bugün

bu maçta gördüğümüz kadarıyla guiza abdest almayı öğrenmiş demek ki.*
emre belözoğlu'nun 42. dakikada sarı kart gördüğü karşılaşma.
fenerbahçe'nin hakem desteği ile oynadığı maç.

fauller ve eller verilmiyor fener alehine.
ilk yarısı 1-0 fenerbahçe üstünlüğüyle sona eren karşılaşma.
guiza nın topa 180 derece falso verdirerek ebesinin köyünden kadıköydeki kaleye gol attığı maçtır. roberto carlos la ilişkiye girdiğinden şüphelendim bir an.
guiza'nın kendisinden beklenmeyecek iki inanılmaz iş yaptığı maç. birincisi gol atmıştır. ikinci öyle böyle değil, harika bir gol atmıştır.

edit: imla.
aslan terbiyesinden bir önceki maçımızdır.
güiza nın geliyoruz dediği maç.
kazma denilen daniel guiza'nın soktuğu kazmayla 1-0 ilk yarısı sona eren karşılaşmadır.
daniel guiza nın gol atması sonucu beni sevinçlere sürükleyen maç.
sonunda beklenileni yapan guiza'nın bir gole imza attığı maçtır. o değil de her sene rutin olarak yaptığımız terbiye maçında da aynı golden atıversen guiza, he gülüm? neyse nazara gelmesin.
guizanın büyük derbi öncesi yüreğimize ufaktan su serpiştirdiği maçtır. oglum bu golü haftaya da at. ayağını öpmeye gelirim oraya.
son 9 galatasaray deplasmanı öncesi yapılan maçların 8 ini kazanıp 1 inde berabere kalan fenerbahçe yine galibiyet ile terbiyeye gidecektir.

(bkz: geliyoruz)
eğer yanlış duymadıysam melihgillerden birinin fenerbahçe formasıyla 150. resmi maçına çıkan alex de souza'nın fenerbahçe tarihinin en çok forma giyen futbolcusu olduğunu söylediği maçtır. bu müjdat yetkiner'le karşılıklı kafa çekmek isterim arkadaş. sen 17 senede toplamda 765 kere fenerbahçe forması giy, ondan sonra 100. yıl formasına seni koymasınlar üstüne bir de 150 kere oynamış adamı senin tahtına oturtsunlar. çekilir dert değil. bir büyük aç geliyorum müjdat kardeşim.

edit: 150 değil 250 imiş, düzeltme geldi.
emre'nin yerini selçuk'a bırakacağı karşılaşma.
güiza'dan gelen golün etkisiyle 32. dakikadan beri ağız, göz, burun ve bilimum vücut uzvu açık bir şekilde ekrana bön bön bakılmaktadır sayın seyirciler.*
maçı anlatan spikerlerin fenerbahçe pozisyonlarında hop oturup hop kalktığı, gaziantep'in ataklarında ise gol olacak diye yüreklerinin ağzına geldiği maç.
Fenerbahçe'nin 3puana çok ihtiyacı olduğu maç.
gaziantepspor'un river plate'ten arak bir forma ile sahada olduğu karşılaşma.
uzun zamandir yazmadim fenerbahce ile ilgili ama sunu soylemek isterim bu macla ilgili: "fenerbahcenin guclu bir anadolu takimina dondugu mactir."

yanlis giden o kadar cok sey var ki fenerbahce'de. sadece bu macla ilgili degil mevzu. hadi kaleciyi gectik, defans oyun kuramiyor, en ufacik baskida topu panikle taca felan atiyorlar, deniz-selcuk-vederson vs. gibi miadi dolmus ve de kesinlikle daha iyisini veremeyecek topculardan medet umuyor fenerbahce. birkac mac icin degil hem de tum sezon icin.

yani o kadar kotu gecen gecen haftalardan sorna bu maci tikir tikir oynayip almasi lazimdi fenerbahcenin. hayir antep'i felan kucumsemiyorum ama fener lan bu. bu kadar imkan nasil heba edilir? karsi cezaalaninda pozisyon hatirlamiyorum dogru durust 85. dakika itibariyle. bu kada mi birbiridnen habersiz olur bir buyk takimin topculari? hafta icini barlarda gecirip hafta sonu macta ilk defa birlikte oynuyorlarmis gibiler.

yensin yenilsin onemli degil ama artik bu senaryo adamda feneri tutacak heves birakmiyor. seneye yine aziz yildirim gider jipiyle bikac topcu alir, anadoluda sivrilen yabanci topcu alir bikac tane de sanki ucuza insaat demiri kapatiyor gibi. hepi topu o olur iste.
1-0 fenerbahçenin üstünlüğüyle sona eren karşılaşma.
maç 1-0 lık skorla sonuçlanmıştır.
güiza sayesinde 3 puanı cebe indirdiğimiz karşılaşma.
sabaha kadar sürse gol olmayacak maçta guiza' nın bileğine sağlık vuruşuyla fenerbahçenin 1-0 kazandığı maçtır.
gaziantepspor'un giydiği formanın river plate'ten çok peru milli takımına benzediği ve güiza'nın harika füzesiyle 1-0 biten maç. gaziantepspor'un giydiği formanın yalnızca üstü river plate'e benzemiştir, buna karşın river plate'li futbolcular siyah şort giyer.