bugün

birkaç saniye geçici mallığa, bir ileri, bir geri, kararsız ve tutarsız hareketlenmelere sebep olan iğrenç bir durumdur, hem kapı çalar, hem telefon, önce hangisine bakacağına karar veremez insan, mantıklı olanı, önce kapıyı açmak ve akabinde hızla, telefona yönelmektir.
kapıyı ''alo'' diye açmaya yol açan durumdur. *
koşuşturmacada ayak parmaklarını ortalıktaki bir eşyaya vurup sövmene sebep olacak durumdur.
merdiven çıkarken sakız çiğneyemeyenler için başlıbaşına derttir.
ev içi yaşanan "big bang" lerden biridir lakin bir de mazallah telefon, kapı, korna, ceptelefonu ve msn dırılıtı vardırki allah başa vermesindir.
iki taraftan yapılan çağrıların duruma göre cevaplanmasıdır. eğer çalan telofonun ucundaki kimse kayda değerse, telefon kulakta kapı açılır. eğer telefonun ucundaki kimse biraz bekletilebilcek gibiyse, önce kapıya koşulur ardından, aa kusura bakma canım ya telefonum çalıyor sonra görüşürüz, denilerek kapıdaki kimse postalanır. ama kapı zili bekleniyor da telefonun çalması beklenmiyorsa, şebekeye küfredilir ve yola kapıyı açmakla devam edilir. *
lan rıfkı, ben geldim kapıyı aç.
hay ben...
anne kişisinin başına gelen olay. ortaya çıkan manzara:

(telefon elde kapı açılır,telefona dönerek): kim ooo?
büyük ihtimalle telefondan arayanla kapıyı çalanın aynı kişi olması düşüncesini akla getiren durumdur.
(bkz: ikilem)
kişi ; telefonu açıp karşısındakine "bir saniye beklermisiniz kapı çalıyor?" diyerek kapıya baktıktan sonra telefona tekrar döner. böylece hayatına büyük bir soğukkanlılıkla devam eder.
açmıyorum ikinizide deyip hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmeyle çözülebilecek ikilemdir.
(bkz: şimdi onlar düşünsün)
kimse yazmamış, bak sırf geyik olsun diye yazıyorum; (bkz: pişti)
kapıdaki aynı zamanda telefondaki kişiyse durum daha vahım hal almaktadır.
kimo ile alonun karışma ihtimalidir.
insanları sövmemize sebep olan rastlantı
kulakta telefonla kapı açmaya neden olacak rastlantı.
genelde tam tuvalete girmek üzereyken olur. gel de küfür etme
telefonu alıp kapıya yönelirsin. pratik olun biraz.
Telefona; kim o
Kapıya; alo..
"Bi siktirin amk. Maymuna cevirdiniz beni" denilerek trip yapmamıza neden olan olay.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
Hemen telefonun sesini kısıp televizyonu kapatmak ve evde kimse yokmuş gibi sessizce kapıdakinin gitmesini beklemek. ikisine aynı anda cevap verilemiyor doğru düzgün. Birini diğerinden ayırmakta olmaz.
Haydaaa ünleminin cukk diye oturacağı andır.

Saniyeler içinde hareket planı yapılır.

Erkekseniz tek tek gelin olum!!!
ilk önce telefonu, bilahare kapıyı açarsın. sonra etrafına bi' bakınır, sıçıp sıçmadığına karar verirsin geçmişine dair. mesele bitmiştir. Önemliliklerin önceliklerle ilgisi yoktur!

ikilem yaratır ama sorun her zaman çözülebilir insanvarı kanadında.
(bkz: telaşa mahal yok) Herşey hale yola konur.