bugün

saat 15:00'te başlayacaktır.
sonucun 4. turda ortaya çıkacağı durumdur. hdp mhp aynı anda chpyi desteklerse ki 4. tura akp adayı ve chp adayı kalır; bu sebeple desteklerler ise kazananın chp olacağı oylama.
Bu sözlüğün ben icerigini sikeyim baska hic bise demiyorum amk... bi salaklik edip bakayim ulan nedir durum is guc var baska yerden de takip edemiyoruz diye.. hale bak 3 entry. Am got am got am.got yazin bakalim nerr kadar yazacaksiniz beynini sktgmn ergrnleri. Vatan kurtariyorlar bide sozlukte... su bahceli de des5ek vermesin son turda bakin o zaman bu sinirle kufur nasil ediyor gorun...

edit: devlet bahceli ve neredeki mhp de mhp diye bagirip çağıran fanatik var vatan hainidir amk bu kadar net!!!. Ulan begenmediginiz hdp diyor ki bari meclis baskani bu akp li serefsizlerden olmasin bi sekilde bi yerde karsilarina muhalefet yapacak sekilde baska bir parti ciksin oyunu veriyor chp ye... ulusalcılara... agzini acmiyor. Bidi bidi etmiyor, herifin yedigi boka bak!!!! Sen vatan seversin ha??? Allah senin belani versin hic bise demiyorum.
ulan hic bise olmadiysa aklina insan ic güvenlik paketinin geçişini getirir ulan serefsizler... sinirden gidip meclisi basicam amk bu nasil bir adiliktir anlam veren bir tek mhp li allahini severse bana mesaj atsin!
kasetlerle tutsak edilmiş bir şahsın, kendisine oy vermiş olanlara ihanetiyle sonuçlanacak oylamadır.
4. tur oylama şimdi bitti.. kimin kazanacağından çok, mhp nin pozisyonunu çok merak ediyorum, hakikaten çok acayip bir dönemden geçiyoruz, kimin eli kimin cebinde acaba?
yılmaz'ın kazanacağı oylamadır. mhp'nin koalisyon için ödeyeceği diyet gibime geliyor ama yanılmak da olası. bekleyip görelim.
ismet yılmazın seçileceği seçimdir. heyecana gerek yoktur.
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ile çakışmış oylamadır. Sonucuna göre sevenlerine çifte bayram yaşatacaktır.
bakan soruşturmalarını tekrar mecliste oylatmak için meclis başkanının görevi büyüktü. ama mhp bunu nasıl yapar hala anlamıyorum. resmen akpye iteledi.
ismet yılmaz'ın kazandığı oylama.
258 oy ile ismet yılmazın başkan seçildiği oylamadır.
Milliyetçi kezban partisi ve dinazor genel başkanı sayesinde meclis başkanlığının akp'ye hediye edildiği oylama.
(bkz: bugün akp için ne yaptın)
devket bahceli bir kez daha akp sevicisi oldugunu ispatlamistir. mhp baskanligindan istifa edip akp ile devam edebilir yola. batsin boyle zihniyet ya.
tarihin en büyük ihanetine shne olmuş oylamadır. kimin ihanet ettiğini söylemeye gerek yok galba.
ismet yılmaz ın başkan seçildiği oylama. Bu seçimde şunu gördük ki hdp- mhp arasında ciddi bir düşmanlık var. Ancak mhp açısından yanlış bir tutum oldu. ilerleyen günlerde akp- mhp koalisyonu gözüküyor gibi. Mhp nin çözüm sürecini desteklemesi beklenmiyor. Koalisyon uzun ömürlü olmayacaktır genel kannate göre.
Birkac sene evvel dönemin bdp li vekilleriyle birlikte milletvekili maaşlarının artırılması için oy kullanan mhp nin şimdi ormugalıyım ayağıyla seçmenini uyutup akpye açık destek verdiği oylama. Ergenlik, şımarıklık vs değil yaptığınız apaçık vatan hainliği. Ağzınından düşürmediğiniz vatan millet laflarının altında kaldınız. Ne gezide ölen çocuklar, ne yıllardır askerde şehit olan çocuklar, ne yanıbaşımızda hükümetin desteğiyle büyüyen ışid in öldürdüğü çocuklar ne de aç milletin çalınan paraları canınızı acıtıyor. Tek derdiniz savaşı canlı tutup varolabilmek, cebinizi doldurabilmek. Kuru milliyetçilik naraları atarsınız ancak. insan değilsiniz.
mhp nin resmen akp ye kıyaklardan kıyak geçtiği ama kendi bacağına ateş ettiği oylamaydı. bak niyetliyim, küfrettirmeyin! bu pezevenklere oy attım gittim su yaptiklarina bak! bos oy ne lan adi herifler, ben akpyi desteklemiyor hdp ile de ayni kanatta degilim bos oy atiyorum mesajini gotunuze sokun. cok da iyi biliyordunuz akpnin kazanacagini bu durumda. bos oy kullanin, akp nin koltuk degnegi olun diye attik dimi size o oylari. ulan sizde hic onur gurur var mi? bu akp nin polisi degil miydi bozkurt isareti yapan kadini goz altina alan, hani hesap soruyordunuz? ayıp lan size, sizin kadar omurgasiz bir parti daha gormedim. neyse özetle, mhp bir daha yarrami oy alir benden! zaten kendi sonlarini hazirladilar, ilk erken secimde goodbye.
TBMM Başkanlık seçiminin dördüncü turunda AK Parti'nin adayı ismet Yılmaz, tüm AK Parti'li miletvekilerinin oyunu alarak 258 oy alarak seçimi kazandı.
Mhp'nin stepne bir parti oldugunu bugune kadar biliyordum. bugun birkez daha desteklenmis oldu bu fikrim.

Ama sormadan da edemeyecegim: tek suclu mhp mi? Bari biliyorsunuz bu partinin akp yardakciligini, e o zaman bi kandirin, bi caresiz birakin su partiyi. Nasil mi? Daha dogrusu nasil mi olacakti bu? Anlatayim.

3.turda hdp 80 oyunu da mhp'ye verecekti. Sonuc 258 ismet yilmaz, 160 ekmel, 130 civari baykal olacakti. Yani akp ve mhp adayi cikarilacakti 4.tura.

4.turda mhp ya sike sike kendi adayina oy verecekti ya da gerekirse askim icin olurum deyip yine cekimser oy kullanacakti. Tabi chpliler de ekmel'i destekleyecekti.

Peki bu kimin isine yarayacakti;
-tbmm baskani muhalefetten cikmis olacakti,
-mhp, hdp ile mecburen isbirligine sokulmus olacakti.
-mhp'nin 1 milletvekili dusmus olacakti. 80 mv hdp, 79mv mhp oldugu icin akp-chp koalisyonunda hdp 1 mv fazlasiyla ana muhalefet partisi olacakti.
Hdp ihsanoğlunu desteklese mhp kendi adayına oy atmazdı.
Meclis Başkanlığı OYLAMAMASI sonuçlanmıştır...
zafer pozu:

görsel
Chp neden mhp nin adayini desteklemedi seklnde merak uyandiran oylamaymis!!! La kardes saka mi yapiyorsunuz?

Hdp oy verdi diye baykala oy vermediniz de hdp nin size oy vermesini kabul mu edecektiniz?? Chp komple size oy vermis olsa yeter sayiya ulaşamayacağınizi, hdp ye ihtiyacinizin olacaginizi o 40 yapar matematiginizle kestiremediniz mi ki utanmadan chp bize destek verseydi diyorsunuz!?

La cok zor degil. Bir bok yedik ki geri donusu yok kusura bakmayin diyeceksiniz o kadar. Belki o zaman erken secimde barajin altinda kalmazsiniz!
chpliler ile mhplileri fena halde birbirine düşüren oylama. hakaretler, aşağılamalar havada uçuştu.

bunların koalisyonu çok komik olurdu lakin olmadı.