bugün

yeni yazar. kendisinin kurtceyi farsca olarak gormek başlığındaki entrysi gördüğüm ilk entrysidir. umarım hep böyle devar eder..
random bir şifre olabilitesi bıdı bıdı.

ancak özgü12'de demek olabilir. 12 nedir?
(bkz: 12)
"özgür" anlamına geliyorsa nicki "aman ne yaratıcı!", "özgü" anlamına geliyorsa "çok sheker olmuss:P" demek istediğim. ha tabi sevgilisinin ismiyse tersini düşünüyorum. [iç sesinizim. kaçamazsınız. nıhahahah]
"allah allah, bu yazarin basligi daha once acilmamis miydi?" yazari.

hatta g harfi icin buyuk harf olsun 6 yapsaydi, 12 (yani buyuk harfle r) ye uyumlu olurdu falan denmemis miydi? ben neyi hatirliyorum ki boyle? uydurmus olabilir miyim ki? anlamadim ben.

edit: ha bu arada, hos geldin.
özgürmüş özgür!!
ohh be içimiz rahatladı... artık rahat uyuyabileceğiz! yaşasın!
(bkz: dağılın la erkekmiş)
ister istemez gözü alan bir nike sahip yazar.

edit: bir şey gözü alıyorsa istem dışıdır zaten, saçmalamışım.
beşinci nesil çaylak.
edit: niye çaylak olduki acep.
kısa ama güzel tespitleri olan bir yazar, ara sıra açıp okuyorum öyle denk geldikçe. tekrar dönmesini bekliyoruz sahalara.
iyi tespitler yapan yazar. devamını diliyoruz.

faşizmin son kurbanlarından. ulkenin sadece kendisine belki bir de buyuk annesine kalmasını isteyen yazar.
halkın yarısının türk vatandaşlığından çıkarılmasını isteyen yazar. iyi o zaman biz senin önüne dizilelim; sen de kimlerin vatandaşlığa uygun olup olmadığına karar ver! * *
komün rejimle cumhuriyet rejimini karıştırdığını düşündüğüm yazar.
cumhuriyetçi görünüp özünde komünist gibi davranıyor. en azından avatarından ve bana attığı özel mesajdan öyle gözüküyor.
kim oldugunu pek merak edilen yazar. yok yok olsa olsa kesin mafya babasidirbu. çünkü yazdigi entrynin arkasinda eksi oy verenin agzina edicem diye tehdit ediyor be.
eşcinselliği "küçük burjuva hastalığı" olarak tanımlayarak stalinist sscb'ye göz kırpmış devrim neferidir. "fransız devrimini burjuva sınıfı yapmadı mı be adam" denilebilir ama bundan önce bu arkadaşın kapitalist toplumlardan önce de eşcinsellerin bulunmasını "küçük burjuva hastalığı" ile nasıl bağdaştıracağını öğrenmek isterim.
eskiye dair şeyler hatırlattığından ötürü sevilebilecek tarzda bir yazardır. kendisini ideolojik belirlenimi de bellidir. isteyen açar bakar fakat stalinizmden pek hoşlanmadığı da açıktır. yöntem de indirgemeciyi, yapıda bütünlükçüyü, belirleme de mekaniği, siyasette jakobeni , örgüt teorisinde leninisti ve sosyalizmde stalinisti ötekileştiren ötekici post modernistlerimiz için sıradaki ifademiz gelsin: çek oradan bir öteki, yağlı olsun usta! velhasım kelam kendisi bir yazardır, ideolojik olarakta bizim oradakilerle pek alaksı yoktur ama iyidir gene de.
iki satır konuştuğu bir insana bütün vaktini ayıracak kadar samimi bir solcunun sözlükteki adıdır.

http://www.solcudergisi.com/ adresinden düzenli aylık siyasi dergi çıkarmaktadır. bakınız derim.
sözlükteki sayısının artmasını isteğimiz türden yazar.
(bkz: baba aynen devam)
ilgimi çekti kısa sürede yaklaşık 100 girisine göz attım. ulusalcı çizgide olan hkp'den ve koyu bir "devrimci" mustafa kemal hayranı. kurtulul savaşını antiemperyalist mücadele falan sanıyor. her sorunu finans kapitale yükleyen kantin solcularından farksız bir dili var. dersim soykırımını yapan ve mustafa suphileri katlettiren mustafa kemal'e hayran ulusalcı bir sosyalist. birkaç sene daha okusun önce enternasyonalist sonra troçkist olacak. althusser, gramsci, frankfurt okulu falan delik deşik edecek tüm yanlış bilgilerini. okumaya değer yine de en azından emekçilere saygısı var.

edit: bir de unutmadan ezilen ulus milliyetçiliğini ezen ulus milliyetçiliği ile aynı sanıyor. ve bu adam leninist.
(#10602266)
üstün sosyalist zekasıyla olayı çözmüş.
(bkz: kedi canını senin)
troçkist falan olamaz. olsa olsa ya stalinist ya da milliyetçi sosyalist kırması bir şey olur. türksolu gibi yani.
espli olduğumu iddaa ederek çuvallamış. bir tahmin hakkı daha veriyorum.