bugün

(bkz: sülük)
devlet bize bahmiyir diyen piçlerin yancılığı.
çakma hümanist kesim tarafından yine ötekileştirme çabalarına maruz kalmış türk insanını bizlere gösteren olay.

yıllardır ; oyuna gelmeyin - pkk ile aynı amaca hizmet etmeyin - kürtler kardeşimizdir - provaksyon bunlar gibi ezbere söylenen sözlerden sıkıldı bu millet.

yok öyle arkadaşlar, o kadar kolay değil. bu zamana kadar türk insanı sustu sustu sustu, sustukça iflahı s*kildi..

1 saat elektriksiz kalsa 1 ay dağa çıkacak insanlar mı? insanlar? insan..

(bkz: be human first)
birkaç örnekle devam edelim.

edirne ili toplam nüfus: 400.000
van ili toplam nüfus: 1.050.000

edirne ilinde 90.000 sgk primi ödeyen çalışan mevcut, bu durumda van ilinde bu rakamın 230.000 olması gerekiyor, lakin van'da sgk primi ödeyen sayısı sadece 76.000.

bunu takiben, edirne ili için devletimizin ayırdığı bütçe 500 milyon lira iken, van ili için devletimizin ayırdığı bütçe tam 1 milyar 750 milyon lira.(örtülü ödenekten ve bakanlıkların bütçelerinden ayrılanlar hariç).

devam edelim.
edirne ilinden toplanan vergi yine 500 milyon lira, van ilinden toplanan vergi ise 220 milyon lira.

"ooo yarraam edirne en batıda, avrupa'ya açılan kapı, kıyasladığın yere bak" diyebilme ihtimaline karşı yeni bir kıyaslama yapalım.

misal, burdur ile bingöl...

burdur ili toplam nüfusu: 255.000
bingöl ili toplam nüfusu: 265.000

hemen hemen eşit.
burdur ilinde 55.000 prim ödeyen vatandaşımıza karşı 18.000 yeşil kartlı var.
bingölde ise 24.000 prim ödeyene karşı yeşil kartlı sayısı 128.000...

bunu takiben, burdur ili için devletimizin ayırdığı bütçe 220 milyon lira iken, bingöl ili için devletimizin ayırdığı bütçe tam 580 milyon lira.(örtülü ödenekten ve bakanlıkların bütçelerinden ayrılanlar hariç).

devam edelim.
burdur ilinden toplanan vergi 245 milyon lira, bingöl ilinden toplanan vergi ise sadece 54 milyon lira.

bu durumda burdurlunun hakkını, bingöllüye yediren sisteme de devlet adı verilmekte.

nüfuslar eşit, burdur'un bingöl'den farkı ne? burdur'un köyleri bingöl'ün köylerinden daha fakir. burdur'lu çiftçinin kimse gözünün yaşına bakmadan tarlasını, traktörünü, ineğini, düvesini haczediyor. bingöl'de ise haciz yapmak imkansız...
fark nerede?
bingöllü kürt burdur'lu türkten daha mı üstün?, daha mı akıllı?

burdur'lu türkmenin hakkını yiyenin boğazına düğümlensin inşallah.
Adana'da 90lı yıllarda geçen çocukluğumdan geriye kalan hatıraları anlatayım biraz;

Çocuktuk henüz. Gelip oyunumuzu bozardı o nefret dolu çocuklar. Sinirlenir döverdik, yani bir kaç tokat atardık. Bu çocuk görünümlü canavarlar aşiretimiz var bizim diye tehdit ederlerdi anlamazdık.

Sonra abileri gelir döverdi bizleri. Adaleti sorgulardık. Halbuki bizim mahallede çocuklar kavga ederse barıştırırdı büyükler. Kimdi bunlar ve nereden gelmişlerdi, aşiret ne demekti..
Biz kavga etsekte yerde yuvarlanıp bırakır sonra barışırdık ama bunlar kin tutar bıçak taşır abilerini çağırırdılar, kimdi bunlar.
2000li yılların başında babam ile dertleşen bir inşaat ustası şunu diyordu, "abi geliyorlar doğudan bizim yaptığımız işi yari fiyatına yapıyorlar. Işten anlamıyorlar, sağlam yapmıyorlar ama ucuz olunca millet mecbur ona yaptırıyor biz işsiz kaldık"

Adana adliyesi meşhurdur derlerdi ama hiçbir tanıdığım gitmezdi oraya, kimdi bu kavgayı eden.. adana dolmuş şoförleri trafik terörünün türkiye de ki baş aktörleridir. bu adamlar yeni gelmişti adana'ya nasıl almışlardı bu dolmusları?
Adana da sıcak paranın döndüğü heryere hangi yollar ile sahip olmuşlardı bunlar.
Adana'nın pislik neden bunların oturduğu yerde dönerdi hep..
Neden turkiye gol yiyince keleş sıkıyordu bunlar..
Kendi 'namuslarına' öldüresiye sahip çıkıp neden elin karisina kızına laf atıyor tecavüz ediyorlardı..
Ben çocukken türk kürt bilmezdim. Ben çocukken ırkçı da değildim. Ama kötü insanlar vardı adana da ve hepsi birbirine benziyordu.
Onlar hep yaramaz misafir çocuğu biz hep uslu ev sahibi çocuğu.
bırakın hümanist masalları ekonomik durumları. Bizde fakir olduk. Bu adamlar şimdi adana'nın en zenginleri ve adana ekonomisi çöküşte. Hala da aynı pislikler. Köylünün bahçesinden ürününü çalarken engel olmaya çalışan adamı vuruyorlar hala. Tecavüz edip uyuşturucu satıyorlar. Adana'yı cennetken cehenneme çevirdiler.

Benim adana dan en yakın arkadaşım da kürt. Ve o yüzden genelleme yapıyorum o çocuğun istisna olduğunu bilerek..
bunlar böyle ekmek elden su gölden geçinirler bir düğün oldumuda kilolarca altın takarlar bunun fakirliği nerde kaldı. bu devlet uyuyormu yok mu uyandıracak. titre ve kendine gel türk milleti milletine vatanına sahip çık.
bunlar pek tabi bu hale durduk yere gelmemiştir.
"dehre sultan olmaması" dilenen bu unsuları şımartanlar bizzat bu sözleri sarfedenlerin efradıdır.

işte kürtlerin bu şımarıklığının altında yatan, topkapı saray arşivinde e-11969 numarasıyla kayıtlı bulunan kanuni sultan süleyman'ın 38 kürt beyine hitaben yazdırmış olduğu ferman;
(bkz: başbakan ın bildiği kanuni/#17723261)

e haliyle bugün bunlar bu şımartılmanın yansımasıdır.
Bu verilerin nereden edinildiği yazılmadığı sürece hiçbir değeri olmayan bir başlıktır.

yapmayın. merdiven altı işletmeciklerde, inşaatlarda, tersanelerde her türlü informal işlerde çalışanlar da yine kürtlerdir, bu kadar istatistiği yazan arkadaş buraya informal işlerde çalışan kürtlerinde tablosunu yazmalıdır, aksi halde propaganda yapmaktadır.
yetmez mi bu kadar ötekileştirdiğiniz?
pkk lı olmayan kürde bakmayı kabullenen türkler tarafından normal karşılanan durum.
anayasanın 66. maddesine göre ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes türktür. dolayısıyla yeşil kart kullanan türklerin oranı yüzde yüz, kürtlerin oranı ise yüzde sıfırdır.
(bkz: hadi ateistler bunu da açıklayın)
--spoiler--
dövlet onlara bagmaktan bize bogamir.
--spoiler--

not: ayrıca çocuk yardımı aldıklarını da unutmamak lazım.
illerin demografisini ve gelir durumunu ele almadan direk önyargılı bir etnik ayrımcılıkla kürtleri kötülemeye yönelik olarak yapılmış bir çıkarım.
çok acınası bir durum.
vatanın bir kısmı diğerinin sırtından geçinmekte.
yazıklar olsun.
igne başı kadar hak haram olsun.
eee bu işler öyle.

kürtler hakkını arayıp devletten birşey isteyince imtiyaz üstüne imtiyazz. dogaldır yani. ama kendi halkı bunca zaman baş kaldırmamış ne derse aman devletim zarar görmesin tamam demiş ya.. hemen celallenir.

sözüm kürtlere degil.

onlara bu kadar imtiyaz verirken diger halkını yok sayan yobazlara.
ülkemizdeki yoksul kürtlerin çokluğu ile alakalıdır. bu yoksul hewaller taksim de otel anadolu yakasında villa doğuda ebesinin amı kadar arsaya sahiptir.
gördüklerim ve duyduklarımla doğruluğuna inandığım oran.

şöyleki askerlik dönemimde ( diyarbakır/hazro ) ilçe nüfüsünün tamamı yeşil kart sahibiydi. abartısız bakın %100 herkes yeşil kart sahibi. tamam sanayi yok denecek kadar az, halkın geliri az. ama şu var arkadaş koca bir aşireti var. ( küçükleri saymıyorum ) arkadaş sordum onların bile yeşil kartı varmış. tüm aşiretin altında bmw x5, en kötüsünde citroen ds4 var. tamam hak eden, geliri olmayan alsında bu nedir arkadaş.

askerden sonra geldim memlekete. yeni geldik aylak aylak dolaşıyoruz o ara. bir arkadaşın abisinin durumu pek iyi değil. belediye kömür yardımı yapıyor. adam almak istemiyor kömürü ama eşini ikna ettik iki üç gün uğraştık. kömür alma işini hallettik. gittik kömürü almaya. orada kömür taşımacılığı yapan bir vatandaş dediki;
iki aydır buradayım, ilk defa bir türk denk geldi.

işin özü şu ki : bu işin doğusu batısı yok arkadaş. alıştırmışız beleş yaşamaya, vergilerle beslemeye. sen burada faturanı bir ay yatırma bakalım hemen kessinler elektriği suyu. ama adamlar somyadan ısıtıcı yapıp ısınsınlar.sende burada kuzu kuzu öde. nereye kadar bilmiyorum artık.

(bkz: http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=46364)

(bkz: http://www.objektifhaber....ktrik-cikti-160331-haber/)
dövlet bize bahkmiii diye de dolaşırlar.
50 tane çocuğun olsa fakir olursun tabi doğurma kardeşim doğurma batıda fakir adam yok sanki.
75 milionun 15 milionu da kürt.
o zaman.
vay amk.
burası tc değil kurdistan diyen ama iş bedavacılığa geldimi her vatandaştan daha fazla parsa toplayan bedava eletrik, su kullanan bunlar nedir dendiğinde kakara kikiri ile lafı boğan olmadı çirkefe yatıp olay çıkaran yurdumuz insanı gerçeği.
Benim hakkım varsa haram zıkkım olsun gss primlerini ödemeyenler içinde bizlere bir vergi onuda bize ödetirler barzolar.
devletin turk'e vermek icin gerekli tum belgeleri sonuna kadar isterken onune gelen kurt'e vermesinin sonucudur. bunlarin hepsi mi fakir lan dedirtir. oysa cogu 1 kilo toz ile otoboz almasina ragmen gene de vardir yesil kartlari.
kürtler, bölgedeki diğer etnik unsurlarla beraber fakir bırakıldığı için normaldır.
bizde şans olsa, akp döneminde kürt doğardık.
bakanın oğlunun ted kolejinde fakirlik bursuyla okduğu bir ülkede doğal olan olaydır. http://sozcu.com.tr/2013/...rlik-bursuyla-okuyor.html