bugün

Efenim kac yildir domaliyoruz, domalanlarin arkasinda biz de domaliyoruz, ve bunun sonucu saskinlik olmamalidir.
ebemize selam, domalmaya devam!
Şeref, haysiyet kalmamistir artik birakin vatandas olarak, insan olarak kalmamistir.
vay vay melon dünya vay.
endişeyede heyecanada gerek yoktur, zira o çatının altındakiler birbirinin ayağına basmazlar, bugün ona yarın öbürüne. isimleri değişik, partileri değişik ama hepsinin zihniyeti temelde aynı; yiyelim içelim, küpü dolduralım, millete şirin görünelim, günümüzü gün edelim. o çatının altındaki herhangi bir tanesi çıkıp desin ya "benim dokunulmazlık zırhına ihtiyacım yok, ben adam gibi adamım, adam gibi işimi yapıyorum. bu milletin vekiliysem hata yapma lüksüm yoktur, hata yaparsamda cezamı çekerim." diye. işte ancak o zaman inanırım o çatı altında temsil edildiğime, hakkımın arandığına, ama nerdeee.. adam benim vekilim olup hakkımı aramak için neden yüzbinlerce lira para harcıyorki seçim zamanı ? samimiyetsizlik daha işin en başında var, kimse 10 lira kazanmayacağı yere 5 lira parasını bağlamaz.
inşallah müebbet hapis alırlar.
oylanan isimlerden sırf biri yüzünden sayın cumhur başkanı o grubu yüce divana göndermeyi göze alamaz. o isim öyle açıklamalar yapabilir ki istese, bu iktidarı bırakın, türkiyenin son 50 yılını karma karışık bir hale getirebilir. kim olduğunu bilen biliyor zaten...
bu saltanat da biter, Allah büyük. sonra kim kimin eteğinin arkasına saklanacak hep birlikte göreceğiz.
sonuç kimseyi şaşırtmamıştır.
çok düşük ihtimal, ama umarız ki, yargıda kurulan aklama* kumpası boşa çıkar da, mısır'daki sağır sultanın bile duyduğu suçlardan dolayı yüce divan'a yollanırlar.

aksi halde kamu vicdanı daha fazla kanar ve sonuçta akp'nin mensuplarının bini aşan suçları gibi bunları da örtbas ettiği bir kez daha tescillenir. bu da umarız akp'nin sonunu getirecek süreci hızlandırır.
insanların suçsuz olduklarına sadece mahkeme karar verir.

bu oylama bakanları suçsuz hale getirmez. aklamaz da. aklanmalarına izin verilmediği anlamına gelir basitçe.

demokrasi demokrasi diye zırlayan orta anadolu çomarı önce accountability nedir demokrasi de yeri nedir. mahkeme nedir ne işe yarar. kuvvetler ayrılığının demokrasiye faydası nedir. gibi şeyleri öğrenmesi lazım.

meclis insanların suçsuz olduklarının kanıtlanacağı bir yer değildir. öyle bir sisteme demokrasi denmez.

ne yazık ki benim için demokrasiye inanmak meclisin kararını saygı ile karşılamak demek. burada da öyle olacak.

ama evet kararı çıksaydı, meclis akladı, suçsuzlukları kanıtlandı, doğru karar diyenler ne diyeceklerdi asıl mesele her zaman bu.

asıl mesele anadolunun müslüman çomarının ikiyüzlülüğü ve samimiyetsiziliği.