bugün

20 x 1 x 2 = 40 yapar
umutlarimi yatirdigim yil.
bi yandanda kiyameet olacak deniliyor, hadi hayirlisi.
ırmak ünal'ın çenesinin şimdilerde girdiği yıl.
şu ana kadar izlediğim en kötü 20 film içine kesinlikle girecek, neredeyse bütün hollywood klişelerini aynı anda işlemiş ve televizyonda ilk defa 2012'de star tv'de yayınlanacak dizi.
mayaların kıyamet kopucakk diyerek bizi korkuttuğu yıl. şimdi ise açıklama yaptılar rahat olun kıyamet kopmuyacak diye.
neler getireceği merakla beklenen yıldır. yepyeni bence güzel hayalerin gerçekleşmesini beklediğim yıldır.
2000 de kopmadi kiyamet bu sefer kesin kopacak diyerek insanlari dine yonlendiren bir diger tanrisal yil. Bu sefer isin icinde mayalarda var. Aman diyorum.
yine yeniden Victoria's Secret ile gireceğim yıldır.(buna da şükür)

o değilde adriana lima 2013'te emekliğe ayrılırsa...ben daha düzelmem.hayatımda bir ve tek o kaldı güzel olan.
tıpkı 2011 gibi beklentileri karşılayamayacak yıl.

not: 2012 için dilenen şeylerin alayı 2011 içinde dilenmişti. dilencilikten öteye geçemedik. çünkü yıllar değil insanlar değişimin bir parçasıdır.
problem olan 2011 sonrasında gelen diğer bir yıl. hiç bir umut ve beklenti yaratmayan bir yıldır.
kendisi gelmeden filmine milyonlarca insanin gittigi yil, bakalim marduk hakli mi cikacak?
12.12.2012 birbirine benzeyen son tarih.
an itibariyle çekişe başladık. home party dadında haydi bakalım.
alayınıza huzur getirsin lan!

hepinizi seviyorum yazar dostlarım.
toplam 355 gün sürecek yıl.

diğer tüm yıllardan 10 gün daha kısa olacakmış diyolla...
ölelim anasını satayım ya..
iki bin ombir demekten beni kurtaracak olan yıl. iki bin on bir olduğuna şüphe olmadığı halde insan ağzı illa ki ''ombir'' diyor. insan ağzı dedim çünkü diğer ülke insanlarıda istanbul için istambul derler. n ile b harfinin birbirlerini sevmemesinden kaynaklanıyor olsa gerek. bazan şüphelenmiyor değilim ambar kelimesinin aslen anbar olduğundan.

evet 2012, seni söylemek bile sondaki 2 rakamından dolayı gülümsetiyor insanı. iyi ki geldin. 2011 i sevmemiştim zaten.

ayrıca bütün yazarların 2012 si, başta sağlık olmak üzere mutluluk ve başarı getirsin.
bir mucize olup kendisi yerine 1990 yılına girmemizi dilediğim şahsen karşı olduğum yıl.
az sonra gireceğimiz yol ve bir filmin adıdır. filmde kıyametten bahsedilmektedir.
hazreti isa'nın doğumundan sonra dünyanın güneş etrafında 2011. dolanmasını bitirip 2012. dolanmaya geçmesidir. *
1 sene sonrasını hiç bu kadar merak etmemiştim. geçen yıl, yıl başında aldığım nota baktımda az önce, bi tuhaf oldum. acaba 1 yıl sonra ne yapıyor olucam bu saatte. nerde olucam... çok merak ediyorum...

en az 2011 kadar güzel geç 2012.
tüm sözlük yazarlarına şans getirmesini dilediğim yıl.
yeni yılınız kutlu olsun.
mayalara inat çok eğlenceli ve çok harika olması istenen yıldır.

(bkz: mayalar sıkıntıdan patlasın)
nasıl bir şekilde gireceğini merak ettiğim yıldır.