bugün

Ha bi de: "Arabalarımızla madene giremedik"
Rahat, piskin, yuzsuz, samimiyetsiz bir grup insanin toplantisi. Soma holding yonetimi sinifta kaldi. Ama beni en cok hayrete dusuren pislinlikleri oldu. Hala utanmadan "bizim ihmalimiz yok" diyorlar. Elimden gelse tv'den dalacaktim adamlara.

Olayin vardiya degisimi sirasinda oldugunu, 700 kusur iscinin o an iceri girdigini, 600 kusur iscinin icerde oldugunu soyluyorlar. Bunun ustune bir de utanmadan olu sayisi 284 diyorlar. Matematik ozurlu musunuz, aptal misiniz yoksa bizi cok mu saf saniyorsunuz?
Ne oldu bu insanlar uctu mu?

Lanet olsun hepinize. O insanlarin vebalini odeyemeyeceksiniz. Yakaniza yapisacak yuzlerce insanin vebali.
(bkz: accord iletişim ve yönetim danışmanlığı)
bir saat konuştular hiç bir cevap alınamadı . yangından mal kaçırır gibi kaçtılar .
benim toplantıdan anladığım maden aslında erişilmez muhteşem güzellikte bir madenmiş işçiler göçürmüş. tazminat davası açmadıkları için teşekkür bekliyorlar.
maksimum 302 işçi kaybettik diyo e iyi yani yaşasın azmış dimi? (!) insanları bu rakamla mı rahatlatmaya çalışıyorlar anlamiyorum üç dk önce açıklama yapanlardan biri iscilerin manyetik kart kullandığını belirtti ve 700 küsür bir rakamdan bahsetti kimin ne dediği belli değil akılları sıra sayıyı düşük göstermeye çalışıyorlar. insan hayatının ne kadar değersiz olduğunu ülkemizde bir kere daha ispatlamış bulunuyoruz.

ikinci birşey de soylemezsem rahat edemicem orda ordaki insanlara yardım edeceğime kendi canımı kurtarırdm gibi birşey dedi terbiyesiz. biz kendimizden cok kardeşimizi arkadaşımızı düşünürüz bunu bil. senin gibi sığ düşünce sahibi bir insansının yaşıyor olması bile beni üzüyor ve insanlığımdan utandırıyor. yazıklar olsun!

Bu ülkede insanlar ölür iktidar katillerin götünü yalar hak verir. biz ses çıkartırız hakkımızı savunuruz ağzımıza sıçar. yeter demenin zamanı artık gelmedi geçti...!!!
gevelemelerden ibaret, insanı sinir harbine sürükleyen saçmalık!
maden sahibi: 1 tane yaşam odamız vardı.
genel müdür: 1 tane yaşam odamız vardı, 2.sinide yapıyorduk.
işletme Müdürü: yaşam odası yoktu.
cak, cık, cuk'lu konuşmadır.
gerçek olan asıl alan hayatını kaybetmiş insanımız ve ihmaller zinciri.
abicim yaşam odasını şurdan şurdan kaldırdık diyorsun.

neden kaldırmışsın?

"çünkü orda işimiz bitti, orda çalışan yoktu, o yüzden daha aşağıya çalışmanın oldugu yeni bir yaşam odası yapıyorduk." diyorsun.

güzel.

ulan peki bir allahın kulu neden sormuyor, böylesine bir hayat kurtarma ekipmanı tam olarak hazır olmadan o kadar adamı orda niye çalıştırıyordunuz diye?!

yaşam odası bitmeden neden başladı abicim çalışma?

sorsanıza!!!

gazetecilerde bir hoş!
adamların "500 kişilik yaşam odamız var" demesiyle "yaşam odamız yok" demesinin arası 17 dakika. aşırı güven verici bi firma.
Bir gazetecinin sorusu üzerine aniden toplantıyı sonlandırmaları bütün toplantının bir özeti oldu adeta. Suç işlemiş küçük bir çocuğun davranışlarını sergileyen ve saçma sapan argümanlarla kendini savunmaya çalışan bir avuç insanı izledik televizyonlardan.
Rezalet. Var miydi? Vardı. Varmıydı? Yapıyoruz.
Eh elinin körü yapma bu saatten sonra hiç birşey zaten. Bir de en üstü düzey önlemler alındı diyorsun. Yaptığın tek şey elektrik iptal olduğunda calismayan bir emici.
Gazeteciler ve tüm izleyenleri çileden çıkardı. Toplantı değil kıvıranlar birliği.