bugün

arkadaşlar pamuk daha ağırdır tabiki.

ince bir kelime oyunu var ama ben yemem tabi bu numaraları.

edt: bu arada bu yukarıdakı ayştayn baslıkta hangısı acıtır demıyor hangısı ağırdır dıyor.
1 kilo demir ayağınıza düşse acıtır fakat 1 kilo pamuk acıtmaz. 1 kilo demir daha ağırdır. Nokta.
trump bu soruyu bilemediği için başkan seçilmiştir.
pamuk daha ağırdır.

1 kilo demiri tek elinle tutarsın. ama bir kilo pamuğu tutamazsın. bir kilo pamuk odaları kaplar, taşıyamazsın.

pamuk prenses masalında aynaya sormuşlar o bile pamuk demiş sen neyin peşindesin? Kraliçenin kafasında taç var o taç demirden. ayna bile pamuk demiş, demir değildir demiş, pamuktur demiş. ayna demiş bunu.
demiri pamuğun üzerine koyarsan pamuk büzüşür ama pamuğu demirin üzerine koyarsan demirin sikinde olmaz.

demir daha daşaklıdır.

afedersiniz soru neydi?
ikisi de 1 kilo olduğundan demir daha ağırdır.
havasız ortamda ikisinin de kütlesi eşit ama pamuğun içindeki havanın ağırlığını da hesaba katarsak neden pamuk olmasın.
Pamuk ağırdır. Pamuktan uçak var mı? Demirden var. Evet.
aynıdır.

(bkz: einstein mode on)
kütle olarak eşittirler fakat ağırlık olarak ölçüldükleri yere göre değişir.
tabiki demir manyak mısın.
Isıtılıp ısıtılıp önümüze gelen başlıktır .
pamuk daha ağırdır. evet.
Kafana düşşe aynı ama amk.
(bkz: 1 kilo demirin ayak parçaladığı gezegenler)
ayağına 1 kg pamuk düşse bir şey olmaz ama demir düşse ayağın parçalanır. o yüzden pamukla demiri bir tutmayın. 1kg demir nerden baksan 5kg falandır.
Bu durumlarda Demir ve pamuğun bulunduğu ortam önemlidir. Eğer t=0 anında bakarsak, ikisi de 1kg eşittir ancak süre ilerledikçe, hava ile pamuk arasındaki difüzyon katsayısı hava ile Demir arasındakinden büyük olduğu için, zaman geçtikçe pamuk daha ağır olacaktır. Bir de havadaki oksijenle demirin verdiği tepkime vardır ve halk arasında paslanma olarak bilinen Demirin oksitlenmesinden dolayı olacak demirdeki kütle artımını da düşünmek gerekir. Bütün parametreleri yerleştirdiğinizde; denklemdeki tek bilinmeyen zaman kalacaktır.
ısı kütle transferi dersini almış ve en az cb getirmiş lisans/lisans üstü öğrencilerinin bir araya gelmesi gereken soru. gözenekli katılardaki difüzyonu falan anlatın da biz de öğrenelim.

(bkz: hunt or be hunted)
ayağınıza önce pamığı düşürün bakayım sonra da demiri.Hangisi daha agir anlarsınız.
Ben küçükken dedem beni bu soruyla trollemeye çalışıyordu. Hey gidi günler dedirttiniz Teşekkürler.
BENCE DE DEMiRDiR .
tabi ki demirdir. Bunu bir türlü kabul etdiremiyorum.
Şimdi efendim bir kilo pamuğu elinize alın. Bir de bir kilo demiri. Hangisi daha ağır gelecek?
Tabiki de demir. Çünkü 1 kilo demir ile pamuk sadece eşittir. Daha ağır değildir.
ilk okulda örtmenime doğru cevabı verip kitap kazanmama vesile olan zeka(!) sorusu.
1 kilo pamuk daha yumuşaktır.

şimdi olaysız dağılalım.

tanım: bir soru.
Okul öncesi Çocukluğumu siken soru cümlesi.
Bir de bunun 3,5 arti 3,5 eşittir yedi etmesi versiyonu var.