bugün

lacivert olanına gülmekten öldüğüm formalardır. bunlar ne hacı?
malesef modern çizgide yapacaz diye kanırtmışlar formaları. giyilemiyecek derecede değil ama çok daha güzel olabilirdi. vasatın biraz üstü olmuş. kötü olmasına rağmen uğur getirir inş.
2013 - 2014 sezonu fenerbahçe formaları çakma adidasmış.
seneye bu işi taraftara bırakmalarını istediğim formalardır.

ya kardeşim ayıp değil bir yarışma yap birinciye ipad ikinciye ipod şeklinde bak ne özgün şeyler çıkıyor ortaya.

hani diyorsan ki addidas önümüzü kesiyor her tasarımı hayata geçirmiyor diye

la kardeşim kinetix yapsa bu formaları yine satar bu göbek bağı ne ?
taraftarını dinlemeyen bir takımın, taraftarını kurban ederek hazırladığı forma serisi.
bu takımlar aslında biraz taraftarları dinlese çok daha güzel işler yapar.
halk eğitimdeki biçki dikiş hocalarının uzun çalışmaları sonrası tasarlayıp taraftara sundukları formalardır.
görsel

not: fenerbahçeliyim.
Formayı alana yanında 3d gözlük hediye ediyorlarmış .
göreceli olarak son 8-10 yılın en kötü formaları olmaya aday formalar. genel kanı bu.
ama bu işi daha profesyonel bir ekiple yönetmek artık farz oldu. çünkü işin ucu gelir demek. nokta.
bu üç forma arasında ben yine gölge formayı seçerim. ki geçen seneki gölge forma buna 9 basar.
beyaz eh işte olmuş. ki kaç sene evvel pvh bizdeyken daha şahane bir beyaz formamız vardı mesela.
çubuklu her zaman göz ağrımızdır. onu da flu moduna sokmuşlar. kötü bence.
ama sonuç olarak armamız var orada ve gidip alacağız.
not: lan halinize şükredin ne pembe, yavruağzı formalar gördü bu gözler kahpe-rengi.*
not2: gidin boca juniors'un pembe formasına bakın ağlarsınız oğlum!
o değil de fenerbahçe spor kulübü'nün sarısı niye her geçen yıl biraz daha fosforlu yeşile dönüşüyor?

beyazı o kadar da kötü değildir.

not: galatasaray taraftarıyım.
galatasaraylı biri olarak yorumlayayım kendimce;

beyaz formasını zaten konuşmaya gerek yok. standart düz bir forma ki zaten beyaz ile de yapılabilecke çok bir şey yok gibi aslında. önündeki çizgilerle biraz hareketlilik kazandırmak istemişler ama bence daha kötü olmuş onlar.

lacivert formayı da pek beğenmedim. fazla hareketli. aynı eleştiriyi bizim geçen seneki parçalı forma için de yapmıştım mesela. arkası yarım parçalı, ön tarafta yakalar farklı kollar farklıydı filan. bir de yakalı forma olması iyice alacalı bulacalı bir hale geitmişti formayı ve ben bu yüzden beyaz almıştım geçen sene. ama başta da dediğim gibi hepsi zevk-renk meselesidir, parçalıyı beğenen de çoktu sonuçta. sadece şunu ekleyeyim fenerbahçe' nin çok daha güzel lacivert formaları olmuştur.

çubuklu forma fenerbahçe ile özdeşleşmiş bir forma ama bazı holiganların düşüncelerinin aksine ne parçalı galatasaray' ın tapulu malıdır ne de çubuklu fenerbahçe' nin. yine de ben fener' i iç saha maçlarında her zaman çubuklu ile galatasaray' ı ise parçalı ile görmek isterim. her neyse genel görüşün aksine ben çubuklu formasını beğendim. uzun süreden beri çubuklu giyiyor fenerbahçe ve artık pek bir alternatif kalmamıştı. ben alışılmışın dışında bir görüntü sunduğu için garip geldiğini ama zamanla insanların alışacağını ve bu formayı çok seveceğini düşünüyorum. renk geçişlerini çok beğendim, çok modern bir çubuklu uyarlaması olmuş. zamanla taraftar çok sever bu formayı diye düşünüyorum.

formaların konçlarlarla uyumu ise harika. çok iyi kombin edilmiş üç forma da.

genel olarak çok iyi olduğu söylenemez. benim yorumuma göre 2 forma çok vasat sonuçta ama çubuklu forma bence çok sevilecek. yine de fenerbahçe' nin güzel formalarımız vardı diye hatırlaacağı bir sene olmayacaktır bu sene.
en azından tasarım olarak sadece fenerbahçede olan formalardır ve türk bayrağı sol göğsün üstündedir , başkaları gibi bayraksız çıkarılıp sonradan ekleme değildir ya da nike in bi kaç takıma kaktırdığı aynı formalar gibi değildir , tamamen orjinaldir.

formalara gelecek olursak çubuklu olmamış , diğerleri fena değil. ama 2012 formaları bence en üst seviyeydi ondan daha güzeli çıkar mı bilmem , hoş 2012 yi de beğenmeyen bi ton adam var.