bugün

toplam, bütün, bütünsel.
(bkz: rome total war)
Bir akaryakıt üreticisi.
dis hekimligi fakultelerinde "total-parsiyel protezler" dersinin kisa adi
(bkz: total 90)
Renault ile birlikte tüm yurdu gezerek ilkokul öğrencilerine * yol güvenliği konusunda eğitimler veren, saygıdeğer kuruluş.
bir fransız akaryakıt şirketi. iki ülke arası olası bir sürtüşmede boykot edilen ilk firma. oysaki renault gibi köklü ve daha çabuk sonuca gidilebilecek bir firma varken nedense hep total tercih eilir renault'a dokunulmaz.
bundan yaklaşık 4 sene kadar önceydi, bir haberde total'in akaryakıtını taşıyan bir gemi'nin ismini anımsayamadığım bir deniz'de battığı, denize dökülen akaryakıt'ın bütün denize yayıldığıydı.

aynı haberde yakaladığım, hayatımı değiştiren ayrıntı ise, total'in hiçbir kabahatinin olmadığı bu olaydan sonra deniz'in temizlenme çalışmaları için 600 milyon dolar kadar para harcadığıydı.

işte bu hareketle arabamın ve kalbimin anahtarını aldı total.

benzinim bitecek gibi olsa bile, macerayı seven adam şeklinde karşıma total çıkan kadar bekliyorum.

ete kemiğe bürünse, bir de kız olsa evlenirim. o kadar seviyorum.

belki Türkiye'de pazar lideri değilsin, ama sevenlerin sana yeter, biz bize yeteriz total'im.

(bkz: benimle evlenir misin)
avrupa' nın 3. büyük petrol şirketidir.

(bkz: http://www.evrensel.net/haber.php?haber_id=65502)
piyasada satılan euro dizel yakıtlar arasında, en iyi performansı aldığım total excellium eurodieseli satan firmadır.
Rezalet bir müşteri memnuniyeti politikası bulunan firmadır. istasyonda yaşadığım bir durumu şikayet etmek için internet sitesine girdim. Tek bir tane bile mail adresi bulamadım. Baktım bir tane müşteri danışma hattı numarası var. Numara 0800 2110021. Aradığımda ne oldu? Aradığınız numara yanlıştır, lütfen tekrar deneyiniz. şaka mı bu? koca total firması var olmayan bir numarayı mı yazmış oraya? akıl alır gibi değil. resmen milletle taşak geçmişler.
Ee ne olacak şimdi? Ben şikayetimi mektupla mı göndericem?
Total dediğimiz şirket kurumsal yapıya sahip bir firma değil mi? Müşteri memnuniyeti önemsenmiyor mu? Halkla ilişkiler departamanı ne iş yapıyor? Bize hiç şikayet gelmiyor, çok iyi firmayız mı diyorlar?
Hangi kafayla bu şirketi yönetiyorlar?
Bugün bir müşteri kaybettiniz. Hem de istasyonda çalışan tek bir personeliniz yüzünden. Bunu okuyacaksınız, bazı şeyleri düzelteceksiniz ama sizdeki bu kafayla bu piyasadan silinmeniz çok da uzun sürmeyecek.yazıklar olsun size ki benim gibi kurum bağlılığı olan bir müşteriyi bile elinizde tutamadınız.
eşek kadar puntolarla "Lpg'de dev kampanya : 2,68 TL" olarak yazdığı gün Kadoil'den 2,36 TL'dan gazı fulletmiştim.

Kampanya dediğinde indirim olur zam değil, aloooo..
http://25.media.tumblr.co...2a07juBC1sijhweo1_500.jpg
kurucusu olan (bkz: Christophe de Margerie) uçak kazasında hayatını kaybetmiştir .
fransız akar yakıt üreticisi bir firmadır..
piyasada pek görülmeyen fransız akaryakıt firması.
türkiye akaryakıt piyasasından çekileceğini duyurmuş fransız devi, tüm satışları gerçekleştirmesi için Societe Generale'e yetki vermiştir. Alıcı bulunması halinde elinde bulunan son bayilik sözleşmesinin 2015 eylül'de dolacağından bu tarihten itibaren türkiye ile bağlarını komple koparacaktır.

sebebin ülkede ki akaryakıt vergi oranlarının %60'ı geçiyor oluşu yüzünden karlılığın ciddi baskı altında olması imiş.
(bkz: hayırlısı be gülüm)
kesinlikle 95 oktan kurşunsuz benzinde en çok verimi aldığım firma , gazı sikimsonik afedersin , eurodiesel hiç fena değil gideri var ama bir ben değil , benzinde öneriyorum özellikle renault peugeot citroen markalarını kullanan varsa.
Türkiye'deki petrol faaliyetlerini tüpçüye satan akaryakıt üreticisi.
2015 yılı cirosu 143 milyar 421 milyon dolar olan şirket.
iran'da bir doğal gaz sahasının 1997 yılında sonuçlanan işletme ihalesiyle ilgili iranlı yetkililere rüşvet verdiği iddiasıyla açılan davada 500 bin euro tazminata mahkum edilmiş fransız petrol şirketi.
2018 yılında cirosu 209.3 milyar dolar, kârı 13.6 milyar dolar olmuş petrol şirketi.