bugün

Dünya düzdür bir Allahın kuluda yuvarlak olduğunu kanıtlayamaz çıkıp gördün mü kardeşim ?
Böyle başlıkları görünce ülkeden umudu tamamen yitirecem nerdeyse, yaNolur bu adamın halen boyna artı aldığı felan dogru olmasın. Yav kardeşim sen hic köyundende demicem ahırından magarandan hic cıktınmı. Evrimciler bile artık evrime inanmiyormuş ya öyle mi ya 21.yyda ciddiye alınacak bi bilim adamından bunu duyma olasılığını bırak bunu düşünmek bile mümkün mü? Nerde yaşiyor bu kafadaki adamlar anlamak mümkün degil defalarca bunlara anlatiyoruz ya ama artık bu kaz kafalılar bi şey anlatmak istemiyorum. Normal degil artık.
öncelikle beyinsiz kardeşim; evrim ve tanrı düşüncesi taban tabana zıt iki olgu değildir.

yani evrim tek başına tanrı tezini çürütmez, açıkçası sikinde de olmaz.

saydığın bilim adamlarının birçoğu agnostiktir.

yani senin inandığın aciz tanrıya inanmazlar.

keza epeydir hristiyan dünyası da evrimi hristiyanlıkla bağdaştırma yoluna gitmiştir ve doğrusunu da yapmaktadır.

bu yolda ilerleyen müslüman din adamları da çokça fazladır ve zamanı geldiğinde onlar da tamamiyle buna kanalize olacaklardır.

neyse;

darwin'in ortaya attığı evrim, birçok yönüyle "güncellenmiş" ve güçlendirilmiştir.

mesela darwin dünyanın yaşını 5 milyon sanmaktayken bugün bunun böyle olmadığı saptanmıştır.

bilim sizin örümcek beyninizle aşık atmak için çalışmaz.

sizi siklemez, sizi adam yerine koymaz.

bilim sadece insanlık için vardır ve tek misyonu insanlığı daha ileriye taşımak, bilinmeyeni bilinir hale getirmektir.
kardeş belki müslümandık, keşke hemen şeyyapmasaydın.
@buğdaytenli kardeş çok saldırgansın..
arkadaş benim sorumun cevabı materyalizm çöktü mü değil. evrimin ilgilendiği konu türlerin çeşitliği. ( canlıların çıkışı bile evrimin konusu değil çıktıktan sonra çeşitlenip bugüne varması konusu)

bu türler eğer ortak bir atadan zamanla evrilmediyse o zaman bir yerden ayrı ayrı bir anda yaratılması lazım.

yani evrim tartışıyorsan önce evrimi bir öğren.

sonra gene adem masalına inanırsın.

ayrıca gerici yobazsın işte. gidip islamik siteden üç beş kendin gibi şakirti okuyup gaza gelmişsin. çok ayıp!

ben evrim diyorum adam evren genişliyor materyalizm çöktü diyor. la bu kafayı alıp duvara vurmaz mısın şimdi.

ayrıca üslubunu bozma, müslüman da olsan insansın sonuçta. yobazlığın alemi yok.
evrimi azıcık araştırmış ve okumuş olanlar bile bu sürecin milyarlarca yıl süren ve hala devam etmekte olan bir olgu olduğunu anlayabilirler. yani bütün olayı insan ve maymun üzerinden şekillendirmek isteyen birisi bunu araştırmaktan ziyade, ya da araştırmak yerine kendince bir doğmayı kabul edebilir. ama bilim ve deneyler gösteriyor ki, tek bir karbon atomuyla başlayan süreç şu an ki doğal seleksiyonun ortaya çıkmasına kadar her şeyi sağlamıştır. tek başına karbon atomunun yağmur ile tepkimeye girip canlı çeşitliliğini sağlaması ve doğada insan denilen varlığın gelişmesine katkı sağlaması her ne kadar inanılması güç bir durum olsa da, dediğim gibi bu süreç birkaç yıllık süregelen bir durum değil, milyarlarca yıl sürmüş, deneysel olarak kanıtlanmıştır.

edit: adem ve havva'nın evlatlarıyız tamam. hadi.
adam, insan DNAsı ile %99 uyan bir canlıdan evrildiğimize inanmıyor ama üvey evlat ile yaşamak ergenlikten sonra haramken, erkeğin istediği kadar cariye alabilmenin helal olduğu bir dogmaya inanıyor.
NOT - evrim doğrudur ve ya yanlıştır demiyorum, kuran tanrının sözüdür ya da değildir de diyemem, daha emin değilim.
evrimin yalan olduğuna dair kanıtın nedir şakirt?

kanıt diyorum leanordo da vinci tanrıya inanıyordu bir kanıt değildir.

big bang zaten evrimle uzaktan yakından alakalı değil.

peki bu çeşitlilik nasıl oluştu?

yani türler o zaman bir anda farklı farklı mı yaratıldı?
(bkz: buğdaybeyinli)