bugün

(bkz: 21 inci yuzyilda hala et yiyen insan)
bu ülkede kurbanlık koyun gibi adam kesiyorlar kimse birşey demiyor kimse dur demiyor fakirler senede birkez doya doya et yesinler diye kesilen kurbanlara dil uzatılıyor. kesmeyelim kurbanı çobanlarda aç kalsın fakirlerde aç kalsın herkez otobur olsun ozaman ayıptır.
(bkz: 21 y y da hala böyle başlık açan insan)
(bkz: 21.yy'da 'hala kurban kesen insan' diyecek kadar cahil olan insan)

yazıktır!bırakınız okusunlar, neden kurban kesildigini ögrensinler!
bluevelve'i kesmesi gereken insandır. kakadır boktur. insanlar zaten et sıçmaktadırlar, kasaptan falan onları alırsınız.
kaçıncı yüzyıl olursa olsun imkanları el verdiği sürece kurban kesmeye devam edecek insandır.

islam dininin herhangi bir yüzyılda değil tüm zamanlarda geçerli olduğunu bilen insandır.

allah rızası için, amacın aslında hayvan kesmek değil, birilerinin rakı masalarında her gün yediği etin fakir sofralara girebilmesini sağlamak olduğunu bilen insandır.

21. yüzyılda da insan kalabilmeyi başarmış insandır.

duası tüm insanlığın "insan" olabilmesi yönündedir.
hali vakti yerinde olan müslüman biri için (bkz: farzı ayın) olan görevini layıkıyla yerine getirmesidir.
sevap kazanan insandır. dininin gereğini yerine getiren, gayet normal bir insandır.
her özgür türk vatandaşının yapabileceği bir eylemdir.21. yüzyılda olmakla bir ilgisi yoktur.
'de ki: 21yy olmuş hala kurban mı kesiyorsunuz?' ayetini -haklı olarak- üzerine alınmış insan hedesi.*

(bkz: bakara 287/kevser 4)
kendisini kurban etmesi beklenen insandır.
(bkz: buyrun benim)
(bkz: evet ta kendisi)
(bkz: biri bana mı seslendi)
(bkz: ben var ya ben)
(bkz: ben)
-Kanka şimdi bir başlık atıcam ortaya varya patlıycak
+z...mi al sen
artık 21. yüzyıla ayak uydurması, bilgisayarıyla internet ya da 3g destekli cep telefonu üzerinden kredi kartıyla güvenli şekilde onlayn kurban satın alıp sanal kurban kesim merkezlerinde, yüce yaratanın, islamın kutsal kitabı kuran-ı kerim vesilesiyle dile getirdiği gibi, müslümanlık vazifesini yerine getirmesi gereken insandır.

tebrik edilmesi gereken bir başlıktır. tahminimce 22. yüzyılda da artık namaz kılınmasına gerek duyulmayacaktır. komik olsun ya da olmasın, ekoloji bilimi de destekler ki, yeryüzünde insan dışındaki her canlı, insan için var edilmiştir. her ne kadar fobisi olanların örümcekleri, yılanları, fareleri gereksiz görseler de her birisinin günlük yaşantımıza olmasa da geçmişimize yahut geleceğimize katkıları vardır. zira kurbanlık hayvanların kesim müsaadesi islam ile eş zamanlı olarak yeryüzüne inmişti halihazırda.
o değilde...
(bkz: 21 inci yüzyılda hala kendi kendine kurban kesmeye çalışan insan)**
kurban kestirsin. bunda bir sorun yok. ama kendi kendine kesemeyip ortalıga kana bulayıp hatta kendini kesip hayvana işkencemsi bi durum uygulayıp saçma sapan görüntüler çıkması 21. yüzyılda çok saçma duruyor.*
kasaptan alınan eti yiyen, ama kurban kesimine karşı olan insanların çelişen söylevleri.
inandığı dinin emrini yerine getirmeye çalışan bilinçli veyahut bilinçsiz insandır. bilinçli olanı işi erbabına teslim edip vekalitini verir ne hayvana eziyet eder ne kendine, bilinçsiz ve şuursuz olanı Allah ın kendisine kurban ibadetini et yemesi için emrettiğini zanneder ki bu bile kestiği hayvana çektirdiklerini açılamak için yeterli salaklık göstergesidir. e tabi bilmez ki sözlükte saygı nedir bilmeyen tiplere malzeme olacaktır. hoş bu başlığı açarak prim yapacağını zanneden zat ı şahane de bilmez ki ''endirekt serbeşt vuruş'' tan gol olmaz.
inançları olan insandır. örnek verecek olursak; heryerde karşınıza çıkabilir.
böyle bir başlık açılmasına sebep olarak, gece gece gülmeme sebep olan türdaşım.
eğer bir nebze vicdanı varsa, ve hatta hiçbir dine inancı olmasa bile, kurbanı satın alıp, akşam yemeğinde et lüpletmek yerine o kurban parasını bir kuruma bağışlaması gereken insandır.
(bkz: 21 inci yüzyılda hala et yiyen insan)
(bkz: 21 inci yüzyılda hala tuvalete giden insan)
inançtır, dini vecibedir. hayvanlara eziyet edilerek kesilmesine tabiiki karşıyız. usulüne uygun kesilmelidir çünkü sonuçta evi kurbandan kurbana et gören insanlar var. siz kabul etmesenizde bu dünyanın gerçeğidir. kimse kurbanı zevk için kesmez o külfete katlanmaz. ceylanı öldüren aslana katil denilmez, ihtiyaçtır. koyunu kesen insana da denilmez çünkü oda ihtiyaçtır. bu başlığı açan arkadaş ne niyetle açtı bilmiyorum ama merak ediyorum kendisi havayla mı besleniyor. bırakın bu saçmalıkları. saygınlığınızla kalın artık.
bırakınız yapsınlar bırakınız kessinler
müslümandır.