bugün

en berbat durumlardan bir tanesidir.

unuttuğunuzu fark ettiğinizde kendinizi eksik hissedebilirsiniz. zaten siz unutmuşsanız kesinlikle önemli bir telefonda o zaman aralığında gelecektir.
Kim aradı veya acilen araman kişinin numarasını hatırlamadığından O gün kabus gibidir.Gün boyunca büyük bir boşluk hissetiren durumdur.
Geri dönerken bir yandan kendine saydırıp bir yandan da acaba evin hangi köşesindeydi diye düşünebilmektir. Kafayı baya çalıştığı için günün ilerleyen saatlerinde çok iyi matematik sorusu çözülebilir.
15 yıl kadar önce hemen hemen hiçbirimizin gündeminde olmayan bir sorundur. gelgelelim şimdi böyle bir durumda dört döner hale gelmişiz. teknoloji iyi hoş ama bazı bağımlılıklara yol açması yönüyle biraz da nahoş olabiliyor bazen...
aklı da evde bırakmaktır.

tez elden bir yol bulunup eve gidilir ve telefona kavuşulur..
bi de uzun yola çıktıysanız ve dönüşü yoksa sıkıntı yaratacak bir durumdur.
hayatın farkına varmaktır. otobüste giderken 'ana! bu gökdeleni buraya ne zaman yaptılar?!' deme ihtimali bile vardır.
huzur verici'dir.
rahatlıktır.
saatlerdir çalmaması, la mesaj geldi mi acaba derdi olmaması,
ttnet'in kampanya var diye aramaması,
bankaların ''bunu da verelim mi?'' diye mesaj, arama yapmaması,
turkcell'in ''istersen astroloji pakedi verelim'' dememesi,
kim aramış'tan ''aha da bu'' mesajı gelmemesi,
aradığınz kişiye ulaşılıyor, bence bi ara dememesi...
işte bunlar hep; özgürlük.
kendimizi esir eden biziz lan aslında.
kendini çıplakmış gibi hissetmektir. hep bir şeyler eksikliği çok hissedilir.
evden çok uzaklaşılmamışsa içten küfür edile edile geri dönülür. aynen şöyle: görsel
Savaş meydanında silahsız kalmış asker gibi hissettiren durum. Bir yaniniz eksik hissedersiniz, günü zor bitirirsiniz.
günümüz insanı için donsuz sokağa çıkmaktan beterdir. evet.
günümüz insanı için donsuz sokağa çıkmaktan beterdir. evet.
Telefonu aşırı kullanmayan insanın başına gelebilecek durumdur. Hiç yaşamadım, yeni nesil hiç yaşamayacak.
bilinçaltının oyunları bunlar. arayan soran olmadığından, arayan da işi düştüğü için aradığından.. birazdan yine evde unutup çıkarım.
götüm götüm eve dönmeme neden olacak unutma eylemidir. o telefona değil 1 gün, 1 saat bile bakmasam müşteriler ebemle rough sex yapar amk.
bir nevi kendini unutmak gibidir. yaptığın işe odaklanamazsın, kimler beni aradı sordu diye eve gidene kadar düşünmektir.
Bu eylemi gerçekleştiren kişinin sevgilisi olmadığına işarettir. acı olaylardan biridir eve gelmek akşama kadar iple çekilir.
Bunu fark ettiginiz anda saatlerce küfür etmenize sebep olacaktir ve gununuz igrenc gecer. Hele bir de biriyle bulusmaya gidiyorsaniz. Suradayim su kadar vakte kadar oradayim diye haber de veremezsiniz.
Tüm gün insan tuhaf bir şekilde eksiklik duygusu içerisinde oluyor. Evde unuttuğunu bilirsen bir şey olmuyor da, saçma sapan bir yerde bırakıp geçtiyseniz insan sıkıntıya düşüyor. Ben bir kere karşı komşunun ayakkabılığının kenarına koymuşum eski evimdeyken. Orada da unutmuşum. Büyük sıkıntıya girmiştim. Sinir.. Stres..
iletişimin bir günlüğüne kopmasıdır.
hadi arkadaşlarla ile görüşme kısmını geçtim de, iş için de kullanıyorsan aksamalı mesailerle gün bitecektir. şirket telefonundan "aynur hanımla görüşebilir miyim" diye aradığımda yüz yirmi tane aynur'la ilgisi olmayan departmanlara bağlayan sekreter, bugün senden çekeceğim var.
90'lara geri dönmektir ama tam dönememektir çünkü senden başka herkeste telefon olacağından sen yanlız hissedeceksin, herkes telefonda iletişirken, sen yalnız veya yancı olarak kalacaksın.
Fark edildiği anda insanın başından aşağı kaynar sular dökülür. Eve döndüğünüzde bilmem kaç sohbetten yüzlerce mesaj, onlarca cevapsız aramayla karşılaşabilirsiniz.
Kendi numaranızı aramanız gerektiği durumunu oluşturur.
valla süper bir durumdur. 10 dakika önce farkettim resmen havalar uçtum amk.

oğlum bakın şu zamanda telefonsuzluk özgürlüktür. arayın arasın yazan yazsın amk sikimde değil ohhh be. unuttuğuma seviniyorum lan, çünkü normal şartlarda unutma lüksüm yok. o yüzden seviniyorum. vay amk. hatta eve gidince ben telefonu 7. katta atayım aşağıya. yani düşüreyim. süper fikir.
güncel Önemli Başlıklar