bugün

darbe yapanlar dışarıda "devlet büyüğü" etiketiyle fink atarken "darbe düşüncesi" içinde olduğu iddia edilenler müebbet hapis cezası alıyor. demek ki darbeyi düşünmek suç ama yapmak suç değil!

vicdan yaralayan kararlardır.
kürtçü darbenin minicik bir göstergesi;

görsel

başka söze gerek var mı?
doğrusunu söyleme gerekirse çoğunlukla asker milleti kendinde darbe yapacak hakkı anayasanın verdiğine inanır. ancak bu davada verilen cezalar çok fazladır.
harbi darbe yapacaklarsa ceza verilmesi normal ama dava o kadar çelişiyor ki resmen hükümetin tüm karşıt görüşleri ''bakın ebenizi s*keriz adam olun.'' diye korkutma çabasına döndü.
Vatandaş tarafından gereken önemi görmeyen davanın kararlarıdır. Benim üstünde durmak istediğim bir ihtimal var: müebbet yiyen paşalarımızın vatanı her şeyden çok seven yürekli ve şerefli insanlar olması ihtimali... konuyla ilişkili bir kitap ve epeyce gazete makalesi okudum ve bu paşaların suçlu olduğu kanısına vardım. Ancak... ya suçsuzsalar? Ya tüm bunlar bir komploysa? soru işaretleri kafamdan silinmiş değil ve çok üzgünüm. Çünkü belki de bir hata yapılıyor ve belki de ben bunun farkında bile değilim. Belki benim ve şerefli türk milletinin geleceğini kurtarmak adına çaba gösteren insanları hapse attık... ilerde birgün bu küçük ihtimalin gerçek olduğu ortaya çıkarsa cidden kahrolurum.
kararsızlığın cezalandırıldığı davanın kararıdır.

yargılanan türk generalleri suçlamadaki gibi darbe planı hazırlamayıp bizzat darbe yapsalardı hem devlet başkanı olacaklar hem de hayatları boyunca rahat bir yaşam süreceklerdi.
(bkz: kenan evren)
--spoiler--
Örneğin, Eskişehir’de “bulunan” flash bellek içindeki 2009 tarihli gazete küpürü, (kürtçü cemaatçi)çete tarafından “düncellendiği” için 2007’de taranmış ve kaydedilmiş gibi görünüyor.
--spoiler--

http://balyozdavasivegerc...ellemis-balyoz-belgeleri/
darbe girişimi vardı yoktu onu bilemem, davayı en detaylı haline kadar incelemedim

ama bu davanın ve dava duruşmalarının usule uygun görülmediği çok açıktır

sanıklar lehinde hiç bir bilgi belge hakimlerce dikkate alınma gereksinimi dahi duyulmamıştır

o açıdan kararın gözümde zerre önemi yoktur

bugün onlar intikamlarını aldılar ve almaya devam ediyorlar

yalnızca şunu unutmasınlar.yarın da birileri onların çocuklarından intikam alacak

bu böyle sürecek hep

güzel ülkem türkiye..
1980 darbesini yapanlar dışarıda. apo'ya ev hapsi verilmesi tartışılıyor. komutanlar olmayan bir darbe için içeride. ey bu kararın alınmasında ufacık payı olanlar, sakın yakın zamanda ölmeyin. süründüğünüzü görmek istiyorum.
hukuk fakültesinde okumuş ama yargının bağımsızlığı ile ilgili anayasa derslerini kaçırmış olması muhtemel hakim ve savcıların bulunduğunu bize gösteren karardır.
sahte belgeler düzenleyerek terörle mücadele etmiş isimlerin uzun yıllar demir parmaklıklar ardında tutma amaçlı oynanan tiyatronun son perdesidir, bu düzmece davanın sonucunda türkiye'nin daha demokratik bir ülke olacağı kanısına kapılan sahtecileri baş tacı eden develere ise acıyorum.
yaşam felsefesini 18 ay boyunca kaldığı kışlada akşamları erlere vatan-millet dersi veren psikopat komutanından alanların rahatsız olduğu kararlardır. Geçti o günler cancağazım.
türkiye de adaletin sadece bir kadın ismi olduğunun göstergesidir. yazık.
memnun olduğum karardır.

cami bombalamak isteyenlere, darbeye teşebbüs edenlerin sonu görülsün.
(bkz: gün gelir devran döner)
ayrılıkçısıyla cemaatçisiyle kürtçülerin zil takıp oynadığı kararlar.

milleti çok da tahrik etmemelerini öneririm... zaten şu aralar türklerin en sevdiği insanlar sırasında üst sıralarda değiller bu şalvarlılar.
(bkz: engin alan/#15877288)
Türkiye'nin ve Türklüğün mahkum edildiği, PKKya darbe vuran ENgin alanların PKKlılarca hapsedildiği karardır.
--spoiler--
Tutuklu sanık emekli Albay Cengiz Köylü, “Tank üzerinde Kızılay'dan Meclis'e giderken tutuklanmadım. Başkalarının ürettiği CD'lerden yargılanıyorum. 2003'te üretilen CD içinde Temmuz 2009'a ilişkin belge ve bilgiler var. CD'lerin güncelleştirildiği söyleniyor. Eğer güncelleştirildiyse ben Temmuz 2009'da Hasdal'da tutukluydum. Cezaevinde nasıl güncelleştireyim. Gün olur gerçekler ortaya çıkacaktır. Adaletin yerini bulmasını talep ediyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.
--spoiler--

kürtçü orospu evlatlarının hala türklerin dininin arkasına saklanarak şu rezilliğe kılıf aradığ kepaze dava...

ulan sizin müslümanlıkla ne alakanız var kansız maymunlar. fani'ye tapan müslüman mı olur?
öcalanı yakalayıp türkiyeye getiren engin alan içeri atılmıstır. ha neden biliyormusunuz zamanında tayyibin elini sıkmayıp, selam vermediği için tayyip çok kızmıştır ona. şimdide darbeci diye içeri attılar. tesadüfe bakın gene rteyle alakası çıktı.
yalanlarla bu kürtçü darbenin reklamını yapan ensest tohumu kürtlerin yılan dilleri çok uzamış...

kopar o diller kafalarla beraber.
resmen adalet katledilmiştir. mahkeme heyeti, dava sanıkları itirazlarını kaale almadan, üniversite raporlarını kaale almadan yandaş isimlerin bilirkişiliği doğrultusunda davayı karara bağlamıştır. üstelik karar da düz hesap size 18 - 20 sene verelim mantığındadır.

bu haksız kararları verenler, verdirtenler, siyasetçisinden hakimine savcısına polisine askerine gazetecisine, gün gelecek hepsi teker teker bu yaptığının hesabını verecektir. bu yapılan haksızlık yanlarına kar kalmayacaktır. bu ülke sistemi şu anda adalet sisteminden, ordusuna, emniyetine, meclisine diktatörlüktür ve her diktatör tarihin karanlık sularına acı bir şekilde gömülmüştür. bu da böyle biline.
kürtçü cemaat piçlerinin hala işkembeden ezber salladığı kararlar... anne mesleği yüzünden herhalde.

bir de ırkın getirdiği bir sorun var.
CNN muhabiri Zeynep Karamustafa'nın söylediğine göre açıklandığında salonda 30 kişinin bayıldığı karar.
herkesin kendi penceresinden baktığı kararlar.
aziz yıldırım ve fenerbahçe'ye ceza verince aslanım kaplanım mahkeme, askerlere ceza verince tukaka. türkiye'de insanları memnun etmek zor valla.