bugün

nası bi hata ettiğini ancak paraya aşırı ihtiyaç duyunca anlayacak insan modelidir....bu tipler bi maaş alırlar şöyle 1500-2000 gibi...bu maaşa 10 kredi kartı bağlarlar ve tüm parayı giyime, ayakkabıya,kolyeye,telefona harcarlar...ondan sonra ömürleri kart taksiti ödemekle geçer...

ondan sonra da başlarına bi musibet gelip aniden nakite ihtiyaç duyduklarında da dilenci gibi ondan bundan borç dilerler...bi arkadaşımın özel bi sıkıntısı oldu ve resti çektim direkt...bana ne lan ? tommy'den pantolon, zaradan gömlek,apple'den tablet alırken bana mı sordun mk? kendini beckham sanıp tüm parayı giyime kuşama dökerken ve sahte sevgililerle para yerken aklın nerdeydi enayi? maliyeti 5 lira bile olmayan saten gömleğe 295 ytl verirken hiç mi düşünmedin ben burayı sabah 9 akşam 6 çalışarak kazanıyorum diye. bi giyinmekle güzel yada yakışıklı olunsaydı, aysel gürel dünya güzeli olurdu mk....sen tip varsa vardır yoksa yoktur...şimdi tutup tom cruise'a dilenci kıyafeti giydirsen kaç yazar, gene peşinde pervane olur kızlar mk...adamda allah vergisi herşey...

bu beyimde de ilyas salman'dan hallice bi tip var,giyime kuşama para saçarak yakışıklı olcağını sanıyor....ne kafa var ya....ondan sonra da başına bi dert gelir, aa birde bakarki etrafında ne o sahte sevgililerden ne de o sahte arkadaşlardan kimse kalmamış...dilenci gibi para dileniyor enayi...

o 295 ytl verdiğin gömleiğini git sat bakalım, kimse 5 kuruş veriyo mu? parayı harcamak çok kolaydır...bana da ver 20 milyarı 1 saatte harcayim...ama biriktirmesi çok zordur çok...
giyinmeyi seven fakat fuzuli harcama yaptığının farkında olmayan insan.
-vallahi iyi giyiniyorsun he abi.
-ee kalite severim kardeşim öyle yapım bu.
-vallahi çok şekil takılıyorsun ya.
-sağol kardeşim.
10 dakika sonra.
-neyse kaçayım ben otobüs kaçacak.
-hadi siktirgit senin kalitene sokayım.
atalarımızın hiç bir sözü boş değildir. (bkz: ayağını yorganına göre uzat)
"kardeşim anladık arkadaşın borç istemiş vermemişsin de ne gurur yapıyorsun. Yok demişsin işte daha ne uzatıyorsun." denilebilir.