bugün

yanlış görmüyorsam bir adet btr-80'in resmen orta yerinden yarıldığı patlamaya sahne olan iğrenç saldırı.

başta 7 olan şehit sayısı an itibariyle 12.

yorum morum yok.
''ramazan ile ilgili sabrımız bitmiştir'' bu ne demektir. gel beni öldür ramazanda müsade sana demektir. ramazanda ölenler can,kan , insan değilmiş gibi.
canım milletim, oğlunun kanını bir torba kömüre 2 paket bulgura mahkum ettin sen...
başımız sağolsun.
>sıkıntı yook. hele iftarımızı açalım teraviye gidelim ramazan bitsin bayram gelsin büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpelim. bayramdan sonra hallederiz. gider dağları taşları bombalar döneriz.
yüce devlet büyüğümüz recep tayyip erdoğn'ın sözlerinden de kestirilebileceği gibi devlet pkk'ya karşı ciddi bir saldırı planları içinde. pkk ise buna şehirlerde yapacağı eylemlerle karşılık verecektir. bu durum ise türk halkının tepksini direk olarak kürtlere çevirecektir. kısa kesecek olursak belki de bir iç savaşın ilk halkası olmuş olaylardır. kardeşlik zırvalıklarının pek destekçi bulamadığı şu günlerde içimizdeki iltihapları temizlemek için bir fırsat elimize geçebilir.
şiddetle, silahla sorunların çözülemeyeceğini anlamamızı sağlaması gereken olay.
BTR 80 tipi zırhlı aracın ön sağ tekerinin mayına çarpması sonucu oluşan patlamayla 12 şehit verilmesidir. bu aracın yolcu taşıma kısmı önde motoru arkadadır.
anlamıyorum, kafam basmıyor bir türlü.

beşikteki çocuktan vatan isteyen, dağa çıksın diye seri üretim çocuk yapanları silahla şiddetle yola getiremiyoruz dediniz peki... ne öneriyorsunuz pek sayın sosyal demokrat at ağızlı götelek? kürtçe dediniz devlet kanalı açıldı. lan bugün iç anadolu insanı k yerine g dediğinde götüyle gülünüyor! asmayın dediniz asılmadı bir tane çapulcu. dağdan inelim affeder misiniz dediniz karanfil attık. sahilleri, barları, işportaları tekelinize aldınız. değnekçilik, torbacılık, kadın ticareti sizde. kabullendik sindik. sokakları kattınız karıştırdınız, polisi jandarmayı şehit ettiniz. öğretmen kızları korkularından ev kızı olmaya zorladınız. şimdi daha ne istiyosunuz? demokrasi mi?
bu ülkede demokrasiyle karnı genişlik aynıymış gibi idrak ediliyor. en demokratik bildiğiniz ülkede apo denen orospu çocuğunun yaptıklarını yaptılar yakın zamanda, çok acıtmadan, tek seferde hatırladınız mı? abd'den ve ladin'den bahsediyorum. e noldu? noldu demokrasi nutuklarınız? adamın götünden kan alırlar ama adam olmak lazım adam. sen yarın Türk bayrağını devlet dairende odana asmak için düşünüyorsan, şehidinle ilgili haberleri izleyemiyorsan, gidip hüznünü, kinini, çaresizliğini yenemiyorsan çok demokratiksin kardeşim. en insan sensin, aferin!
17 agustos 2011..
'bıçak kemiğe dayandı' zırvalık!
kemikler un ufak artık kan değil akan bu başka bir şey .
ramazanla ılgılı sabır bitti ne demek ?
kaç gün tutulacak bu sefer yas?
sahursuz iftarsız oruc tutulmalı artık durana kadar bu içsavaş!
ulan içerde çakal vatan vatan diye inliyor. dışarı da enikleri ortalığa bomba koyuyor.
NEDEN?
akşam bütün haber kanallarını izledim genel olarak bütün okumuş etmiş proflar, emekli askerler aşağıda yazacağım şekilde sorular sorup yorumlar yapıyorlar bende kendi yorumlarımla birleştirerek yazayım dedim.
silvan pkk saldırısının hemen öncesinde başlayan ve bugüne kadar tırmanan terör saldırıları; bu saldırılara Türkiye her dafasında karşılığı çok ciddi olacak dediyse, başbakan sert konuştuysa da bugün daha da cesaretlenmiş bir biçimde büyük bir saldırı düzenlediler!
neden? neden kışkırtmak istiyorlar, neden çok ağır tepki vereceğimizi bildikleri halde üstümüze gelmekten 1 adım bile geri atmadılar? neden o kadar ultimatom tarzı konuşmalardan sonra bunu yaptılar?
son 7 8 senedir eskiden abd e ait olan şekilde bm çatısı altında artık her devlet haklar insanlık vs diye diğer devletlerin iç işlere karışabilir, laf edebilir, uyarabilir hale geldi. örnek: kuzey afrika'da çıkan ayaklanmalara nato bünyesinde müdahale edilmesi, hatırladığım kadarıyla geçen senelerde Rusya'nın Polonya'ya abd ile hava savunma sistemi imzalamaması için uyarılarda bulunması, Türkiye'nin Suriye'ye içişlerinizi düzeltin demokratik bir yapı oluşturun çağrısı. bize ne? nasıl karışabiliriz ki sınırımız varmış bilmem ne emin olun ki suriye ile sınırımız olmasa dahi bu sert uyarıları yapabilecektik. "bize ne?" anlayışı bütün dünyada geride kaldı artık kazın ayağı öyle değil bu Türkiye'nin lehine mi aleyhine mi bir vaziyet zaman gösterecek.
şimdi ben bu son paragrafı neden yazdım çünkü dış medya bakalım olayı bugün yaşandığı biçimde mi aktaracak yoksa özerklik ilanına bağlayıp oradaki sivil halka baskı uygulanıyor bombalanıyor diye uluslararası tepki gösterilecek şekilde mi aktaracak? şimdi neden 2. paragrafta o soruları düşündüğümü anladınız mı?
bu soruların cevaplarını çok uzun süre (siz tabiki yine bunları unuttuktan sonra) geçmeden, bayramdan hemen sonra başlayacak olan anayasa değişiklikleri tartışılırken öğrenebileceğiz.
neyse s. edin messi de ne çaktı be abi!
insanı sinirden öldüren saldırı.keşke o mayına kendileri bassaydı.
--spoiler--
boşuna dememişler; uyanmak istemeyeni kimse uyandıramaz diye.
uyu güzel ülkem!
ve üzülmek için; bekle senin de canının yanmasını.
sen de empati yoksunu ol diğerleri gibi.

uyu...

--spoiler--

alıntı: eysangorunumluayse

size seslenilmekte %50 lik kesim size!!
bir çok şeyin sorgulanmasına sebep olmuş, her terör örgütünün yaptığı gibi haince planlanmış saldırı. şimdi bu saldırıdan önceki süreci düşünüyorum, başbakan bir süredir sıklaşan terör saldırılarının ardından tarihe geçen bir açıklama yapıyor "mübarek ayda operasyon yapamayız" belki sözleri tam olarak bu değildir ama çıkartılan anlam budur, zaten sözlerinin özüde buydu. şimdi şunun anlaşılması güç; biz islami bir devlet miyiz, yoksa hukuk devleti mi? hayır islami bir devletsek ramazan ayında yatışa geçip operasyon yapılmaması belki anlaşılır ama biz hukuk devleti olduğumuzu iddia edip yapılması gerekenlerin takvimini dini günlere bağlıyorsak çok fena kanıyoruz/kandırılıyoruz demektir!
öyle boş kabadayılık taslamakla, kocaman ferre gözlüklerin ardında timsah göz yaşları dökmekle olmuyor! 70 küsür milyon insanın yaşadığı koca bir ülkeyi esnaf lokantası mantığı ile "ramazanda kapalıyız" tabelası asıp yönetemezsiniz!

not: lütfen kimse "ama hemen operasyon yapıldı" demesin ramazan ayının 17. günü ve 17 gündür süregelen saldırıar var, biz henüz harekete geçiyoruz!
genelkurmay başkanlığı açıklaması için;

http://www.tsk.tr/10_arsi...iklamalari/2011/ba_09.htm
yeniçağ gazetesi yazarı selcan taşçı bugün kaleme aldığı yazı ile saldırı hakkında pek çok kişinin hislerine tercüman olmuş.

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=19422
8 hanenin orta yerine güüüm diye düştü ateş, yaktı kavurdu ortalığı. Gözyaşları sel oldu aktı. Yazık bu insanlara, yeter artık bitsin bu insan erozyonu...
8... sekiz ne ki? sadece bir rakam bazilari icin!

ne ilk ne de son... hatta öyleki bir sonraki sehit haberiyle bu sekiz sehidin isimleri, hayatlari, hikayeleri siliklesecek hafizamizdan. hemde sasilacak kadar kise bir süre icinde.

8... sadece bir rakam. genelkurmay'a bas sagligi mesaji göndermek icin bir vesile. o mesajda belirtilmesi gerekli bir rakam. nihayetinde kelle basina bir bas sagligi!?

8... sekiz aslinda yanyana siralanmis 8 tabut aslinda. ve her bir tabutun icinde gencecik bir beden, bir hic ugruna ölen, hayalleri, colugu cocugu olan, yarin icin planlar yapan. her biri ayri bir nefes, ayri bir can!

tek istegim bir kez sadece bir kez roller degissin. öyle ki bu sefer genelkurmay, digerlerine bas sagligi mesaji göndermek zorunda kalsin. bir kere olsun o "bicak kemige dayandi, acimiz büyük, ramazanin bitmesini bekliyoruz" diyenlerin ocagina ates düssün! cigeri pes para etmezlerin yüreginin tam ortasina düssün o ates bir kere. belki o zaman konusmak ama "sadece" konusmak bu kadar kolay olmaz. iste o zaman o 8 rakami gercekten birsey ifade eder birileri icin.

bir kez sadece bir kez kendi ocaklarina ates düssün!!!

tanim: 8 kalbin, 8 nefesin durmasina, ancak beraberinde pek cok canin yanmasina sebep olan saldiridir.
yine mi lan! yeter artık! 13,12,8 ne oluyor! bir çözüm artık şart. 8 hayat söndü bu gece orada! 8 aile kahroldu!
http://www.askerhaber.com...hainler-yakalandi-mi.html

umarım bunu yapan hainler cezalarını türk yargısı önünde çekerler. şehit yakınlarına bir nebze olsa da moral olur.
devletin gücü pkk'YE YETMEYiNCE NEDENSE YA BDP'YE YA DA SiViL VATANDAŞLARA SATAŞır Bu çatışma ile ilgisi olmayan ancak bdp'li sivilleri keyfi olarak gözaltına alıyor. bu insanlar da bu muameleden sonra muhtemelen dağa çıkarlar, sonra bu insanlar neden dağa çıkar sorusu sorulur.
itin köpeğin faillerin yakalanmasına içerlediği şerefsizliktir.
videoyu yarısına kadar izledim,
karıncayı izler gibi izliyorlar askerleri ve vurmuyorlar.
anlayamadım.
video yu silmek yerine tsk nın komuta kademesine gönderseydik daha iyi olurdu. yada tv de yayınlansın evladı yeğeni kardeşi kocası nişanlısı askerde olan ailelere izletilsin, izletilsin ki görsünler mehmetlere verilen değeri...
idam cezasının gerekliliğini bu saldırıyla ilgili çekilen videoyu görünce tekrar canı gönülden istedim.
anlamadığım bir diğer şey, bu video yaygınlaştırılsa, halk bilinçlenir ve devletimizin askerine verdiği önemi ( önemsizliği ) görür ve bir kamuoyu oluşturulur, ama moderatörler siliyorlar.