bugün

ikisini bir arada hazmedemeyen türk erkeği.
güzelliğe çare var ama zekaya yok.
iyi kalbin yanına en çok yakışacak iki özellik.
ters orantılıdır.
Bir bayanın zekasıyla baş edemeyeceğini bilen erkek buna güzellik diye cevap verebilir.
ikisi de yeterli olmayacağı için ayrım yapmak işleri daha boka sarar. hani nerde anlayış, olgunluk, mizah, terbiye, dürüstlük, sadakat ve daha nicesi...
erkekler karşı cinste güzelliğe daha çok önem verir. sevgilisi salak bile olsa güzel olsun ister. kadınlarda ise tam tersidir.
zekan varsa güzelleşmenin her bir yolunu bulursun, hele bi de cebin doluysa ohooo. Zeki insanın zaten her türlü cebi doludur. ve güzelleşir. Yani bu sorudaki tercihim zekadan yana olacak.

Düdütt: zeka yoksunu yada güzellik yoksunu nun biri eksilemiş buradan saygılarımı fışkırtıyorum.
jüride erkekler olursa güzellik, kadınlar olursa zeka kazanır.
zeki insana eyvallah, güzel insana eyvallah, ama tıp fakültesinde okuyup bide taş gibi olursa çekilmez işte.
(bkz: orda duracaksın)
Bayanların güzelliği erkeklerin onları , eksik zekalarıda onların erkekleri seçmesi için vardır.
önemli olan zeki olmak değil o zekayı kullanabilmek, akıllı olmaktır. eğer zekasını kullanabilen zeki kadın mı yoksa güzel olan mı şeklinde düşünürsek önemli olan ilkidir bence. güzelliğin çözümü var ancak aptallık giderilemez sonuçta.
ikisi de. ama ikisi de gözleri gör, beyinleri afallatıcak kadar keskin olmalı.**
siyasal bir güçle desteklenirse, adını tarihin yazacağı üçlü olur.
zeka doğal güzellik iksiridir. yoksa olmuyor ne kadar gerdirip dondursan da.
zeki olan herkes bir şekilde güzelleşebilir.
güzel olan herkes zeki olamaz.
ikisini aynı bünyede bulmak zor olduğundan, önce zeka.
zor kıyaslama. zeka fazlalıkla olmakla beraber güzellikte olmalı.
kadınlar ve erkekler kendilerinden daha zeki olan kişileri sevmezler. güzellik galip gelebilir.
ikisi de ideal bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. biri yoksa ilişki tadından mutlaka bir şeyler kaybeder.
güzellik lanettir. zeka mükafat...
ikisi de bir arada olduğu zaman çok süperötesimanyakharika olan özellikler. ama ikisini karşılaştıracak olursak zeka alır diyorum. sonuçta sadece güzelliği olan birinden çabuk sıkılırsınız. zeki bir insan sizi zekasıyla elinde tutar.
istisnalar bir kenera.

güzellik ve zeka ; kardeştir bunlar kardeş. iki zıt karekterli kardeşe benzerler.

ikisi bir arada biraz zor bulunur. ama bulunur. zeka herzaman bir adım öndedir kanımca. ilişkiye başlarken başlarda güzellik ön planda olsada zeka herzaman onun öne geçer. zamanla o güzellik artık size sıradan gelmeye başlar çünkü alışmışsınızdır.
tercihim zekiden yanadır zira aksine tahammulüm yoktur.*
(bkz: dadından yinmez)
bir erkek için söylüyorum, zeka olmadıktan sonra istediği kadar yakışıklı olabilir. Zeka insanın en kuvvetli giysisidir, aksini iddia etmeyiniz.