bugün

üzüldüm mü? Hayır.

bizim canımız çok yandı. Terörü desteklemeyin dedik fransa ya. keser döndü sap Göte girdi.
Fotoğraflar için :

Alıntıdır.

http://www.nydailynews.co...2712097?pmSlide=1.2712107

Dikkâtleri istanbul'a çekip Nice'de vurdu yellozlar.
kamyon kalabalığın içine dalıp 2 km kadar ilerliyor. ardından sürücü kalabalığa ateş açıyor. olayın akışı bu şekilde
şimdiye kadar 74 ölü var. saldırgan etkisiz hale getirilmiş*.
Benim anlamadığım Avrupa'da Fransa'da oluyor hep terör saldırıları, eden buluyor desek Almanya'da ya da Ingiltere'de olmuyor. Terör nerede olursa olsun desteklenecek bir şey değil. masum insanları öldürenleri Allah kahretsin.
ışidi kuranlar işleri bittiği zaman bir günde yok ederler. fransa'nın göbeğinde ulusal bayram kutlanırken o kamyonun ne işi var bırakın bu işleri. trump başa geçince nato komple araplara saldırabilir. bu da daha fazla göçmen demek savaşın yükünü en fazla türkiye çekecektir hele bizim başımızda başkan olmaya çalışan bir zat var. neyse konuşmak istemiyorum.
tek suçları orada bulunmak olan masum insanlar, kapitalizmin beslediği, ne yazık ki bizim de suriye devletini yıkmak için beslediğimiz, cinayet şebekesi ışid tarafından öldürülmüştür. acının dili, dini, ırkı yoktur. bugün fransa, yarın türkiye, öbürsü gün pakistan, ırak... ortadoğu'nun sınırları artık sadece türkiye'yi değil, avrupa'yı da kapsıyor, amerika'yı da.
https://twitter.com/srkni...status/753723277412077568
Sokaklarındaki panolarda pkk propagandası yapılan şehirde bir terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırırır.

Hakikaten üzülmek istiyorum ama olmuyor... Fransa'nın terör ve türk düşmanlığı konusunda ışid'den aşağı kalır yanı yok.
Bu manzaraya mutlu olan insanlar var.
Pardon insan dedim.

görsel
Üzülmedim.

Aslolan Türkiye'dir.
Bu vahşete üzülmeyenin insanlık duyguları tükenmiştir. Nefretinizi iş bilmez aptal hükümetlere kusun.

Ve gene bu vahşetten gerçek islam budur diyenlerde net arsızdır. Masum insanlar ölüyor lan islam ne alaka?
Yine ölenler masum insanlar oldu.
iğrenç dünya düzeninin kötü sonuçlarından biri olan ve cezasını halkın çektiği bu acı olayın sorumlusu terörü üzüntüyle kınıyorum. elimizden gelen bu bizim ülkemiz de bok içerisinde, kelin ilacı olsa başına sürer değil mi?
Teröre lanet olsun.
saldırılarda hep siviller ölüyor. terör saldırısına her zaman karşıyız.

fakat kafa kurcalayan noktalar var:
saldırı öncesi uyarı yapılmış. (13 Temmuz 2016 tarihine ait haber.)
http://t24.com.tr/haber/f...nlarini-iptal-etti,349715
son bir yılda avrupa'da ki dördüncü büyük saldırı. postmodernizmin getirdiği bireyselleşmeden terörün kendi payına düşeni almış olması ve konvansiyonel ordu savaşlarının yerlerini vekalet savaşlarına bırakması 21. yüzyılda terörü artık çok daha kompleks bir yapıya sokmuş durumda. öyle görünüyor ki devletler artık bu yapıyı 20. yüzyılda kullanılan algoritmalarla çözemeyecekler.
Dünya küreşelleşti artık terör dünyanın her yerinde aynı etki alanına sahip. Üzüldümmü evet ama Pkk'ya destek çıkan bir ülke için değil. Ölen insanlar için.
bu olayda ölenleri zerre siklemeyip fırsattan istifade islama bok atan tiplerle, insanlıktan nasibini almamış masum bir insanın ölümüne sevinen hıyarları ortaya çıkarmış elim faciadır. Kendisine toz kondurmayıp tükürüklerle karşı görüşe saldıran ayılar dönün bakın siz kimsiniz neyi savunuyorsunuz?
birçok iki yüzlü kimseyi ortaya çıkartan saldırıdır. bir kere insan olan hiçbir masum insanın ölmesine sevinmez. iyi de kardeşim fransa'da ışid terörünün kamyonla ezdiği fransız çocuk, pkk mayınına basıp da parçalanan şehidimizden daha mı önemli size göre? ikisi de şerefsiz terör örgütlerinin yaptığı feci hainlikler sonucu ortaya gelmiştir. Sen Işid terör eylemi yaptığında "ya bütün müslümanlar da böyle işte" deyip de pkk eylem yaptığında günlük hayatına devam eder, yiyip içer, yas tutmazsan en büyük iki yüzlü de sen olursun. burda kimsenin fransa'daki saldırıya sevinmesi söz konusu olamaz. Burda insanların tepkisi neden fransa'da belçika'da olunca tüm dünya tepki veriyor, ağlayıp sızlanıyor da türkiye'de her gün terör olmasına rağmen dünyadan hiçbir ülke bir lanet bile okumuyor bu pkk'ya? sen kendi ülkende ölen şehidine, patlamalarda ölen vatandaşına üzülmeyip de başka memleketteki olaylara üzülürsen senin bu ülkede işin ne? git orda yaşa o zaman. türkiye'de terör olunca gıkını çıkartmazsın, avrupa'da veya abd'de olunca da instagramdan facebook'tan "pray for paris" diye ağlarsın. bu memleketin evladı olan böyle bir şey yapmaz. ya teröre karşı ayırt etmeden tepki göster ya da git şanzelize'de iki yüzlü karakterinle gül eğlen.
Bir saat kadar önce tam uyuyacakken gördüm haberi. Arkadaşlarımı bilgilendireyim diye haberi atacakken, kimsenin gecesini bozmayayım, yarın zaten duyacaklar diye vazgeçtim. Bu çok kötü bir şey, artık alıştık dünyadaki terör olaylarına. Bombalar, ölümler arttıkça üzülemez hale geldik. Milletin gecesini bozmayalım, zaten çok ölüm gördük diye düşünür olduk. Bu çok kötü, bizi bu hale getirdiler.

Arkadaşlarımın biri Nice'de ve ailesi Nice'deki kızları için endişelendi bugün. Korktular, ölmesinden, yaralanmasından, bir şekilde etkilenmesinden korktular. Ankara'da bombalar patlarken Nice'ye güven içinde olur diye gönderdikleri kızları ya öldüyse diye korktular. Kim bilir kaç aile korktu bu gece ve kimbilir kaç aile öldü kayıplarıyla beraber? Yazık. Bunu üzülerek düşünemez hale geldik, yazık.
Acılarınız, sizden küçüktür..
Nice. Fransa. Ve dahi Avrupa, sizden küçüktür.

Akhisar'a beni ulaştıracak 16.29 otobüsüne Balıkesir'den bindiğimde, 14 temmuzda ne olmuştu da bu kadar kafama takıldı, diye iki üç kez düşündüm. Saat 18'e doğru buldum, büyük Bastil isyanı ve 1789 Fransız Devrimi. Hani hepimizin bildiği hürriyet, kardeşlik, eşitlik şiarının yıl dönümü.
Anne babamla yemek yedim, evden çıktım, biraz çalıştım. "Sabahın 6'sında yola çıkıp, bin kişiyle cebelleşip, hayatı bugün de hak ettim." deyip, azıcık içtim. Eve döndüm, ntv'yi açtım.
Nice'te katliam.
El Cezire'yi açtım, aynı haber.

Ne dikkatimi çekti biliyor musunuz?
O çok geniş bulvarda, cılız rüzgarla uçuşan kağıt parçacıkları.

Herkes evine kapanmıştı; ki, vali de onu istiyordu.

"250 yıllık bir özgürlük düşünden geriye, katliamın yapıldığı bulvarda hafifçe esen rüzgarda uçuşan kağıt parçacıkları kalmışsa,düşlerimizi iki üç çapulcuya teslim ettiysek; daha geçen hafta Irak'ta 300 kişinin ölümü, yalnızca televizyon kanalları haberi olarak kaldıysa ve bir insana bile üzülünmedi ise, çoktan yitirilmiş bir uygarlık savaşının aptal savunucusuyum." dedim, ağlamadım.

Ne ağlayacağım?

Bulvarlarda kağıt parçacıkları özgürce savruluyordu.

Irak'takiler insan değil, ağlamayın; Suriye'dekiler insan değil, ağlamayın; Boşnaklar insan değil, ağlamayın; Abhazlar insan değil, ağlamayın; Tacikler insan değil, ağlamayın; Filistinliler insan değil, ağlamayın; Yahudiler insan değil, ağlamayın; zaten insan kalmamış; ağlamayın.

O koca bulvarda tek özgür olan, kağıt parçacıkları.

Uğur Abi Terörsüz Özgürlük diye kitap yazmıştı.
Az sonra gidip bir sayfasını koparacağım ve Nice giden ilk arkadaşıma vasiyet edeceğim: "Nice sokaklarının en özgürlerine kat onu." diye.

Acılarınız, sizden büyük olsun.
görsel
sevinen ve burada gururla bu sevincini paylaşan onlarca aptal var.
Onlarca ölü beden üzerinden siyaset yapmayın, lanet olası terörü islâm'a saldırı aracı olarak görmeyin.

Bunların müsebbibi islâm değil, müslüman olduğunu iddia edenlerdir!
Siyasi hamleler siyasetçileri ilgilendirir. insan ölüyor, insanlık ölüyor..
insanın kanını donduran ve insanlığından utandıran olay.