bugün

işe gidebilmek için, dükkanı açabilmek için kalktığın saatte başlar mesain.

12-13 saat çalışıp, 3-5 saat uyuyorum, onun dışında içiyorum.

görsel
Çalışın çalışın, fazla da konuşmayın.
insan haklarına aykırıdır.
Nijerya, Mozambik, Kenya gibi ülkelerde olabilir.
Çok yazık. Bu arkadaşları gördüğünüz yerde derdini sevin, okşayın.
akkoyunlar tarafından azımsanan çalışma süresidir.
5 yaşındaki oğlum dün aynen şöyle söyledi:

- Anne, ben büyüyünce calışmayacağım insan olacağım.
o zamanki işkenceleri saymazsak, eski zamanlardaki kölelikten daha zor olabilir.
hayatın kanunu.
lanet olası kapitaller.
modern köleliktir. evet.
Yaşamak da trafiktte geçen zaman, yemek yemek ve yıkanmak oluyor sanırım. Bok gibi hayatmış afedersiniz.
O 4 saat yaşama süresini de genelde televizyon izleyerek geçirmek olgusu vardır ki bu çok daha acı.
komünüsler çok fakir olm, yiyecek ekmekleri yok, yeahhh yaşasın kapitalism, mal mıyım fakir yaşayayım.
hayat değil bu. iki paket makarnaya ülke satan adamlar olduğu sürece satılmasıni önlemek bı yana kalknimaz gelişmez. çöker bu ülke. aydınların hapiste olduğu yerde cehaletle devlet yürümez.
Dört saatlik kısmın yarısında sıçıyom olm ben.
"buna rağmen "evet" diyenler var." demiş arkadaş. bu yüzden evet diyorlar belki de.
hayat sınavdır .

ahiretin tarlasıdır .

ne ekersen ahirette onu biçersin .
bunun birde 9 saat çalışıp 13 saat uyuyup 2 saatte hazırlanma eve dönüşe harcayanı vardır.

(bkz: bal)
1800 lerde mi yaşıyoruz a koyayım ne 12 saati lan. sanayinin ilk yıllarında bile 12 saat normal karşılanmıyordu. adamlar yıllardır bunun mücadelesini veriyorlar. kardeşim resmi olarak bir işletme seni 8 saatten fazla çalıştıramaz. özel bir durum varsa en fazla 10 saat çalıştırabilir.. salak gibi gidip 12 saat çalışıp 40-50 liraya tamah etmeyin. ezdirmeyin kendinizi. geçen öğrendim pidecide saati 4 liraya çalışıyormuş 12 saatte 48 lira alıyorum usta gönlünden koparsa 50 lira veriyor diyor ulan dükkanın günlük cırosu 1000 lira sana 50 lira vermiş çok mu.
maalesef ülkemizde böyle çalışanlar var. ulan en baba kapitalistler bile 8 saat uyku 8 saat eğlence 8 saat çalışma derken bizim memlekette maalesef ama maalesef durum bu. amk arayıp 170 şikayet etmeye de korkuyordur şimdi bunu yaşayan arkadaş işimizden gücümüzden olmayak diye haklı amk adam iş nerde hani piyasada. adalet lazım bu ülkeye her şeyden önce her kuruma her şeye adalet.
buna rağmen "evet" diyenler var.
böyle yekten okuyunca fena koydu lan.. doğacağımız çağa tüküreyim ben. ya da ülkeye. bilemedim.
itiraz etmeyen bünyelerin hayatı.

hayır!
diğer 2 saat de trafik...
kolay paraya teşvik eden sistemdir.