bugün

operasyon yapılması elzemdi. bunca zaman yapılmaması hata.
kürt koridoru adım adım açılırken izlenmesi hata.
ama...

hala mı öso amk?
ulan siz hiç mi akıllanmayacaksınız?
bitmeyecek mi sizin islamcı terörist fanteziniz?
dün işid ciciydi şimdi öso cici size göre.
bize göre ikisi de aynı bokun lavicerdi.
böyle bir operasyonda her şeyden önce suriye devleti ile anlaşılmalıydı.
sonra rusya ve iran ile ortak operasyon yapılmalı ve suriye'de işid, öso, ılımlı muhalif vs demeden ne kadar terörist varsa temizlenmeli. (suriye'de savaş uçaklarımız uçtuğuna göre suriye ve rusya ile ön anlaşma var en azından, güvenlik bölgesine karşı çıkan abd'de de bir şekilde ikna edilmiş anlaşılan)

unutmayın suriye'nin bölünmesi demek türkiye cumhuriyetinin bölünmesi demektir!

operasyonun sonuçlarının iyi mi kötü mü olacağını cerablus'a operasyon sonrası kimin yerleştiğini görünce anlayacağız?
edit: ha bu arada korkarak yazıyorum ama cerablus operasyonu sonrası işid (ve operasyon kürtleri de kapsarsa pkk) türkiye'deki hücrelerine yeni intihar bombacısı eylemleri yaptırabilir.
içeriyi temizlemeden hiçbir halta yaramayacak olan operasyondur. ha kürt koridorunu engellerse o ayrı bir durum.
Bu neyin kafasi acik ve net bu operasyondan rahatsiz olanlar pydnin kantonlari birlestirmesini isteyenlerdir.korfez savasindaki gibi yine Turkiye izlesin sonra bi baksin aa kurt devleti kurulmus suan Turkiye en dogrusunu yapiyor.
2 yildir bekleyip biden'in gelecegi gunu secmekte muthis. Amerikaya goz dagi verdiklerini saniyorlar galiba, en son rus ucagini vurdugumuz da bu havalardaydik. Dikkat edilmesi lazim.

Cok gec kalinmis bir harekat. Hakkimiz da hayirlisi artik.
bizim bijili kürtler ağladığına göre sıkıntı olmayan operasyon.

ağlama hewal.
operasyonu yöneten isim zekai aksakallı paşadır bu arada.
Analiz kasmadan söyleyim topunu temizlesin zekai paşa.
(bkz: zekai aksakallı)
geçmiş olsun hewaller.
darbeyi durduran adam size neler eder.
Allah'ım sen askerlerimize yardım eyle.
Orduya neden darbe yapildigi bu operasyonla netlik kazandi. Ulkeyi savasa sokmaya kararlilar.
on numara hareket. önceden hain pilotların bilerek ıskaladığı noktaları şimdi vatansever pilotlar ve askerler yerle bir ediyor.
16 senedir başımız ....oktan kurtulmadı !!

kara harekatına başlandığı anda, göte geldiğimizin ilanıdır. başta her şey iyi gidecek, sonra natodan atılacağız, pkk, pyd ve barzaniye full silah desteği başlayacak, iç savaş da başlayacak. en sonra bütün dünya parça parça edecek türkiyeyi. savaşa girmek dert değil, çıkmak problem !

trolcü zepevenkler, ötünüze kına yakın, iç savaş da yakındır. askere önce siz gideceksiniz, arkanızda süngü tak vaziyette sizi bekliyor olacağız, dönersen acımam !

sokmasaydın işidi oraya ! benim işim ne la arapla ! işidi korumak için giriyorsun oraya.. kimi kandırıyorsun ? hani müslüman müslümanla savaşmazdı ? o müslüman değil, bu müslüman değil....nerde bu müslüman ? hep aynı senaryo. hepsi birilerini kurtarma, diğerini batırma davası, hepsi büyük ortadoğu eş başkanı projesi. hala uyanmadınız dimi ? yakında karını, kızını evinden alırlarken görürsün hanyayı konyayı ! salak, cahil herifler !

bu savaş 11 eylülün ardından 12 eylül sabahı islamiyeti ve müslümanları ortadan kaldırma planıdır...

önce müslümanı müslümana kırdıracaklar, sonra da kalanları kendileri temizleyecekler !

adım adım uygulandı !

geçmiş olsun !

yine kandırıldınız !

" Vatanın müdafaası mecburiyeti olmadıkça savaş bir cinayettir. "
Kemal Atatürk !
Durum vahim arkadaşlar, kimse yok suriyede böyle olur şöyle olur edebiyatı yapmasın ortalık karışacak. Bir an önce harekat tamamlanıp askerlerimizin tümü ülke sınırları içine çekilip rutin f 16 uçuşlarıyla harekatın sürdürülmesi lazım benim fikrime göre. Harekatın başında ki Zekai Aksakallı gibi dahi bir komutan muhtemelen tüm riskleri bilerek hareket etmektedir şuan. Allah ordumuza zeval vermesin. Ama görünen şu ki tsk vuruyor sesi bizim alagavat kürtlerden çıkıyor bu net.
osmanılının suriyeyi fethettiği 24 ağustos 1516 tarihinden tam 500 sene sonra gerçekleşmesi manidardır.
allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun.
görsel
görsel
suriyeli türkmen kardeşlerimiz ile beraber yürütülen operasyon.
görsel
türkmenler tanklarımız eşliğinde ilerliyor.
Türk silahlı kuvvetlerinin desteği ile türkmen tugayları'nın cerablusu ele geçirmesiyle sonuçlanacak olan kutlu operasyon.

Allah yardımcın olsun mehmedim.
sınır güvenliği için yapılması gereken operasyondur.
dün ingilizlerin musul'u işgal etmesiyle çekilmek zorunda kalan türk birlikleri, adana'ya kadar gerilemiştir.
bugün de terör örgütü vesaire diyerek sınırlarımıza gelenleri ve akdeniz'e kadar kolidor oluşturmaya çalışanları durdurmak gerekir.
Allah milletimizin ve askerimizin yardımcısı olsun.
Önümüzdeki büyük savaşın ilk kıvılcımları Allah ordumuzu ve milletimizi korusun !
Türklerin hala pkk'ya karşı yapıldığını sandıkları bir uygulama.

En başından itibaren pkk'nın da içinde bulunduğu meşhur koalisyon kapsamında yapıldığı defaatle vurgulanan operasyon, pkk'ya karşı yapılıyormuş sdghfdhn. Aynen kamil aynen.
ikide bir yırtık dondan çıkar gibi ortaya çıkıp Erdoğan a " baş komutan ordunun başında mı " diyen, askerlikten bir haber ergenlerin görüldüğü konudur.
Bende doğuda görev yaptım daha silahı sırtında, bizimle yürüyen bir albay bile görmedim. Helikopterle ara sıra gelip giderlerdi.

şimdi yukardaki ergenler! Tugay komutanı bile birliğinin başında değilken Erdoğan işini gücünü bırakıp operasyona mı gidecek. De siktir git önce askerliği öğren gel, adamın tepesini attırma.
Reuters: Türkiye IŞiD'i Suriye sınırından silmek için operasyon başlattı

Reuters haber ajansı, 'Türkiye ve ABD'nin liderliğindeki koalisyon güçleri IŞiD'i Suriye sınırından silmek için operasyona girişti' diyerek haberi geçti.

AP: Türkiye Suriye sınırını IŞiD'den temzilemek için operasyon başlattı

Associated Press (AP), haberinde 'Türkiye Suriye sınırındaki kenti IŞiD'den temizlemek için operasyona başladığını ilan etti' ifadesine yer verdi.

BBC: Türkiye Suriye'de IŞiD'e karşı harekât başlattı

ingiliz yayın kuruluşu BBC, 'Türkiye Suriye'de IŞiD'e karşı harekât başlattı' manşetiyle okuyucularının karşısına çıktı. BBC, Türk özel kuvvetlerinin ABD'nin başını çektiği hava operasyonunun desteğiyle Suriye'nin içine girdiğini aktardı.

New York Times: Türk ordusu Suriye’de IŞiD’i süpürmek için operasyon başlattı.

"Türk özel kuvvetleri IŞiD’e karşı Suriye’nin kuzeyinde ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin de haberdar olduğu jet destekli bir operasyon başlattı. Türk yetkililer Çarşamba günü başlayan operasyonun Türkiye sınırında boyunca uzanan IŞiD militanlarını içerdiğini açıkladı."

Al Jazeera English: Türkiye Suriye Cerablus'ta IŞiD'e saldırıya katılıyor

Al Jazeera ana sayfasından sunduğu habere 'Türkiye Suriye Cerablus'ta IŞiD'e saldırıya katılıyor' başlığını attı. Medya organı, savaş uçaklarının IŞiD hedeflerini bombardımana tuttuğunu aktardı.

CNN: Türkiye Suriye’de kitlesel anti IŞiD taarruzu başlattı

Türkiye Suriye’nin kuzayinde IŞiD karşıtı askeri operasyon başlattı. Amaç Suriye sınırı boyunca uzanan IŞiD tehdidini terörden temizlemek.

işid'i temizlemek için gidiyoruz Allah'ın izniyle.

PKK/PYD itlerinide aradan çıkaracağız.

zaman tankların önünde değil arkasında durma vakti.

La galibe illallah.
Keklice köyünün muhalifler tarafından ele geçirildiği bilgisi var.