını yarın görürüm ben bu iki şikeci kulübü; demem o ki; kimse rizesporu düşünmüyor;ulan andavallar;rizesporun hakkını kim koruyacak,rize ligde kalmayı garantiledi mi? not: evet uefa kupası sahibi galatasaray taraftarıyım,zorunuza gitmesin.
Fbjk şike kardeşliğidir.

Sorarım beşiktaşlılara zorunuza gitmiyor mu ana bacı kavgalı olduğunuz adamlara takımınız peşkeş çekiyor.

Yazık.

iki çürük elma bir sağlam elma yapmaz.
sağlam bir beşiktaş taraftarı olarak görüşüm, etraflıca düşünmeden yapılmış samimi olduğuna inanmak istediğim çağrıdır. neden üzerine kafa yorulmadan değerlendiğini yazalım?

1) beşiktaş'ın imkansıza yakın da olsa şampiyonluk şansı matematiksel olarak devam etmektedir. bu bağlam da bence bu çağrı biraz işgüzarlıktır.

2) rizespor'un küme düşme durumu olduğundan maçın 50 bin fb seyircisi önünde oynanmasıyla kadın ve çocuk seyirciler önünde oynanması birbirinden farklı motivasyon şekillerini sunar. bunu düşününce ligin alt tarafı da hayli karışık olduğundan sanki rizesporun durumu etüt edilmeden sadece fenerbahçe'nin düşünüldüğü bir açıklamadır bu.

3) kuralları bir kere çiğnesek ne olur mantığı kural koyuculuğun içine sıçmaktadır. yıllardır kurallar büyüklere çalışmaktadır. Zira beşiktaş üç büyükler içinde lobi gücü en az takım konumunda olduğundan canı en çok yanandır. bunu da hatırlatırım.

4) bu çağrının samimi olduğuna inanmak istiyorum. çünkü beşiktaşlıyım. zira ülkenin başbakanı ermenilerin gönlünü alıp avrupa medyasını olumlu mana da süslerken aynı liderin youtube- twitter düşmanlığıyla evrensel değerlerin içine sıçtığına da tanık olduk yakın zaman da. yani biri aksa diğeri kara. diyorsun ki ikisi de aynı kişiden çıkamaz. en azından beşiktaş bu kuşkuyu yaratmıyor. çünkü bir beşiktaşlılık duruşu olduğunu düşünüyorum hala daha. her ne kadar aptal şike işlerine adımız karışsa da.
maçın son dakikasında fenerbahçe'nin kuralları bilmeden yaptığı centilmenliğe verilmiş jest içeren bir yanıttır.

bir unutamamamız gereken de böyle hareketlerin futbol fanatizmini önleyeceği. galatasaray ve fenerbahçe maçlarındaki gerginliğin futbol ötesi bir durum olduğu. ve futbolun çirkinleştiği.
bjk yönetiminin riyarkarlığına çarşı bile isyan etmiştir.

--spoiler--
''Beşiktaş taraftarına göstermediğiniz hassasiyet, hakkaniyete olan inancınızı yalanlar. Size FENER riyası, bize Beşiktaş Rüyası yakışır''
--spoiler--

https://twitter.com/forza...59619376409227264/photo/1
rezilliğin daniskası açıklamadır.

fikret orman yönetimi'nin hangi amaca hizmet etmeye çalıştığını anlamakta gün geçtikçe daha fazla zorlanıyorum.
çaykur rizespor'un, beşiktaş maçına çıkmadan evvelki maçında yaşanan olaylar nedeniyle saha kapatma cezası alması gerektiği hâlde disiplin kurulu'na sevk edilmediği gerekçesiyle bu açıklamayı gönül rahatlığıyla yapabildiklerini düşünüyorum.
zira bilindiği üzere fenerbahçe bu haftasonu çaykur rizespor'la karşılaşacak.

federasyona bir nev'i ayar çekmek mahiyetli olabilir...

bu durumun aksi bir durumla karşı karşıyaysak şayet,
yani gerçekten de bu durum fenerbahçe'ye uzatılmış bir barış dalıysa;
tasımızı tarağımızı toplayıp gerçekten gidelim biz bu kulüpten...
daha da maçlara falan gitmeyelim.

aziz yıldırım'ın, "bu sene kesinlikle şampiyon olacağız,"
erman toroğlu'nun ise, "bu beşiktaş durdurulmalı," yaklaşımlarına müteakip gerçekleşen cem papila olayını nasıl unutabildin arkadaş?
2-1 önde olup maçı rahat rahat önde götürdüğümüz maçta, ferrari'nin lugano'ya saçmasapan dirsek çakıp penaltı+kırmızı kartı suratımıza yiyerek sahadan 4-2 yenik ayrıldığımızı nasıl unuttun?
cisse'nin üstüste iki sarı kart görüp oyundan atıldığı maçı?

ya hepsini geçiyorum;
bu sezon kadıköy'de oynanan maçı 3-2 önde götürdüğümüz esnada, necip'in saçmasapan bir ikinci sarı kartla oyundan atılıp kuyt'ın ofsayttan attığı golle bir puana razı oluşumuzu?
peki ya en son oynanan maçta motta ve ismail'e anasının ak sütü gibi helal çifter sarı kartı gönül rahatlığıyla gösterebilen hakemin alves'i görmezden gelişini?

anlayamıyorum gerçekten...
karabük'e de yapmışlardı bu hareketi...
işçi, emekçi kentin takımı vesilesiyle...
bir beşiktaş taraftarı olarak onu bile anlamak zorken,
peşine bir de fenerbahçe'ye barış çubuğu...

spor, barış ve dostluk temelli olabilir.
ama şekli bu değil!
bu şekilde olmaz!
sen taraftarını cem-i cimaya bu şekilde rezil edemezsin.

galatasaray'ın bu açıklamaya vereceği ayar çok belliydi, düşünmeye gerek dahi yok.
gecikmemişler de vesselam;
- "galatasaray olarak biz bu konularla ilgilenmiyoruz. beşiktaş'ı da ilgilendirmeyeceğini düşünüyorduk ama belli ki ilgiliymişler," demiş adam...
ne denir ki?

beşiktaş tarihinin gelmiş geçmiş en rezil başkanı ve yönetimi sıfatına hak kazanan adamlardır bunlar...
söylenecek söz yok gerçekten...
Bir galatasaraylı olarak tebrik ediyorum bjk yi. Fanatiklik gözlerini kör etmemiş.
çarşı'nın kulübüne verdiği ayarla dikkat çeken çağrıdır.

her zamanki gibi ağzına sağlık çarşı.
ezeli rekabet ebedi dostluk perspektifinden bakışın çok da doğru olmadığı bir davranıştır.
1-)fb daha şampiyon olmadı.
2-)rizenin kümede kalma durumu kritik. fb nin seyircisiz olma avantajını kullanmak isteyecektir.
kısaca centilmenlik açısından doğru bir davranış gibi görünse de rizenin durumu düşünüldüğünde doğru olmayan bir uygulama olabilir.

tabii ki centilmenlik ama adalet duygusu zedelenmesin.
bazı niteliksiz ve karaktersiz godoşları rahatsız etmiş çağrıdır. gidin köpeğinizi bağlayın siz.
futbolda kanın gövdeyi götürmesini isteyenleri,
kavga kıyamet isteyenleri fazlasıyla rahatsız etmiş bir çağrı.

bundan rahatsız olan insan art niyetlidir, açık ve net. bir büyük kulüp, diğer büyük kulübün hakkını savunuyor, kardeşliğe doğru bir adım atıyor ve ülkemizdeli futbolseverler(!) bundan rahatsız oluyor. pes.
Şikecilerin birbirleriyle olan yardımlaşma çabasıdır.
şikeci kardeşliğidir. fbjk diye boşuna demiyorduk. artık bunlar birbirlerine maçıda satarlar. bence aralarında anlaşsınlar iki kulüp birleşsin fbjk adında yeni bir kulüp kurulsun.
torku konya - beşiktaş maçı sonunda götüne kına yakanların bugün çıkıp "ama rize'nin durumu kritik" tatavasını görüyoruz ve hassiktirin ordan diyoruz.

insan sormadan edemiyor tabi be amınoğlu esteban biz konya maçında lan alt sıraları etkiler bu durum dediğimizde skine takan olmamıştı. şimdi o yavşaklar çıkıp "ama alt sıralar etkilenir" minvalinden edebiyat parçalıyor.

benim gördüğüm kadarıyla;

aziz ve fb taraftarı da gördü ki bu gs ve yavşak yancı medyası fb'nin kuyusunu kazmaya niyetli. e son yıllarda en kaliteli derbi maçları da bjk-fb arasında geçen maçlar. fenerbahçe yönetim olarak beşiktaş'a ılımlı, beşiktaş aynı şekilde mütekabiliyet çerçevesinde karşılık veriyor.
yapılan açıklamanın samimiyetini sorgulamıyorum. bu futbol, bu lig bu tarz yaklaşımlar olmadığı sürece düzlüğe gelemez. milat olur mu bilemem ama kongre üyesi olduğum kulüpten böyle bir açıklama gelmesi benim hoşuma gitmiştir.

diyeceksin ki adamların 4 maçı var matematiksel yarak kürek vs.. adam berabere kalsa şampiyon olacak mk, niye mahrum bırakasın ki?
ha senin olayın 2003-2004 senesi gibi dolap çevirmekse biz bunu istemiyoruz. bunun olmasındansa aleme taşak malzemesi olalım ama işler hakkaniyetle yürüsün istiyoruz. bu yüzdendir ki bu açıklama fazlasıyla doğru ve gerekli bir davranıştır benim için.

deplasman yasağının kalkmasını da istiyorum, bursa'ya verilen über cezaların iptalini de.
bakın son 20 senede yarak kürek ne kadar ceza varsa beşiktaş'a verildi. pazartesi-cuma maçlarından imanımız gevredi. hakem faciaları desen saymakla bitmez.

bu yıl başa gelen sakatlık, hakem faciası, pazartesi-cuma olayları, tribünlerin susturulması, passolig yarak kürek ne varsa bu liglerde düzelmesini istiyoruz.
temennimiz bunun ilk bize olması değil, herkese olması. ezeli rakip ebedi dost dediğimiz kulübün de şampiyonluğu bu iş için güzel bir başlangıç, fazlasıyla dikkat çekici. bana göre bunlar beşiktaş'ın ayak sesleri.

tabi yine de şöyle birşey var;
(bkz: beşiktaşta sadece beşiktaş şampiyonluğu kutlanır)
Adamlar renklerin kardeşliği adına güzel bir şey yapmış. Ama bazılarına fena koymuş heralde gocunmuşlar. Gs gibi dostum olacağına Beşiktaş gibi düşmanım olsun.