bugün

universitede okuyan ogrencilere verilen genel ad. daha cok okumak yerine eglenmeyi secen ogrenci topluluğu.
ogrenciye vermiyoruz vs. ogrenci olmayana vermiyoruz
genellikle parasız gezen*, derse girmeyip not peşinde koşturan, öğrenciliğin ne demek olduğunu üniversite yıllarında daha iyi anlayan öğrencidir.
ilim irfan yuvaları üniversitelere bişeyler öğrenmek amacıyla gelmiş daha sonra amacından uzaklaşıp farklı kulvarlara yelken açan kişi.
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
cogunlugunu sinavi oldugunu gunlerden oncesinde bilmesine ragmen calismayi son gune birakan ogrencilerin olusturdugu topluluk. yurtta kalanlar ve evde kalanlar diye ikiye ayrilirlar. ikisinin de birbirine gore avantajlari ve dezavantajlari vardir.
bunların bir de hiç bir dersi kaçırmayıp sürekli not tutan hatta bu notları satan tipleride vardır.
evde yaşayın kısmının eglence hayatı yaşıcaz diye gidip sefillik yaşayan çogunlugudur. haftanın ilk 2 günü yer içer sıçarlar paralarını geri kalan günler aç gezerler zira okula gidicek belediye otobüsü paraları bile olmayan insancıklardır.
gelgitlerle yaşayan insan topluluğudur.misal; aileden para gelir geldiği gün kişisel/grupsal zevklere göre ya bara gidilir ya da evde rakı balık yapılır, sigaranın kralı içilir filmler kiralanır hatta dvdler alınır kız/erkek arkadaşla türlü ektivitelerde bulunulur vs.vs.. ve çok değil bundan 2 gün sonra paranın dibi bulunarak en dandik sigaraya takılınır, içki içilmez içilse de ona içki denmez (bkz: itöldüren)kız/erkek arkadaş ödemeli aranır, karşı tarafın da züğürt olduğu öğrenilir msn e takılınır, olasi bir buluşmada evde sefil sefil film-belki de aynı film 5. defa- izlenir.bir üniversite öğrencisi kesinlikle aidatı zamanında ödemez. mutfağa girebildiği sürece kesinlikle çöp dökmez bulaşığa elini bile sürmez. velhasılkelam üniversite öğrencisi güzel insandır. en asil duyguların insanı var ya işte odur.**
bunların final haftası sozluge gec saatlere kadar takılan tipleri de vardır.
keşke yeniden olsam dediğim özlediğim sıfat.
para geldiğinde ilk hafta tekel 2000 içen iskender yiyen sonra samsun içip simitle ayı tamamlayan kişilerdir çoğu.
küçük burjuvadır. parası bitince komi olur.
universitede okulu bitirmenin universiteyi kazanmaktan daha zor oluduğunu kavrayan ve anlayan bir çeşit öğrenci cinsidir.anlayamayan cinsler aşağıda verilmiştir.*

(bkz: anaokul öğrencisi)
(bkz: ilkokul öğrencisi)
(bkz: ortaokul öğrencisi)
(bkz: lise öğrencisi)
(bkz: ilköğretim okulu öğrencisi)
her ayın 7 sini zor getiren öğrencidir. *
bir şehirde en sevilmeyen ve en sevilen ünvanlarına sahip insan topluluğu...ev sahipleri tarafından hor görülen ama tekel bayiler tarafından kredisi oldukça fazla olan zavalılar
önceleri aile baskısı yaşayıp da, üniversite için evden ayrılınca değişen, kuduran, kendini kaybenden, çıldıran modelleri de bulunur ki koşarak kaçınız.
lisede hayalini kurduğu üniversiteye kavuşup,üniversitede bi bok olmadığını anladığında üzülen,hayalleri yıkılan,depresyona giren öğrenci tipi.
Genelde Halk Tarafından Sevilmeyen Ama (bkz: Market)- (bkz: Kasap)- (bkz: Manav) Tarafından Sürekli Kazıklanmaya Çalışılan Öğrenci Sınıfır.Genelde Halk Arasında Erkeleri Serseri-Uyuşturcu satıcısı - Tecavüzcü diye görülen , Bayanları isa (bkz: Bu KARI garanti herkeze veriyodur) gözleriyle süzülen madur ve magrur Öğrenci Grubudur...
önce bi dur editi: yazının tamamını okumadan oylayan top olsun ok.

normal bir erkek olduğu dü$ünülürse; vücudu yapılı bazen göbekli, üç numara kesimli saça sahip, beyaz spor ayakkabılı, marka ti$örtlü, gördüğü her kızla cıvık bir ileti$im kurmaya çalı$an, espri üstüne espri yaptığını sanan ama aslında cümle bile kuramıyor olduğundan habersiz, 18-19 ya$larında olmasına rağmen 35-40 ya$ edasıyla "gördüm geçirdimci" tavırlar sergileyen, kar$ıla$tığı ilk 3 insanla ev tutabilecek kadar dü$üncesiz ve ilerigörü$süz, sırf fast food beslenen, biranın tadını bile bilmeyen ama "geçen bi bara gittik" kalıbıyla ba$layan sallamasyon hikayeler anlatıp duran, "ben çok coolum" $eklinde hissedip asıl kıro nasıl olurmu$ aynaya baksa görecek mal insanlarla kar$ıla$acak "masum" bir insandır normal üniversite öğrencisi. sevdiğiniz kızlara sarkıp durur bu örnekteki ibneler. bir üniversite öğrencisi olarak önce kayıtsız kalırsınız bu duruma ancak sonraları dağıtırım lan.
yaşadığı şehre her daim b.k atan öğrenci çeşidi. hoş hep gezilecek tozulacak bir yerin olmadığından şikayet ederiz. aklımdan geçiriyorum; gerçekten böyle mekanlar bolca olsa bütcen kaldırabilecek mi. eğlenmek illaki para harcamak değildir. eğlenmek bazen öğrenmek, bazen yürümek, bazen saçmalamak. sıla mı gurbet mi adına sen koy...
bakkaldan içinde 1 litrelik kola ve camel box olan dandik şeffaf poşetle kendi evine gitmenin keyfini yaşayabilen öğrencidir. farkında olmadan hayatının en güzel, en özgür senelerini yaşayandır.
yürüyüşleri bile farklı olan insanlar topluluğu. böyle efendim ukala bir tavır, küçük dagları ben yarattım havası ne ararsanız vardır bunlarda. bir pastaya 5 ytl verir sonra da 20 kuruş kar etmek içün saatlerce otobüs sırası bekler bunlar.*..*
(bkz: çarpım tablosunu bilmeyen üniversite öğrencisi)
t-shirt üstüne gömlek giyip gezen kişidir.
(bkz: mühendislik öğrencileri)
(bkz: itü)
her alışverişte pazarlık esnansında belirtilen sıfat tamlaması.