bugün

Yine eşimizi dostumuzu arayıp onlardan haber alma zamanını bize getiren patlamadır.
"Aramızda bikaç sokak mesafe vardı." Dedi arkadaşım. Daha ne denilebilir ki bunun üzerine?

Devlet, vatandaşının can güvenliğini sağlamak zorundadır. Ölümleri, bize alıştıranlara yazıklar olsun.
hükümetin patlamanın faili olarak nereyi işaret edeceği üç aşağı beş yukarı bellidir. bilinmelidir ki, hükümet kimi işaret ederse onun üzerinden kendine bir amaç belirlemiş demektir. 4 ay önceki patlama kime yaradı unutmayın, oyuna gelinmesin.
istifa edecek bir istihbaratçı ya da ankara erkanından biri var mı? tabii ki hayır! kepazeliğe devam!
Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre; 21 ölü 61 yaralı var.
patlamaya sebep olan ve göz yuman her kim varsa Allah bin türlü belasını versin. Söyleyeceklerim bu kadar.
Patlamanın videosu

http://yasaksiz.org/brows...202&b=0&f=norefer
"Ülke yönetiyoruz "diye esip gürleyenlerin şimdi ne diyeceğini merak ettiğim konu. Amk adamlar devletin kalbinde bombalı araç patlatiyor kimsenin haberi yok mitin ayrıca ne sikime derman olduğu belli değil.
Bu milleti bölmeye çalışanların oyunudur. Milletimiz çok akıllı ya hemen de bir birlerine saldırmaya başlarlar amk. Azcık akıllı olun lan. Dost var düşman var, hepsi sizin köpek gibi birbirinizi yemenizi izleyerek gülüyor, bilhassa bu pkk pyd itleri.
Bir devlet kendi ülkesinin güvenliğini sağlayamaz mı? Bu kadar zor mu? Hani ülkeye bu kadar Suriyeli geldi onların haklarını savundukları kadar, güvenliklerini korudukları kadar, bu ülke vatandaşlarının güvenliği sağlandı mı acaba.. bu kaçıncı patlama..Yazık ya, yine kaç can yitip gitti. Ölenlerin hepsine Allah Rahmet eylesin.
ulan ülkenin başkentinde, bürokrasinin merkezinde bomba patlatılıyor.
nerede bu seçilmiş hükümet?
saldırıyı kınamaktan başka ne işe yarıyorsunuz amk, ülkenin vatandaşlarını koruyamıyorsanız o koltuklarda ne bok yemeye oturuyorsunuz?

ülke ülke değil teksas yemin ediyorum, normal bir ülkenin beş senede yaşayacağı aksiyonu biz beş günde yaşıyoruz.

adım atmaya korkuyor insan. her yeni doğan günle birlikte herkesle bir selamlaşmak bir de helalleşmek gerekiyor.
yarına kim öle kim kala belli değil.

ölenlere allah rahmet eylesin.biz kalanların da sonu hayrolsun.

tanım da yapmamışız; akp zamanında olmuştur.kısa ve öz.
Önce ölenlere, iyilik dileseniz; yakınlarına, baş sağlığı; olayı kınasanız, yapanlara lanet olsun deseniz; ülkem, insanım böyle acı bir daha yaşamasın deseniz, inanın ölmezsiniz...
artık birilerinin çıkıp yeter deme vakti geldi. bu yaşanılanların olağanlaştırılmaşı en korkutucu şey. ülkenin başkentinin göbeğinde bomba patlıyor, yerel televizyon kanalları kendi havasında. eminim olaydan haberi bile olmayan poyraz karayel'de ölü yaralıların peşinde olan insanlar var.
artık uykudan uyanma ve olanları sorgulama vaktidir. ülkenin başkentinde bomba patlıyor, insanlarımız ölüyor ve bu olay suriye'ye operasyon planların yapıldığı sırada meydana geliyor. bu istihbarat açığı değil de nedir? birileri çıkıpta bu olayda sorumluluk bizdedir diyemez mi? bırak sen sınır ötesi operasyonu, ilk önce kendi vatandaşının can güvenliğini sağla.
çakma solcu pekakalı kesimin, yine devleti suçlayıp pekakayı aklamaya çalışacağı patlama. tamam amk suçlayın ne bok derseniz diyin de, pekaka'ya da kalleş orospu çocuğu diyebilin.
nasıl saçma bir yer, nasıl saçma bir ülke anlamak mümkün değil. resmen kelle koltukta yaşıyoruz. öyle bir hale geldik ki o günü 'ölmeden' bitirdiğimize şükredecek haldeyiz. arkadaşlarım, ailem hepsi ankara'da. ve gar önü patlamasında da bunda da elim yüreğimde sevdiklerime ulaşmaya çalışıyorum. binlerce kişi gibi.

bunu yaşamayı hak edecek ne yaptı bu millet bilmiyorum.

3.dünya ülkesi olmamıza rağmen kendini 'dünya lideri' olarak tanımlayan birinin hala nasıl başta tutulduğunu, bu kadar oy aldığını anlamıyorum. başımıza her yeni gün yeni bir felaket geliyor. aynı anda yayın yasağı başlıyor. haber alabilmek, gündemi takip edebilmek için çılgınlar gibi DNS ayarlarıyla falan oynayıp, internetten şifre bulmaya çalışıyoruz. bu sırada ölü sayısı yavaş yavaş, halk durumun şaşkınlığını yavaşça atıp özümserken, birer beşer artırılıyor.
'5 ölü, 10 yaralı'
'9 ölü, 15 yaralı'
'14 ölü, 23 yaralı'
böyle böyle artarken en son olay unutulacak hale geldiğinde son ölü ve yaralı sayısını kimse bilmiyor.

bu ankaradaki ilk patlamada da böyle oldu, suruçtakinde de, bugünkü patlamada da aynısı olacak.

daha da kötüsü ve belki de en acıklısı bizim bu durumu, bu lanet durumu kabullenmiş, içselleştirmiz olmamız. o kadar normalize oldu ki ülkenin her yerinden patlama, şehit, çatışma haberlerinin gelmesi; insanlar 2 gün sonra bir öncekini unutup yeni gündeme dalıyor. o kadar normalize oldu ki bu yaşadığımız abuk hayat, ertesi güne her şeyi unutuyoruz.

k
Yapan kimse anası sikilmeli o Suriye'yi de yerle bir edilmeli. Avradını siktiğimin bebeleri yeter artık can evimizden vuruyorlar lan Başkent'te bu saldırı ne demek lan.
Bir ulke dusunun en guvenli yerinde, kalbinde patlamalar yasaniyor. Bu ilk degil ve sonda olmayacak. Sorumlulari uzaklarda aramaya gerek yok. Sorumlular mitinglerde saf halki uyutmayi o kadar iyi biliyorki bunuda oyle veya boyle kapatacaklardir. Asil sorumlu, tum olan biteni goremeden, bilemeden ve daha icinde bulundugumuz durumdan haberi olmadan secimlerde malum kisilere oy verenlerdir. Artik insanlarin olmesine goz yumulmasindan, hicbir sey olmamis gibi kendinde hic hata aramayan insanlar tarafindan ulkenin geleceginin belirlenmesinden sikildim. Inanin bu is artik siyasetten cikiyor. Hangi partiye oy atarsan at, ne olursan ol bu once insanlik adina sorgulanmasi gereken bir olaydir. Yayin yasagi getirip halkin uyumasini saglayanlar kendi keyiflerini dusunurken olan masum insanlara oluyor. Bu olaylardan sorumlu olupta en ufak bir sorumluluk bile almayan, almaya cesareti olamayan insanlardan misli misli cikmasini diliyorum bu olaylarin.
Olay saati profil karartanlar gece clublarda dj performansında olacaklar. Sahte duyar kasan kesim benim profil karartmayışımı eleştiriyor. Canım sen profil karartırsın ben kan vermeye giderim. Sen ülkeyi karanlığa gömersin ben bir ailenin üstüne güneş olur doğarım.allah yaralılara acil şifalar versin.
ölü sayısı son durumda 28.
Ulkenin en guvenli olmasi gereken sehrin en guvenli olmasi gereken caddelerinden birinde gerceklesmis patlamadir.

Genelkurmay,parti genel merkezleri cart curt oldugu yere ters yonden bir arac giriyor ve sen anca patladiktan sonra farkediyorsun.

Hakkaten yazik,ulke hicbir donemde iqsu bu kadar dusuk insanlarin eline kalmamisti.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Eryaman servisi havaya uçmuştur.
Pentagon civarında bomba(lar) patlasa, bir de buna yayın yasağı gelse; bu durum ülkenin muhtelif yerlerinde önceden de gerçekleşmiş olsa Obama'yı Times meydanında s*kerler. Bu yüzden, Ankara'da bomba patladığında neden gelişmeleri New York Times'dan okuyoruz; sözlükler, twitter gibi mecralardaki kişisel entryler ile takip ediyoruz bi' sorun kendinize.

Patlayanlar iftar topu değil; sınırdan başlayıp Ankara'ya kadar ulaşan, sivil halkı hedef alan bir terörizm dalgası var ve hükümet/kolluk kuvvetleri bunu önlemede yetersiz ve geç kalıyor. Her geçen gün, ülkece daha derin bir bataklığa çekiliyoruz. Ya silkelenip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, millet olarak yek vücut kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz; ya da bizleri parça parça öldürüp, öldürtüp sindirmelerine razı geleceğiz.
(bkz: rusya da neden patlama olmuyor/#31398713)
Başın sağ olsun Ankara; başın sağ olsun Türkiye; başın sağ olsun dünya ve insanlık.
Başım sağ olsun, kalleşler yok olduğunda; onlar var oldukça, başım bile haram bana...
gozyaslarimin akmasina sebep olan ve baska hic bir sey yapamadigim patlamadir. su an numan kurtulmus konusuyor televizyonda. la bir konusmayin artik, ayni kelimeleri secmeyin, ayni cumleleri kullanmayin. la bir kere olsun gercekleri soyleyin. gece yataginizda uyurken binlerce kisi uyuyamiyacak. umurunuzda degil de, umurunuzda gibi gozukun bari.
güvenlik kamera görüntüsü geldi

(bkz: ankara 17 şubat patlama anı güvenlik kamerası)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar