bugün

bu boy uzunluğuna sahip biri olarak söyliyorum ki garip bir durumdur.bot tarzı hafif topuklu ayakkabı giymek zorundadır birey.kısa boydur ama aşırı kısalık değildir.işte bu durum insanı hiç bitmez tükenmeyen boy takıntısı pradoksuna sokar.çok güzel yüz hatlarına sahip bile olsa birey (ben öyleyim) karşı cinsi etkilemesi zordur. bu boy standartına sahip olan birey kesinlikle kilolu olmamalı yoksa sıçtı demektir.ama günümüz teknoloji imkanları bu sorunu çözebilir.boy uzatma ameliyatı ile 10 cm daha uzun olabilir birey,yeter ki paradan haber versin.
birey kendi boyundan memnun değilse önünde 3 yol vardır.
1.ya kendini olduğu gibi kabullenmek ve ona göre bir yaşam sürmek.
2.boy ameliyatı olup hayallerinin boyuna kavuşmak.
3.son olarakta birey kendine bu boyu yakıştıramamasında dolayı şerefli bir şekilde intihar etmek. (bkz: boy problemi takıntı haline gelmesi)
basketbol seçmelerine katılmak isteyen biri için engel teşkil edebilir. ama genel anlamda öyle pekte sorun haline getirilecek bi durum değildir. hem minyon olmakm çoğu yerde cazip kılabilir kişiyi. çekicilik de katabilir. bunlar hep olasılık tabi ama inkar edilemez.
1.67 boyunda 80 kiloysa, yokuştan inmek için zorlanmayacak kişidir. bir kişi yardımıyla, yuvarlama metoduyla çok daha rahat gitmek istediği yere ulaşabilir.
erkek için türkiye boy ortalamasının altında olmaktır.
erkekse kısa sayılır bayansa normaldir ölçüsüdür.
erkeklerinin 1.90 kadınlarının da 1.80 olduğu bir ülkede yaşamıyorsanız, araya kaynar gidersiniz. herhangi bir farklılığını ya da eksikliğini hissetmezsiniz. çünkü uç bir boy uzunluğu değildir.
tuğçe, merve, duygu, kübra, büşra gibi isimler ne kadar gelir geçer isimlerse bu boy ölçüsü de o kadar aleladedir.

bizim ülkemizde ortalama ölçüdür diyeceğim lakin, avrupa'da bile çok dert edilecek uzunluk değildir bu. tam anlamıyla ortalama işte.

üzülmeyin, hayatınıza mutlu bir insan olarak kaldığınız yerden devam edin.
bir kadın için güzeldir. daha uzun olursanız kendinize uygun bir sevgili bulmanız zorlaşacaktır. ehh nede olsa bizim erkeklerimiz de çok uzun sayılmaz.
uçuş hostesi olmanız için yeterli ölçüdür efenim.
yeni neslin boy ortalamasına bakıldığında erkek için oldukça kısa kalacak bir boydur. evet dengeli ve yerinde beslenme eksikliği gibi sebeplerle türk insanı 1-2 nesil önce daha kısaydı. ama şimdi gidin herhangi bir ilköğretim okulundan çıkan çocukları izleyin bakalım, 1.80 boyunuzla aralarında tıfıl kalırsınız. velhasılı işlev kadar boyun da önem kazandığı bir çağda yaşıyoruz muhterem...
erkek için kısa bayan için ortalama bir boydur.
Zeki erkektir.

(bkz: Kısa boyluların uzunlara göre daha zeki olması)
BAYANSANIZ HAFiF TOPUKLU GiYSENiZ BiLE STANDART BiR ÇOK TÜRK ERKEĞiNDEN UZUN KALIYORSUNUZ. SANKi HEPiNiZ SIRIM GiBiSiNiZ DE 1,67 LiĞE BOK ATIYORSUNUZ. O DEĞiLDE ŞUAN LiSE DE OLAN GENÇ NESiL YALDIR YALDIR GELiYOR. ONLAR DERSE 1,67 KISADIR EYVALLAH AMA ŞUAN YAŞININ 20 KÜSÜRÜN ÜZERiNDE OLANLARIN BOK ATMASI SAÇMA.
kendilerine seçtikleri en samimi idollerden bir kaçı michael j. fox ve okan bayülgen olarak olduğunu düşünüyorum. kendimden biliyorum.
türklerin büyük özelliklerinden biride kısa boylu olmalarıdır. uzun olanlar türk değil demiyorum ama karma olabilir.
türk hatunları için orta boylu olmaktır ve bir sakıncası yoktur. göze batmaz, ne kısa ne uzundur. bir de minyon yapılıysa, tadından yenmez**.
bu boy bir bayan içinse fazla uzun bile olabiliyor malesef. eğer çevrenizde aşırı uzun bir arkadaşınız yoksa (185 gibi) kendinizi dev gibi hissedersiniz. kime baksanız sizden kısa... arada kendinizden şüphe edersiniz "acaba ben mi çok uzunum" diye konuşma esnasında anlarsınız ki normal. ancak o uzun olmanızdan dolayı hissettiğiniz rahatsızlık topuklu ayakkabı giymenize engel olur.
hayatı boyunca 180 olmayı, dünyanın 180 den nasıl göründüğünü, rüzgarın 180 de ne kadar şiddetli algılandığınımerak etmek demektir. Kompleks demektir. Topuklu ayakkabının icadında bu kompleks etkili olmuştur fikrindeyim.
polis okuluna girebilmek için yeterli olan boydur.
(bkz: aa bu ben olmak lan)

gayet kısa olmak ve uzunlar tarafından korkulan insan olmaktır. ayrıca tipiniz müsaitse hobbit muamelesi görmektir.

(bkz: götü yere yakın olandan korkacaksın)
takıntı yapmak ve geyik çevirmek için bulunan en uç noktadır...
kızsa ortalamanın üstünde olmaktır.
erkekse vay haline.
erkek için kıs bayan için idealdir.

türk erkekleri de 185 değil yani çoğu değil türk erkeğinin boy ortalaması 172 amk yeter kızlara bu boy.

not: boyum 177.
erkekler için; zavallı olmaktır. evet.
Kız isen iyisindir. Uzun bacakların varsa da çok güzel olur.
Ama erkeksen durum vahim. Yani olmayın öyle. -boyum 1.83 olunca bi rahatlama oldu içimde hehe-
erkek ise, sevgilisine topuklu ayakkabı yasağı koyacaktır. yazık lan.