bugün

hep başardığım durumdur. çok becerikliyim canım.
ayağınızın uç kısmını 37.2 derecelik bir açıyla yukarı kaldırarak yapılabilecek eylemdir.
kirilmayi biraz da olsa onleyebilecek harekettir.
ben hiç yapamadım şunu.
Sen akıllı telefonsun yere düşerken paraşüt açacaksın.
1 ay boyunca maketle pratik yapmadiysaniz kriz durumunda da yapmayi denemeyin. Yoksa benim gibi s3u kurtarayim derken voleyle göle yollayabilirsiniz.
ayağınızla yere düşecek telefonun hem hızını kesiyorsunuz hem de zemine göre daha yumuşak olan ayağınız sayesinde çatlayıp patlamasını önlüyorsunuz.

bunun için kafa patlatmaya aynştayn olmaya veya açı derece grad radyan hesaplamanıza gerek yok.
göğüs çatalına damlayan dondurmayı yalamak kadar güçlü bir hareket değildir. ki olamaz da zaten.

(bkz: göğüs çatalına damlayan dondurmayı yalamak)
daha da farkli bir durum yasamistim. bir gun iett otobusunde giderken elimde telefon radyo dinliyorum. kanal degistirdim baktim sevdigim program. cebime attim telefonu. bi sure sonra mesaj geldi. telefonu cebimden cikardim. hani elinize ters tarafi gelir de 180 derecelik dairesel bi dondurme hareketi yaparsiniz ya. iste orda kulaklik de ckti bir uctu telefon.. tam da arka kapinin merdinenine yakin yere dogru. kapi da acik o sira telefonu yakalayamazsam sekip duscek. su betimledigim seyler 1 saniyelik olay ben ne ara beynimde dusundum ettim bu karari verdim uyguladim bilmiyorum. hic oyle yumusatyim ediyim demedim. telefon yerde sekerken firladim oraya dogru bastim ustune ezdim bocek gibi durdurdum telefonu. bataryasi falan cikmisti topladim yerden.
bu da benim ayakla kurtarma hikayem
çok iyi reflekslere sahip kişinin yaptığı eylemdir.

keşke benim bitanem de dün çıktığı maçtaki kadar başarılı olaydı bu konuda da ekran camı kırılmasaydı .
tam olarak budur;

https://www.youtube.com/watch?v=4r1HqWHuXeM

ya da bu;

http://www.youtube.com/wa...v=nNvKKLFo7dg&t=0m17s
ben oyle ayakla ugrasmiyorum beceremiyorumda zaten, cunku iki kere telef oldu telefonum. artik duserse kendimde pesinden atliyorum.
sürekli kullandığım acil kurtarma tekniğidir.

ilk zamanlarda biraz sıkıntı yaşattı tabi, ilk telefonuma biraz sert vurmuşum, balkondan aşağı düştü.

sonra o kadar beceriklileştim ki o konuda, iki metre çapındaki her türlü telefon düşmesine ayakla müdahale edecek seviyeye geldim
ilk yardim gorevi görür.
erkeklerin pratik dehalarının bir göstergesidir.
Telefonuna göre değişen kurtarmadır.

Eğer Ericsson a1018 düşüyorsa, ayağınızı kurtarın derim.
yere düşen telefon gözden de düştüyse şayet kurtarmak yerine gelişine vurun del piero gibi.
denemek istediğim durumdur .
bugünde başardım sözlük. darısı diğer günlere inşallah.
Kurtarmak değil yumuşatmaktır.
Tamamen refleks işidir. Zamanla öğrenilir ustası olur.
bugün olmadı amk, kırıldı telefon şu an ekranın yarısı karanlık.
çok iyimiş . refleksler sağlammış demek.
ben yakalamak adına ayağımı kaldırdığımda genelde duvara doğru tekmelemiş oluyorum. ve genelde kırılmaz ekranın kırılmasıyla ve hunharca gülmemle son buluyor.
refkekslerinizin iyi olduğunu gösterir.
güncel Önemli Başlıklar