bugün

sevgilinin gercek durumsali anlasilir gariban insanin yemek yedigi mekanlarda mutlu olan insan yarin bir gun evlendiklerinde kocasini maasi icin degil kendisi icin seveceginin anlasilmasi durumsalidir

(bkz: ben boyle bi kiz istiyorum)
ilişki ilerleyip, olgunluk dönemine girildiği zaman oluşan durum. Artık ne yapıldığının hiçbir önemi yoktur, maksat muhabbettir, birlikte olmaktır.
erkek olanı hesabı da kıza ödetecekse sorun yoktur..çünkü sorun hesap ödetme mevzuuna kaymıştır bir kere..
(bkz: kiza hesap odettiren sevgili)
Büyük ihtimalle öğrencilerdir. Hor görülmemelidir.
müsriftirler. evde kurufasulye yanına yapılacak pilav ve dahi cacık hem daha leziz hem daha ucuz...
TEMiZ OLDUĞU SÜRECE BiR SORUN YOKTUR.HEM AYRICA iKi SEVGiLi yan yanayken nerde yediklerinin bir önemi kalmamaktadır.çiftler aşıktır ve GÖZLeri ne yemeği ne de restoranı görmektedir...
bulunulan mekanın değil, o mekanda kiminle olduğunun önem kazanmasıyla yaşanacak durumdur. Maddiyatla şekillenen aşağılık ilişkilerde görülmeyerek asaletini kalbimizde korumaktadır.
sadece insandır..tıpkı pahalı restoranda yemek yiyen sevgililer gibi..tanımlamaya ihtiyac yoktur..
(bkz: öğrenci hayatı)
gözün sevgiliden başka hiç bir şeyi görmediği güzel anlar.böyle zamanlarda sabahçı çorbacılarında kelle paça bile içilir.(k=hayatım benim de çorbamı iç allasen sabahları pek bişey yiyemiyorum.)
iki sevgili olduktan sonra restoran olmuş, çöplük olmuş kendileri için bir önemi olmayacaktır. alınlarından öpülesi sevgililerdir.
pahalısında yemek yiyenlerinin başları göğe ermediğine göre ucuzunda yemek yiyenlerede hiç bişey olmaz , allah yollarını açık etsin sevgilileridir .
(bkz: neye göre kime göre)
parası olsa erkek emin olun en kral yerde yemek yer kız arkadaşıyla. ellerinden gelen budur yadırgamamak lazım.
evlenilecek kızdır buna razı olan.
evliliklerinde mali sorun çekmelerine rağmen aşk konusunda bir sorun çekmeyecek kişilerdir. Malum, paran varken hatunu en lüks mekanlara götürürsün, ama para bitince hatun uçar gider.
herkesin hayalindeki ilişkiyi gerçekleştiren çifttir.
gözü senden başkasını görmez...yemek karın doyurmaktır o anda . daha güzeli için: bir paket makarna var evde...sosa ne hacet...
gerektiğinde bir simiti ortadan ikiye bölerek, bir ayranı iki pipetle içerek hayatı paylaşabilecek potansiyele sahip sevgilidirler.
gittikleri lokantada ilk once birer az mercimek corbasi, ustune de az kuru ustune az pilav yiyen cifttir. karinlarini doyurmak icin de bolca ekmek tuketirler. takdir edilesi, ornek gosterilesi cifttir.
mekan ve yemeğin ne önemi var beraber olduktan sonra...
(bkz: muhallebici)

Aşk, kalbimi yakan bir volkan gibidir
En Sevdiğim Tatlı kazandibidir
Leyla ,sev beni sokma müşküle
Seninle kaşık atalım iki tabak keşküle ..*
pahalı mekanlarda yemek yiyen yalnızlardan daha mutlu kişilerdir.
- aşkım bu tavuk eti değil galiba
- martı olabilir tatlım
- martı mı dedin deniz kenarında ayakkabılarımızı çıkarıp yürüyelim o halde
- e yemekler
- paket yaptırırız bebeğim

(bkz: paket yaptırmak)
mutluluğu pahalı restoranlarda değil de sevgiliyle yenen bir tabak çorbada bulabilen topluluktur. topluluk demek doğru olmaz çünkü bu türün soyu tükenmiş durumdadır.
kır pidesi filan yiyorlarsa, bu, oldukça sefil bir dönemden geçiyor olduklarına işaret eder. hakikaten o duruma düşürmesin yüce rabbilüalemin. simit sarayından da fena yani.