bugün

çağlayan, zincirlikuyu ve mecidiyeköyü sel aldı sakın gelmeyin arkdaşlarm.
görsel

istanbulun büyük bölümünü felç eden yağış, neyse ki vatandaşını düşünen belediyeler de var. örnek olarak maltepe. taksimde sabah yüzüyordum nerdeyse öyle su birikintisi vardı, maltepeye geldim. hiçbir yerde birikinti yok. işte alt yapı budur. helal olsun ali kılıç'a.
fena yağmur yağmıştır.
survivor gönüllüler bastırıyorrrrrr...

görsel
Metre kareye 10 dk içinde düşen 65 litrelik yağmur iç anadolu bölgesinde en az 5 6 şehiri kuraklıktan kurtarırdı.
Lakin bereketsizliğin adı bu işte. Bir yeri seller götürürken diğer yeri kuraklık götürüyor.
iklim değişikliği konusuna dikkat edilmeli...

işi siyasete saran ahmaklar, azıcık türk filmlerine bakın da görün 20 yıl önceki istanbul u.

Edit:

http://m.uludagsozluk.com/e/37240761/

izmir e böyle yağmur mu yağdı? Son yüz yıldır böyle bir yağışın olmadığını söylüyorlar.
izmir i sıradan yağmurlar sele çeviriyor.
istanbul da ise normal yağışlar hiç sorun çıkarmıyor, ancak felaketler sorun çıkarıyor.
Aradaki fark bu!
izmir'e yağmur yağınca türlü maymunluklar yapan ak trolleri sessizliğe gömmüştür. belki de selin içinde mahsur kalmıştır zavallılar.
Istanbul tarihin gormus gecirmis oldugu en siddetli ve etkili yagisi olabilir. Resmen sehir olimpik havuza dondu. Kulac atarak yuzen mi dersin oltasini alip otobanda balik mi tutuyor dersin bazisi da islanmamak icin survivordan bazi dokunulmazlik oyunlari mi oynamadi dersin. Uskudarda denizle kara birlesmis arada allahtan zincirler bariyerler varda nerde yuruyecegini gorebiliyor insan. Bu yagisla istanbulun sikindirik altyapi sorunu da gun yuzune cikmis oldu boylece. Ama yine bir piskinlik yaparak ustunden siyrilir gecer bu hukumet.
Afet bu her yerde oluyor benzeri ifadelerle, kendisinden başka herşeyi kabahatli gören tiplerin yetkili olduğu şehirde olması normaldir. 2009 selinde de biz insanlar olarak bunda suçluyuz, bu kadar yağmur zaten normal değil falan dediler. 2 seçim geçti, hadi parti aynı kalsın da yine belediye başkanı da aynı yine kazanıyor. Hesap soramazsın, eleştirsen chp ne yaptı der 25 yıl önceki mevzuyu anlatır. Sike sike yaşayacaksın bunları o kadar! Millet mutlu işte sen de kapat çeneni!
Hastane dönüşü bana kazaya sebep olan yağmurdur yağmur var diyip yavaslamak yerine gaza basan sürücü sağolsun.
Oy verdiği kişiyi iyi seçmesi gerektiğini anlamalarına vesile olması umulur. Gördüm içler acısı durumu. Bunları yaşayıp yaşayıp yine aynı adama nasıl oy verdinizse bu azabı cekmeniz farzdır.
Hâlâ aklınızı işletmeyecek misiniz?
görsel
Buyuksehir belediyesi vatandaslar temkinli olsun demis
muhtemelen akdeniz bölgesinde -mesela adana- biz sıcaktan buharlaşıyoruz bulutlarda yoğuşup istanbula yağmur olarak yağıyoruz.
Yiyor ama çalüşüyür yaauuvvvv.

Noldu orospu çocukları sel mi bastı? Durun siz daha durun, sizi daha çok sikerler bu kafayla.
Akp belediyecilikten anlüyür yauuvv dimi? Ahahahahahah beter olun orospu çocukları beter olun.
Yol yabtı yol.

(bkz: şakır şakır)
dilipak'ın önceden uyardığıdır.

(bkz: dilipak ın seli üç gün önceden haber vermesi)
görsel
Dış mihraklar yabdı bunu. Hep amariga, hep harp.

Avruba ve Amariga birlik olsalarda bu oyunu bozacagız, inlerine girecegiz.

Onlar düşünür, Akape yabar.
Arkadaşlar neler neler olmuş. Ben o saatte uyuduğum için her şeyden habersizdim.
görsel
Son ayların en rahat uykusunu çektirmiştir. Terapi gibi geldi.
Müthiş bir yağmurdu...
Her ne kadar hasta olacak kadar ıslansam da beni mutlu eden yağmur. Ya bendeki de kafa; yavrum bekle yarım saat geç git, yok olmaz diyip çıktım ve 10 dakikalık yolda mola verip kütüphaneye sığındım düşünün öyle bir yağmur... yine yağsın ama beni böyle rezil etmesin lütfen...
görsel
Serdar Ortaç - yaz yağmuru cosplay.
tüm yaşananlardan çıkarılacak ders ,
takdir edersiniz ki şudur ;
"doğa domaltır."
görsel