bugün

şili'nin üçüncü golü atması gereken maç. ispanya bir gol atarsa maçı çevirebilir zira.
ispanyolların bu kez güney amerikayı fethedemediği maçtır.
ispanyol bir oyuncunun rövaşata ile pas atması ispanya'nın maç boyu tek iyi hareketi olan karşılaşmadır. Geçen maç diego costa'yı yuhalayan brezilyalılar da herhalde artık üzülmüyordur bu kazma ispanya'yı seçti diye. Gerçi brezilya takımında da hulk, fred ve jo ayrı fiyasko. Brezilya'ya ne oldu bilmem ama şu dört forveti toplasan bir ronaldo (portekizli cristiano ronaldo değil öz hakiki orijinal ronaldo) etmez.
arkadaş vur işte ya sürekli pas atmaya çalışmanın olayı nedir?
burnunu karıştırırken kameraya yakalanan bir seyircinin olduğu maç.
ispanyolların ne yapmaya çalıştığı anlaşılamayan maç. o ne lan öyle boyuna pas atıyorlar.
şili nin iyi top oynadığı maçtır. helal olsun.
Kulüp takımları Avrupa'yı resmen fethetsin sen gel buralarda sürün. Vesselam ilginç bi ülkesin ispanya.
Latinin latini katlettiği maçtır . Şili almanya finali olursa şaşmayız
Hakem 6 dakika uzatma verdi. Yanına bir de penaltı ikram edeydi ispanyollara!?

işte bu yüzden neredeyse hepimiz şili'yi tutuyoruz.
Real ve atletico takımları zaten yorucu bir sezon geçirmişler 60 ın üzerinde maç yapmışlar adamların yürümeye mecali yok ayakta zor duruyorlar. ispanya milli takımının en büyük sorununun Barcelona'nın çöküşe geçmesi ve yorgun oyuncuların kadroda fazla olmasından dolayı normal skorlu maç. iDda oynasam Şili'ye basacaktım.
oruspu çocuğu hakemler yine popülarite sahibi takımların yanında olmaktan vazgeçmiyor. 90+6 nedir lan.
yaratıcı.. görsel
topun neredeyse taca bile çıkmadığı ikinci yarıya 6 dakika ekleyen hakemleri göstermiş maçtır efendim.

öte yandan şili ispanyanın içinden geçti sanki.
Koskoca ispanya' ya yakışmayan veda oldu. Bir taraftar adios spana yazacak kadar düşmüşler. En azından gruptan çıksalar iyiydi.
sampiyonlar ligi finalindeki 2 takimin ispanyol olmasi, uefa avrupa ligini ispanyol bir takimin kazanmasi sonrasi dunya kupasinda da ispanya is yapar diyenlerin dumur oldugu mac olmustur. ispanya'nin grubu 2. tamamlayip son 16'da brezilya'ya elenecegini dusunuyordum ancak bunu bile basaramadilar. sebebi ispanya'nin ne real madrid, ne atletico madrid ne de sevilla'nin sistemleriyle veya oyunculariyla oynuyor olmasi. ispanya barcelona'nin sistemini ilke edinmis, onlarin pas oyununu oynayarak 3 buyuk turnuvayi kazanmis bir milli takimdi. ancak artik hem barca'nin hem ispanyanin o bogucu pas oyunu futbolseverlerin buyuk cogunluguna bikkinlik getirmisti ve ispanya bagira bagira gelen gercegi bu sekilde gormus oldu. ulan playstation oyunlarinda bile busquets'i pedro'yu oynatmiyor insanlar. bu adamlarda ne var da koskoca ispanya milli takiminda kendilerine yer bulabiliyorlar anlamak mumkun degil. ispanya'ya da barca'ya da bu sezon tokat gibi oldu. cok iyi oldu cok da guzel oldu. yeminle icimin yaglari eridi. oh olsun.
http://youtu.be/xTjwh5xZgjg

adios amigos. *
ben bir duyum aldım %99 doğru ispanya bitmiş!
2.5 üst oynadım diye 2-0 biten maç. alt oynasaydım var ya kesin goller yağmur olur yağardı ameneko.

görsel
şilinin canavar gibi oynadığı maç. ispanyolların da turnuvaya, sanki yok yazmasınlar diye gelmiş gibi bi halleri var.
ispanya'nın yokları oynadığı maç. hak ederek elendi dünya kupasından son şampiyon olmasına rağmen, bir kaç pozisyonları vardı onları da atamadılar zaten, adios ispanya.
bir milli takım jenerasyonunun sonunu ilan etmiş maç. artık daha farklı bir sistem ve anlayış ile devam etme vakti gelmiştir matadorların.
Dünya Futbolunun değiştiğini gösteren bir maçtır. Yıllarca süren en iyi lig ispanyol ligi, En iyi takımlar Real Madrid Barcelona saçmalığını yıkıp yeni düzene geçmemizi sağlayan maçtır.
bu sayede ispanya'nın kaç senedir ki başarısının da barcelona olduğunu anladığımız maçtır.