bugün

Teror yuvasina yapilmis mantikli bir eylemdir.

Teroristin dusunce ozgurlugudur.

Teror bir dusunce degil, ifade degildir.

Imha edilmesi gereken bir virustur.

Bugunku olayda kapatildigini sanmiyorum lakin sonu insallah bu olur.

Terorist dusunceleri imha etmeden teroru imha edemezsin.
yıllar önce fetoyu hakaret ve küfür etmeden sadece eleştirdiğim için üyeliğimi sildiklerinden hiç de umrumda değil inşallah kapatılır ve bir daha açılmaz. pkk yayın organlarından farkı yok.
sunucu kaynaklı gibi görünen, henüz açıklama olmayan kapanma durumu.
Susturulan her düşünce için üzüleceğinize burada iyi olmuş diyorsunuz. Düşünce özgürlüğü yitirilmiş toplumlarda önce sizden olmayan susturulur sonra sıra size gelir.
sözlük sahipleri/ortakları/nemalananları ve yazarlarının yarısı için "beter olsunlar" ancak yazarlarının kalan yarısı için geçmiş olsun dedirtecek mevzudur. devlet eli ile bir kapatılma durumu varsa tabi yoksa zaten geri gelir uzun yıllar öncede böyle bir sansüre uğramıştık orada sözlüğün ismi değişmişti üzerine siyah band çekilmişti vs. ilk defa olmuyor yani.

beter olsunlar kısmını burada yazar sırası bekleyip yazar olamayacak onlarca yüzlerce kişi için söylüyorum ve tabii ki para için ruhunu satan sözlük ortaklarına pkk yalakalığına ses çıkarmayıp hakaret küfür etmeden hükümeti eleştirenleri uçuran moderatörlerine zaten. yazarların yarısı da buna dahil siz bakmayın burada ekşi için yanıp tutuşanlara oradaki yazarları bir şey zannedenlere orasının buradan ufacık farkı yok yazar kalitesi olarak.
Basın özgürlüğü, düşünce özgürlüğü bidi bidi yapanı sikerim. Vatan haini bir mecranın kapatılmasıdır. Aslında çoktan yapılmış olması gerekiyordu.
işte bunlar hep sex..
şaka bir yana kapanması kötü oldu oradaki pkklı terörist seviciler şimdi burayamı doluşacak hep? o deilde beğenmedikleri uludağsözlüğe dikey geçiş yaparlarsa çok ironik olur.
Uludağ da yedek hesapları olanlar gelirler birazdan ...
girince şöyle bir sayfa ile karşılaştım.
görsel
görsel
Komşu ishal olunca sen karnını oğuştür.
teröristlerin ve terör sevicilerin yaragı yemesidir ohh güzel oldu.
ddos saldırısı falan mı yoksa devlet eli ile kapatma mı tam anlayamadığım sorunsal. ilginçtir hdp ve cumhuriyet e yapılan tutuklamalar sonrasında ekşi sözlük yazarları burası da kapanacak diyorlardı. hatta kaynak da uludağ sözlükteki bir yazarın girisiydi. ilk önce dikkate almamıştım ancak şu an baya baya olayın ciddi olduğunu düşünüyorum. demek ki birileri ekşi sözlüğü takip ediyormuş. fişleme de muhtemelen olacaktır.
15 temmuz başarılı olsaydı da kapatılcaktı.
bilmem anlatabildim mi!
engellenen kişinin açtığı başlıkları da görmeyi engellemek için yapılan yeniliğin götte patlaması hadisesine kapatılma diyenlerin gündüz rüyası.
kapatıldı denmiş ama, herhangi bir kapatılma sözkonusu değil. server da sıkıntı var. kısa süre içinde düzelecektir.
Basın özgürlüğü, düşünce özgürlüğü... sahi tüm özgürlüklerin en rahat yaşandığı dönemdeydik şimdi değil mi?
Ona, buna, şuna kime olursa olsun yapılanlara susuldukça, haklı görüldükçe gelinen nokta bu.
Kimse ama hiçkimse ifade özgürlüğünü engellememeli. Ve yapılan bu saldırı, ekşiye değil; düşünmenin ta kendisinedir.
Terörle bağı bulunmayan insanlara yapılan zulümdür. Site içindeki bir gurup şahsiyetsizden dolayı tüm siteyi bir tutmak, kapatmak nedir?
belliki sistemsel birşey ayrıca gerçekten kapatılmış olacağını düşünerek sevinen arkadaşlar yarın kendi kapıları çalınınca ne halt yiyecek oda ayrı merak konusu. bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılardan valla bıktım.
zerre üzülmediğim durumdur. Orda her allahın günü hdp pkk propagandası yapılsın, sonra kapatılınca "vay efendim özgürlük bilmem ne" siktir amına koduğumun pkklısı. Geberin. Umarım hiç açmazlar.
Eğer susturulursa ülkeme dolar'ın 5 tl olmasından daha kötü sonuçları olur. Yarın da diğer sözlüklere sıra gelir.

Umarım sitenin kendinden kaynaklanıyordur. Database'i yedeklemeyecek kadar saf değillerdir heralde..
büyük başarısızlıklar sözkonusu
merhaba. ekşi sözlük'te bizim test etmeyi unuttuğumuz ya da biliyor olsak bile düzeltmeye vakit ayıramadığımız bir şey yapmayı başardınız. bu yaşadığınız problemi kenara köşeye kaydettik ve ilgileneceğiz. bu arada siz ana sayfaya dönerseniz oradan hiçbir şey olmamış gibi devam etmeyi deneyebilirisiniz. eğer ana sayfa da yamulduysa sıçtık. çaktırmayın.

Diye bir not düşülmüş.
görsel

olayı özetlemişler.
Sistemsel bir sorundan ötürü erişimde sıkıntı var sorunu halletmeye çalışıyorlar. troller fazla sevinmesin zira hevesleri kursaklarında kalabilir orayı kapatmak sanıldığı kadar kolay değildir.
ifade özgürlüğünün sınırını belirleyen kim? isteyen istediğini yazma, söyleme özgürlüğümü var ? mesela herkes devlet büyüklerine küfür hakaret iftira yağdırırken bunu hanki kapsama almamız gerektiğini kim belirleyecek? yıllardır okurum ekşi sözlük yazarlarının paylaştıklarını son zamanlarda hadlerini aştılar hee benmi bildircem hadleri yok mahkeme herşeyin bir sınırı var , sen benim liderimşe ilgili ifadeni kullanamassın, benim inancıma müdahala edip sözlükte bhba yorum yapamassın ama ven senin liderine istediğim hakareti yapabilirim istediğim başlığı açıp senin dini inancına müdahale ve yorum yapabilirim, ben istediğim gibi giyinirim özgürüm ama sen giyersen gerici olursun bu zamanda başa örtümü bağlanır , yani iki yüzlülük diz boyu. ifade ve düşünce özgürlüğünün savunucuysan önce sen karşındakinin fikir düşüncesind saygılı olacaksın babanın çiftliği değil ülke istediğimi yaparkm söylettim ama sen söyleyemessin yok öle bir dünya.
Enteresandır.

Umalım ki "çok büyük" başarısızlıklar söz konusu olmasın.