bugün

trabzonspor'un hakederek geldiğini gösteren galibiyettir.
2010-2011 yılı şampiyonu trabzonspor un italyanları ve şikecileri tokatladığı müsabaka.

açık ve net evet.
geçmiş zaman olurki, hayali cihan değer.
şimdi kümede kalırmıyız hesabı yapıyoruz.
2011 yılı şampiyonu trabzonspor un inter'i italya da kanırttığı maçtı. Aynı zamanda Bazı ibneleri de türkiye de kanırtıyordu.
5.yıl dönümü olan maç.
trabzonspor'un şampiyonlar ligindeki ilk maçında aldığı galibiyettir. zaten tek galibiyetimiz de bu.

maçın önüne geçen ise malesef ilker yasin oldu. şerefsizin yüzünden adam gibi sevinemedik bile. neyseki içerdeki inter maçını murat kosova anlattı da daha keyifli izledik. o maç da 1-1 bitmişti.
(bkz: destan)
maçtan sonra şöööle bir antu.com'da göz gezdireyim dedim. genel görüş özetle şu şekilde;

maçtan önce;

lazyoya 7+ takacaklar :d:d:d bi de yüzsüz gibi italya'ya gitmiş yüzsüz şeref yoksunları.

ilk yarı;

allah belanı versin maa. emek hırsızı pislik. inter 2. yarı 3 tane takar. biz olsak şimdiye çoktan koparmıştık maçı.

ikinci yarı;

ulan bu nasıl inter!! bize gelseler aslan kesilirler. adamlar resmen bilerek oynamıyorlar. teknik direktörü kovdurmak için kesin. hakemi de platini ayarlamış.

golden sonra;

allah belanı versin inter! bunlar bizim ligde ilk 5'e giremez. bu trabzon'un da götünden bal akıyor. en temiz biziz. bütün dünya futbolu bize karşı birlik oluşturmuş.

cidden bu adamlar şu foruma yazmadan önce ne içiyorlar çok merak ediyorum.

***alıntıdır***
sonuç: fenerli bukalemunlar göt olur.
bir ergenin günlüğünden ;

--spoiler--
çizmeye gittik... çizdik döneyruk
--spoiler--
yenilirse fenerli taraftarları çok sevindirecek durum. benim için ise üzücü olacaktır. Ülkemizi temsil eden tek takımın yenilmesi...
Tüm türkiye'nin en güzel duyguları yaşadığı maçtır. fenerli şaklabanlar hariç. onlar için cehennem gibi bir geceydi ve öyle olmaya devam edecek!
trabzonspor'un, tarihindeki ilk şampiyonlar ligi maçıdır. Inter'i 1-0 mağlup ederek fenerbahçe cumhuriyeti şaklabanlarına ve italyanlara ağır bir yenilgi tattırmıştır.

(#13126012)
tanım 1 artık ilker yasin, erman toroğlu tarzı adamlara maç anlatılmaması gerektiğini bir kez daha bağıran maçtır. katlettiler maçı! trabzonspor'un savunma taktiğini, kontra atak futbolunu hem anlamadılar... hem de böylece saygısızlık yaptılar.

tanım 2 litvanya-makedonya basket maçı ve muhteşem yüzyıl ile birlikte izlediğim maçtır. bir yanda makedonya'nın, diğer yanda trabzonspor'un beklenmedik galibiyetler alması çok güzeldi. trabzon, inter'i dize getirirken muhteşem yüzyıl'da papa'nın, kanuni karşısındaki çaresizliğinin aynı ana denk gelmesi başka bir detaydı.

tanım 3 kaleci tolga'nın milano panteri olduğu maçtır. colman ve zokora üst düzey performanslarıyla, dünya standartlarında futbolcu olduklarını kanıtladılar.

(bunların dışında... tecrübesizlikten dolayı, zaman zaman bireysel hatalar oldu. ama genel olarak trabzonspor, takım mücadelesini çok çok iyi yaptı. ha bak yenilebilirdi de dün, berabere de bitebilirdi. ama gidip deplasmanda çatır çatır hücum futbolu oynuyamıyorsan... dün akşam trabzonspor'un yaptığını yapacaksın.

dün akşam ki maç... bana lucescu'lu galatasaray'ın, beşiktaş'ın, zico'lu fener'in avrupa'daki maçlarını hatırlattı. aslında trabzon'un, benfica deplasmanında ilk yarıdaki oyunu, bilbao deplasmanındaki beraberliği dün akşamın habercisiydi.

peki bundan sonra? artık trabzon çok çok avantajlı. ama avrupa tecrübesi sıfır olduğu için, grubu lider de bitirebilir. sonuncu da... ama kesin olan kendi sahasında 7 puan toplayacak trabzonspor'un turlayacağı. olur mu? dün akşamdan sonra, neden olmasın? tek soru işareti; tecrübe!!!

şimdi bu zaferin işe yaraması için lille galibiyeti şart.)
http://videonuz.ensonhabe...italyan-spikeri-cildirtti
1.10 dakikadı melodi interi destekleyen fenerlilere gelsin.
bir trabzonsporlu olarak bende takımımın puansız döneceğini düşünüyordum lakin trabzonspor maç boyunca düzenli ve dikkatli oynayarak 3 puanı almayı başardı.trabzonspor maç boyunca geride kaldı.en mantıklısıda buydu zaten çünkü çıktığımız zaman geri dönmemiz inter gibi bir takım karşısında çok zor olacaktı.en doğru taktikle oynadık ve maçı kazandık tebrikler trabzonspor.oyunculara vereceğim puanlamaya gelecek olursak şöyle bir puanlama yapabiliriz:

tolga zengin:artık bu adamın yaptığı kurtarışlara alıştım lan.adam mutlak golleri çıkarıyor biz sade güzel diyoruz.benim için buffon'dan farkı yok.bu maçtada çok güzel oynada mutlak 3 gol çıkardı.

giray kaçar:bugün beğenmedim kendisini.çok hata yaptı,gereksiz yere top kaybetti.hele bi pozisyonda pazzininin önüne öyle bi top attı ki pazzini de inanamadı topu önünde bulduğuna.

glowacki:normalde çok beğendiğim oyuncu olmasına rağmen dün akşam fazla iyi bulmadım.heyecan yaptı sanırsam.

ondrej celustka:galibiyet golünü atması dışında defansta neredeyse hatasız oynadı.ne burak yılmaz,ne colman bence trabzonsporun en iyi oyuncusu.helal olsun sana be.

marek cech:trabzonsporu atağa kaldırmak için kanattan yüklendi.görevine sadıktı.bu adam iş yapar.

didier zokora:her oynadığı maç oyununun hakkını veriyor.dün akşamda öyle yaptı.gerektiğinde oyunu soğuttu gerektiğinde hızlandırdı.orta sahanın cambiasso'su.acaipte hırslı.

halil altıntop:beğenmedim.yok arkadaş bence sen bu takıma uygun değilsin.tek iyi yaptığı şey o zor pozisyonda topu direğe nişanlaması.

puan7.5

serkan balcı:elinden geleni yaptı.biraz fazla düştü ama oyuna katkı yapmayı başardı.

gustavo colman:normalde kendisinden nefret ederim.ama dün akşam mükemmel oynadı.yeri geldi 2 adama birden çalım attı.alkışları hak etti.

alanzinho:çok çok kötüydü.bu şekilde devam ederse takımdan kesilmelidir.kanaatimce sapara daha çok formayı hak ediyor.

henriqe:kötüydü.çok ağır kaldı.belki trabzonspor ileri çıkamadığındandır orasını bilemiyeceğim ama kötüydü.

marek sapara:harikaydı.oyuna girdikten sonra elinden geleni yaptı.çok yetenekli hem hızlı hem çalıma iyi giriyor.alanzinhonun yerine oynamalıdır.

vittek:oyunu soğutması gerekiyordu öyle de yaptı.daha çok zaman almalaı.

puan6.0

aykut:çok az süre aldı değerlendirmek imkansız.

puan 5.5
ilk yarı için bişey diyemem ama ikinci yarı gole atana kadar güzel bir futbol sergilemiştir trabzon. golden sonra çekinerek oynamasa 2-3 gol pozisyonuna daha girerdi.

mutlu ettin bizi, yolun açık olsun.
ben de dahil bir çok kişininin gt olduğu maçtır.
dün makedonya'nın litvanya'yı eleyip eurobasket 2011'de yarı finale yükselmesi kadar olmasa da sürpriz bir sonuçla bitmiştir. sporda bu sonuçlar her zaman olur ama kafayı tabeladan çevirebilenler dün trabzonspor'un çağ dışı futbolunun kendilerinden çok şey götüreceğini, dünkü oyunla değil şampiyonlar liginde süper ligde bile başarılı olunmayacağını görür. 2000 senesinde barcelona'yı evinde 3-0 yenen beşiktaş, aynı sezon leeds united'a 6-0, diğer barcelona maçını 5-0 kaybetmişti. biz yine uyaralım ama ergenler kolbastıya devam etsinler mühim değil.
trabzonspor'un balına kazandığı şampiyonlar ligi maçı. maç inter'in hakkıydı maalesef kaybettiler. rövaşta kazanırlar inşallah..
entry silme rekorunu kırılan başlıktır. lille maçı öncesi entry'lerine dikkat edecek insan sayısı epey çoğalmıştır. trabzonspor, inter'e entari giydirmiştir efendim.
inter den çok fenevlileri üzen maçtır. ne güzel milanodan bi koyuyosun , taa kadıköydekilere kapak oluyor.
öncelikle trabzonspor'un canı gönülden tebrik edilmesi gereken maç oldu.
lakin gönül istiyor ki, klasik ilk kez avrupa görmüş takım gibi kalmasın da, madem bunu başardı gerçek avrupalı gibi devam etsin. malum türk takımları böyle mucizeleri çok yaptı, misal fener 40 yıl evinde yenilmeyen man utd yi boliç'in attığı şanslı gol ile yenmişti. galatasarayın real madrid'i 2-1 yenmesi, beşiktaş'ın chealse'yi... bu maçları yazmamın sebebi, aynı takımlar bu galibiyetlerin ardından o istikrarı sürdüremedi. zaten gs yın son avrupa zaferlerinden biriydi o maç, bir daha o da avrupada belini doğrultamadı. yani demem o ki, bari bu kez trabzon'un galibiyeti bunlara benzemesin de, istikrarı devam etsin. belki de türkiye'nin artık devler liginde şampiyonluk vakti gelmiştir, belki de o gün bugündur. kiminle olduğu zerre şeyimde değil. yeter ki olsun artık.
aliağa'da trabzonlu nüfusun fazla olmasından dolay gökyüzünün delinmesine neden olan maç.
(bkz: #12927495)

(bkz: #13122773)

öncesinde ne dediysek sonrasında da aynı noktada olduğumuz maçtır.