bugün

efes in kazanacağını düşündüğüm ancak beklediğimin çok dışında gelişen maç.
ersan'ı görmek sevindiriciydi ama skor için aynısını söyleyemeyeceğim.
104 sayı yiyerek savunmanın ne kadar güzel olduğunu gösteren maç. (bkz: az yedik sanki)
anadolu efes'in ilginç savunmasıyla(!) teslim ettiği maç.
104-84 real madrid'in kazandığı maç. sanırım kimse efes pilsen'in bu kadar kolay teslim olacağını düşünmüyordu. en azından ben kendi adıma maçın ortada geçmesini bekliyordum. efes son çeyrekte savunmada toparlansa da hücumda çok üretken olamayınca oyunun kontrolünü elinde pek tutamadı. maçın son dakikalarında iyice dağıldı ve 20 sayı fark yedi.
hem galatasaray hem efes mağlubiyeti biz basketbolseverlere biraz ağır geldi.

edit: sanırım bazıları savunmamızın harika olduğunu falan söylediğimi zannetmiş. savunmamız maç genelinde kötüydü. ama 4. çeyreğin başına savunmada iyi başladık, ilk 4 dakika rakibe sayı attırmadık ve savunmada belli bir ritim yakaladık. bu yakaladığımız ritmi hücumla destekleyemeyince gardımız düştü ve özellikle son 3 dakikada tamamen oyundan koptuk.
104-84 real madrid'in anadolu efes'e tecavüz ettiği maç.
yenil ama farkı 7 ye indirmişken 20 sayıya çıkmasına izin verme, 5 sayıyla kaybet istanbulda 6 sayıyla kazanabilirsin ikili averajla eşit galibiyet durumunda rakibini altına al, bunu sadece ben mi düşünüyorum anlamıyorum.
önce galatasaray şimdi de efes.. maçı alacak noktaya getirip kaybetmek daha çok koyuyor. efes için daha her şey bitmedi ama fark 12 sayı ve maçın bitmesine 3 dakika var. işimiz çok zor.
savanovic'in 3'lüğüyle farkı 7'ye indirdik. hadi efes!
efes'in son çeyrekte savunmasını sonunda toparladığı maç. 4 dakikadır real madrid'e sayı attırmadık ve farkı 10 sAYıya indirdik.
efes'in bir kasti bir teknik faulünün atlandığı maç. bari burda yapmayın ya!
efes'in 6-0'lık seriyle farkı 13'e indirdiği maç.
3. çeyrek sonucu 81-62 madrid lehine olan maç.
real madrid'in her attığını soktuğu maç. efes tamamen dağıldı. 3. çeyreğin bitimine 1.30 varken durum 78-53 madrid lehine.
Anadolu efes bu sezonun geri kalan kısmında genel olarak potansiyelinin altında kalıyor. Oyunu domine ettikleri dönemlerde açık alan da ve sete setlerde muazzamlar. savunma direnci harikulade ancak bu potansiyelleri 40 dk nın 15 sk sında kalınca esas rakiplerine karşı geri kalıyorlar. bence savanovic hücum sıkıştığında 3 numara olarak kullanılabilir. böylece ersan oyunda kalacağı için reboundlarda düşüş yaşamayabiliriz. Genel anlamda ilievski ve keremin gününde olmalarına bakıyor takım koordinasyonu hele kinsey de yokken. telaşlanmaya gerek yok ufuk hoca da takımda top 16 da çok daha iyi performans vereceklerdir.
berbat savunma yaptığımız maç. her hücumları basketle bitiyor. efes'in bu sene gördüğüm en dağınık oyunu. böyle devam ederse real madrid'e çabuk teslim olacaklar. 3. çeyrekte maç tamamen kopabilir. dikkatli olmak lazım. özellikle sinan gibi bir savunmacısı varken bu takımın, ondan kesinlikle faydalanmalı. itiraf edeyim ki efes'in bu kadar kolay teslim olacağını kesinlikle tahmin edememiştim. umarım toparlanırız.
efesin euroligdeki kritik maclarındandır. arda turan ve nuri sahin'inde canlı izlediği bir basketbol macıdır.
ilk yarısı 50-36 real madrid üstünlüğüyle biten maç.
MAdrid her geldiğinde atıyor. Böyle bir savunma ben hayatımda görmedim. Sadece potaya giden adamlara refakat ediyorlar.
hücumda cenk, kerem ve ersan'la ayakta kaldığımız maç. 2. çeyreğin bitmesine 5 dakika varken 35-29 real madrid'in üstünlüğü var.
çok değil 4-5 sene önce fantezi olsun diye oyunda 30-40 sn civarı süre alan bench oğlanı şeker çocuk cenk akyol un, şu an takımın en istikrarlı ve başarılı oyuncusu olduğuna inanmak güç geliyor. bu takım daha kaliteli oyunculara sahip olmalıydı.
cenk akyol'un çabasıyla efes oyunda kalmayı başardı.

böyle devam etmez ama. 1 oyuncunun eline bakmasın koca takım.
ilk çeyrek 24-18 real madrid lehine sonuçlanmıştır.
efes'in ilk çeyreğin bitmesine daha 3 dakika varken 3 defa basket faul yaptığı maç. ayrıca 5 dakika varken de faul hakkımızı doldurmuştuk. faul problemine çözüm bulamazsak çok sorun yaşarız.

şu an durum 18-11 madrid lehine.
Efes bu sene çok fazla transfer bir uyum sorunu yaşayacakları aşikar. Bu uyum sorunu Türkiye liginde fazla kendini hissettirmez. Ama euroleague de malesef bu uyum sorunu yaşanacak. Tek tek bakınca Efes dengeli ve bol seçenekli bir takım görünümünde. Umarım yanılırım fakat bugün Madrid i hem de deplasmanda yenmeleri çok zor.
güncel Önemli Başlıklar