bugün

kırklareli de F-5 A tipi savaş uçağının içtima alanına düşmesi sonucu 65 askerin şehit olduğu tarih.

https://www.haberturk.com...-cehennemi-gordum-2152300
Yüce Metallicamızın kuruluş yılı.
Ruhlar aleminde dünya seferinu bekleyen güruhun arasında bulunduğum sene. Zira o sene Muhterem peder bey hazretlerimin göz nurundan valideciğime değen bir nazar bile değildim. Seneye bu zamanlar sular ülkesinde bir vav harfi olacağım. Nasip ve mukadderat.
aradan tam 38 yıl geçmiş tarih. evet.
Öldüğüm yıl. Hasiktir 3 harfli olduğumu herkes anladı.
ilkokul dörtteydim. darbe sonrası dönem. memleket, askeri idare ile yönetiliyordu. okul kantininde çamlıca gazozu ve simit satılırdı. Lüks olan açma ve çamlıca vişne idi. O dönem denize girilebilen istanbul'da nüfus 3 milyon civarındaydı. Şehirde sahil yolları yoktu. Mütevazi plajlar vardı o yolların yerinde. Hiçbir yerde kaliteli ürün satılmazdı. Millet yabancı sigara, kot pantolon ve converse ayakkabıya hasretti. Bu hasret giderildiğinde müthiş bir tatmin yaşanırdı. Yılın garip olaylarından biri Ankaragücü gibi bir mütevazi bir takımın Türkiye Kupası'nı kazanması ve Kenan Evren'in talimatıyla birinci lige alınmasıydı. 1981, rengi soluk bir yıl gibi, ben de bir iz bırakmamış.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 10 milyon lira olduğu yıl.
asgari ücretin 7378 lira (şimdiki 0.007378 tl) olduğu yıl. enflasyon hesaplaması ile günümüzde 1276.81 tl yapmaktadır.
konyaspor'un kuruluş yılı.
görsel