bugün

şarjdayken zaten iyice ısınan bataryayı/telefonu patlamaya hazır bir bomba haline getirdiğiniz için tehlikeli bir harekettir.
eğer telefonunuz şarj halindeyse mesajlaşmayın, gelen çağrıya cevap vermeyin, oyun oynamayın.

--spoiler--
Yaz aylarında sıcakların etkisiyle telefonların aşırı ısınması, telefonların şarj halindeyken kullanılması patlamalara ve elektrik çarpmalarına neden oluyor.
--spoiler--

http://fotoanaliz.hurriye...40201/patlayan-telefonlar
onu bunu bilmem ama batarya ömrunu tiken seydir.
klavyeyi kullanmayı zorlaştırır. (bkz: kullanmek)
Şarj Cihazı orjinal değilse, telefon kaybeder.
şu anda yaptığım ve düzenli olarak da yapmaya devam edeceğim eylem. evet gerçekten bataryanın ırzına geçiyor, ama mecburum.
telefonu şarjda iken dokunmatiği allak bullak oluyorsa orospu gibi kıvırıyorsa imkanı olmayan durumdur.
edit: yazı hatası
Hele bir de iphonesa eğer adamı kanser eder. O ne lan çük kadar kablo?
bataryanın hanesine tecavüzden 2 yıl içerde yatırır.
Eğer bir iphone kullanıcısıysanız alışık olduğunuz durumdur. Hatta ev telefonu haline gelmiştir.
Acaba ne zaman patlayacak diye beklediğinden konuşmaya odaklanamama ve küçük çapta bir panik atak krizine sebebiyet verebilir. Anneler sağolsun.
1-bataryanın bozulması. şarjsız kalma süresinin artması.
2-batarya patlayabilir. doğal olarak telefonda patladığından telefonsuz kalmak!
3- kulağınız ve kafanızın patlamanın şiddetine, yakınlığına göre zarar görmesi.
4-karşı tarafın sizden haber alamamasından ötürü sinir ve endişe!
5-bu tür düşüncelerin artmasından ötürü şarja silah gibi yaklaşmak! psikolojinizin bozulması.

yani zaman tanımak şarja, bırakalım hızlıca şarj olsun.
zaman her şeyin ilacıdır.
(bkz: abdiibrahim bir şey demeliydi)
sıçarken yemek yemeğe benzer.

edit: veya daha doğrusu, yemek yerken sıçmaya benzer.
esaret gibi bir şey.
babam yapma oyle bozulur telefon diyoru.
Telefonu ateş topuna cevirmenin bir diger adıdır.
Uykunun en tatli yerinde seni uyandirmaya çalışan şerefsiz arkadaşını düşün. Ondan sonra kullan.
Bazılarına göre yanlış, bazılarına göre ise tamamen efsane olan bir şeydir. Araştırmalarıma göre telefonu şarjdayken kullanmanın bir sakıncası yok. Eğer şarj aleti çakmaysa ancak o zaman zarar veriyormuş. Çakmadan kastım illaki şarj aleti orjinal olacak değil, üretilen firmanın onaylamadığı şarj aletlerini kullanmak.. Ben iPhone kullanıcısıyım aslında çok tedirgindim bu konuda ama çoğu yazılımcıların bu söyleme tamamen efsane dediğine şahit oldum.. Patlar falan gibi söylemler ise tamamen yanlış. inanmak size kalmış tabi.. Ben denemedim böyle bir şeyi ama iPhone kullanıpta zarar verdiğini iddaa eden arkadaşlar varsa mesaj kurumu yeşillendiydin..
normalkinden iki kat daha fazla radyasyon yaydığı söylenir.
nasıl yok bataryanın anasını belliyor.
kediler ve köpekler telefonun yaydığı mikroenerji dalgacıklarını ekmek sanıp yemeye çalışıyor. yapmayın.
(bkz: )hayata bir kere daha mı gelcez aman deme şeklim.
(bkz: bile bile yapılan hatalar)

Bataryanın anasını ağlatan durum.
Yeni eski sarj aleti farketmiyor uzun vadede bataryanin ömrünü ciddi anlamda kısalttığı gibi aşırı isinip patlama riskide yaratıyor.
Buyuk risktir. Kullanilmasin diye sarj kablolari kisa olur.
Bataryanın ömrünü kısaltan kullanım şeklidir. Malınızın kıymetini biliniz.
güncel Önemli Başlıklar