bugün

aynı yerde.hayal kurarken.
Evde tabii ki.
kahvede okey oynarken.
türkiye nin sayılı üniversitelerinden birinde doçent veya profesör kadrosunda. geceleri yine sözlüğe yazarım, malum akademide mesai kavramı geniş.

eksi oylardan sonra düzenleme: kendimi köprü altında şarap içerken görüyorum. açlıktan kıvranıyorum, sokaklarda yatıyorum, yiyecek bir lokma bulamıyorum. umarım mutlusundur sayın yazar. öleyim mi istiyorsunuz lan.
Kesinlikle istanbulda değil.
insan yarın ne olacağını bilemiyor, 10 yıl sonra ne olacağını nereden bilsin ?
aynada en net orada görebilirim.
Yatağımda uyurken.
10 yıl 1 saat sonra kendimi istemsiz olarak tuvalette ıçarken gördüğüm konu.
1+1 stüdyo evde yaşıyor olurum kesin.loş, dağınık, bira şişeleri ve sigara izmaritleri sağa sola saçılmış bir ev.

gelişigüzel yapılan veya dışarıdan söylenen yemekler, dışarıdan söyleyecek kadar param olmaz herhalde ama kısmet.

başarısız bir iş hayatı , ya bürosunun kirasını dahi ödeyemeyen bir avukat ya da birilerinin yanında 1.5-2 bin tlye çalışan bir avukat.belki ticarete atılırım hiç uğraşmam mesleğimle ama sermayem yok bunun için.

evlilik yok.çoluk çocuk yok.muhtemelen etrafımda hiç kadın olmayacak.

özetle yapayalnız, boşa geçen, günü kurtarmaya yönelik, bitse de gitsek diye tabir edebileceğim bir hayatım olacak.
Mezarlık... En büyük olasılık.
Komik bir yerde.
28 yaşında görüyorum.
10 dakika sonra ne olacağını bilemediğim için, 10 yıl sonrasını hiç düşünemiyorum bile.

Bilemem.
dubrovnik'te diye kaydetmişim taslak olarak kim bilir ne zaman.

umarım öyle olur.
böyle kilo almaya devam edersem bir vincin ucunda yıkık duvarlar arasında evden çıkarılırken görüyorum.
Bir holdingte patron ofisinde. Çaycı olarak. Swh
cehennemde.
http://www.uludagsozluk.c...C3%BClakat-sorular%C4%B1/
10 yıl sonrası için ömrüm var mı bilemem ama yine de hayal edeyim.10 yıl sonra tahminen 7-8 senelik edebiyat öğretmeni olcam işimin de eri olurum galiba artık 7 yılda derslere gire gire işin kitabını yazarım:) öğrencilermin gözünde büyük ihtimalle sevilmicem maalesef çoğu kişi için skıcı bir edebiyat öğretmeni olcam malum bizim insanımız cok gelemez edebiyat yapılmasına ama ben yine de bunları bile yeri gelicek nazım hikmet yeri gelcek necip fazılı anlatıcam.Ne sağcı ne solcu diye ayırmıcam şairleri anlatırken tutupta tanzimat batı müsvettesi divan edebiyatı eski gereksiz yüksek zümreye hitap ediyor diye ayırt etmicem tipik türk eğitim sisteminin öğretmenleri gibi olmak istemiyorum değişim bizim elimizde insanlara anlatma yoluyla düşüncelerini empoze edebilmenin en kolay yanı öğretmenliktir bence yani 10 yıl sonram böyle olur galiba
5 dk sonrasini bilen var mi ? Ne 10 yili.
Gemide veya sahnede. Belki de sokakta. Ne bileyim en olmadı mezarda. Bilemeyiz.
Muhtemelen muhtemel olacak Oğlumla beşiktaş maçı izliyoruz ve muhtemelen quaresma nın oğluna sövüyoruz. Evet.
herhangi birinin yataginda, tek gordugum mevki bu...
evde olurum.

çayımı demler finger batırırım, miss.