bugün

tayyip erdogan çağırdığı anda milyonlar sokağa inip kendilerini tankların altına atmakta tereddüt etmedi. şimdi siz hangi kafayla hayır oylarının daha fazla çıkacağını düşünüyorsunuz? tek başına % 52 almış bir adam var karşınızda. 52 nin üstüne bir de mhp ve hdp tarafından gelecek olanları ekleyin sonucun ne çıkacağını 3 aşağı 5 yukarı görürsünüz. hayalperestliği bırakın da biraz gerçekçi olun.
Yüzde 51 ile hayır çıkacak.16 Nisanda dönerim buraya.
Hayirlisi olsun diyoruz.
Valla Adll Gür bile %51 evet çıkacak diyor ki kapıyı 58'den açmıştı, Konsensus %52 hayır dedi ki hep evet önde diyordu. Gerisini siz hesap edin.
ne çıkarsa çıksın sonuç değişmeyecek.

hayır çıkarsa zannediyor musunuz ki tayyip "aaa tamam o zaman ben gideyim" diyecek.

türkiye tarihinde bir daha asla seçim olmayacak. o günler geride kaldı.

not: salak salak eksilemeyin. ben de bu durumdan memnun değilim.
%51 hayır, %49 evet çıkacak, ahan da yazdım buraya! Bütün şirket anketlerini, çevremden duyduklarimi, sosyal medyadaki sonuçlarindaki oranlari şöyle kafamda güzelce bir türev-integral-limit üçlemiyle hesaplayarak ulastim bu sonuca.
hayır çıkacağı ayan beyan belli olan bir konudur. Devletin başındakilerin evet yükselmeli muhabbetleri bile hayır 'ın ezmekte olduğunun kanıtıdır.
Ayrıca bi milletin kendi diktatörünü seçme geyiği ise ayrı bir ironidir. Hayır diktatör muhabbetine cevaptır, yoksa Tayyip gene tepede oturmaya ve milletini örtülü ödenekten zikmeye devam eder.
Tahminim yüzde 65 civarinda hayır çıkacağı şeklindedir.
hayır çıkmasını beklemek çok ütopik, gerçekten bu insanların masalcı ruhlarına hayranım. yahu kardeşim,akıl var mantık var biri gelmiş hdp den %1 evet kazancı sağlanamaz diyor. o seçimde kafasına silah dayanan insanlar olmayacak, kabine birden çok kişi girmeyecek. pkk uzantılı alınan oylar,korucuların tekrar halk güvenliğini sağladığı noktalar hep "evet" çıkacaktır.

peki sizlere sorarım. akparti seçmenini nasıl bilirsiniz? akparti seçmeni tek tip,cehapelilerin deyimiyle "çomar" değildir. akparti içeriside rantçı bir kesim, toplumun unutulan bir kesimi,ve son zamanlar itibariyle milli görüş uzantılı oluşumlar vardır. barzaninin tutumu ile lozan anlaşmasının maddesinin tetiklenmesi ihtimali duyurulduğunda mhp oylarının büyük bir kısmı "evet" kısmına yönelecektir..bazı alperenler ile atsızcı ekip oyunu hayır yönünde verecek ancak, bu kesim devede kulak.. hdpye zorla vermiş bir kesim, üstüne akparti içindeki rantçı kesimin boşluğunu fazlasıyla dolduran bir mhp üzerine 15 temmuzu görenler yaşayanlar kısacası atm bekçileri olmayanların üstüne iç yapılanmanın ne kadar sağlam olması dışarıda o kadar dişli olmamızı görenlerle bu oran %50 yi havada karada geçecek.

avrupada ki katılıma bakalım. çok daha fazla geçmiş yıllara göre.. normalde %1.5 gibi bir etki yaratan gurbetçilermizin yoğun katılımı ile beklenen %3 civarına varacak neredeyse. bu kafadan 1+1 puan akpartiye sağlıyor. mhp ve zorla hdp ye oy verdirilen doğu vatandaşımızın desteği ile %38 kemik bir akpartinin "evet" oyu mevcut. %8 mhp payı ile rakam %46 civarına geliyor. %6lık bir hdp eveti üzerine muhalefin ilelebet yetersiz kalacağına inanan, çözümün referadumda evet olduğunu gören ve chpden akpartiye geçen kesimin de oyu sürekli bonus olarak ekleniyor.%52 nin altına inmesi anlayacağınız imkansız.

şahsi tahminim %57 evet çıkacağı yönünde.. "peki sayın nyktalgias sizi %57 ye iten ne?" diye sorduğunuzu duyar gibiyim. oda milletimize olan inancımdır " %38" lik payın daha fazla vereceği konusunda.
inşallah allah halimize acıyacak ve hayır çıkacak.

evet çıkarsa yazık olacak tüm demokrasi kazanımlarımıza.
Hayir: %51
Evet: %49

Nisan - Mayis: Siyasette buyuk degisim.
Kasim: Erken secim.
bahçeli tayfası ve pkk el ele, omuz omuza, hep birlikte destek atmadıkça evet çıkması kesinlikle mümkün değil.
55 evet
45 hayır

Daha iyimser olabilseydim keşke.
merakla beklenen sonuçlardır. evet.
doğudan ilk sonuçlar geliyor katılım oranı oldukça yüksek ayrıca görünen o ki parti aidiyeti ön plana çıkmış.
anketlerde hayır kılpayı önde görünüyor ama ben güvenmiyorum. mutlaka bir sahtekarlık olur.
o değil de, AA'ya nasıl güveneceğiz mk?
cankaya da bir sandik. kullanilan oy 371.

115 hayir 116 oldu 117, 119, 120 , 121 , 126, 127, 128 , 129, 130...
hayir.

bu arada evet 31.

bu ara hayiri 133 de biraktim. evet 35 oldu.

hayir 135, 137...
Sincan'dayım en azılı tayyipçilerin olduğu yer. Burda 60a 40 civarı evet.

Hayır için çok iyi rakam.
Sonuçlar umarım ülkemiz için hayırlı olur. Tek dileğim ise olayların çıkmaması. Sabahtan beri hazır kıta bekliyoruz ciğerimiz soldu.
Kapalı devre yayın yapan ajans sistemlerine göre yüzde 16'sı açılan sandıklardan yüzde 64 evet yüzde 36 hayır çıkmış durumda.
cankaya da bir sandik. k

95 hayir 96 oldu 97, 98, 99, 100,102...hayir.

bu arada evet 22.

bu ara hayiri 114,115 oldu.

118, 119, 120 hayir.

Sandiklarda oranlar, yaklasik olarak 3 e 1 ile , 4 e 1 arasinda.

bu sandikta 6 ya 1.

akp chp 30 a 40 dir buralarda.
mhp liler hayir demis. olay budur.

Bu referandum vatanimiza simdiden hayirli ugurlu olsun.
azerbaycan olarak izlediğimiz türkiye anayasasına değişiklik referandumu sonuçlarıdır. gönül isterdi ki sonucu hayır olsun ama yine de türk milleti onun için neyin daha doğru olduğunu bizden iyi biliyor efendim.
Ülkeye bak.
Kendi makamı ortadan kalksın diye kampanya yürüten başbakan,
Kendi kurumunun mühürünü taşımayan oy pusulalarını kabul eden YSK.!