bugün

sarj bitirir. smart phone um var diye hava atmaya yarar.
Kitaptan kitap okumanın zevkini karşılamaz.
Kitabin kokusunu icine cekmeyip elinde hissetmeyince kitap okumus sayilmazsin. Bu yuzden pek tavsiye etmem. Ha okunur o ayri ama ayni tadi asla vermez.
bazı durumlarda hayat kurtarır. misal tez hazırlıyorsunuz ve okumanız gereken bir kitap var ancak basılısına ulaşamadınız. elektronik olarak edindiniz ve her gün bir ton vaktiniz yollarda geçiyor. o zaman nasıl bir nimet olduğunu anlıyorsunuz.
(bkz: elinde hissetmeden tat alamamak)
iskence.
eğer kitap akıcı ise gözlere ciddi oranda zarar verebilecek eylemdir. (bkz: göz yamışması)
matbaaya direnen osmanli gibisiniz. telefondan okumakda yadsinmayacak bir eyelemdir aslinda.
Ekran büyük ise gayet güzel olan bir eylemdir. Tabi yine falanca operatörün çıkardığı filanca dergilik uygulamasından indirilen dergileri okumak daha bir tatlıdır.
muhtesem olmasada idareten.
teknolojinin bokunu çıkarmaktır. sayfaları tek tek çevirmenin tadını vermez. sevdiğiniz yerlerin altını çizemezsiniz, işaret koyamazsınız.* ayrıca kitabı koklaya koklaya okunur telefon değil.*
komik olduğunu düşündüren olaydır. internetten okumak zaten oldukca cansıkıcıdır. telefondan okunanı düşünemiyorum bile...
kisisel olarak tat alamayacagimi tahmin etsem de okuyana da bok atilmamali. adam okuyor beyler. yuzde dört memlekette okuma aliskanligi.
E pub özellikli uygulamalar sayesinde yapılan eylem. Kısa kitaplar için idealdir. Ama aslının yerini tutmaz ekonomik olduğu için tercih edilir yoksa gerçeği varsa onu okuyun.
Aldiko isimli program favorimdir. Üstün kişiselleştirme özrllikleri ve ücretsiz olması insanı cezbeder. isteyene ücretsiz e pub kitap gönderebilirim. Elimde 250 den fazla bulunmaktadır. Bu arada kitap okumanın telefonda ve ya bilgisayarda okumayla bi farkı yoktur. Kitap kitaptır. Nerde nasıl olursa olsun boş zamanlarda ele alınmalıdır.
(bkz: wattpad)
Kitabın ruhunu hissedemeden okumaktır. Sayfaları tek tek çevirmeden, ayraç kullanamadan okumaktır. Göz yorar ve gereksizdir.
kitap okumaktan nefret eden ben için mükemmel bir şey olmuştur. Aslında çok istekliyimdir, bir kitap okuyayım, böyle saatlerce sıkılmadan dalayım gideyim ama bir türlü konsantre olamıyordum, başladığım kitabı da ertesi gün elime almak istemiyordum. Geçen store da gözüme çarptı bir kitap, severim böyle ejderhalı fantastik hikayeleri, filmleri. hazır bedava bir kitap denk gelmişti ve indireyim başlayayım dedim. Gerçekten de sardı beni. 52 sayfa okumuşum, normalde 10 sayfa okumam kitap ama telefondan okumak bana güzel ve keyifli gelmişti. Anladım ki bende kağıt fobisi var.Böyle elime kitap kağıdı değdiği zaman içim gıcıklanır. Belki de o yüzden yıllardır kitap okumadım diye düşündüm telefondan okurken kitabı. Akşam olsa kaldığım yerden devam etsem diye bekliyorum. Ben ya ben, cin ali bile okumadım ilk okulda.
Özellikle hocaların okuyun dedigi dandik kitapları internette bedavaya bulunca yapılmak zorunda kalınandır.
600 sayfada olsa yanımda taşır o kitabın sayfalarını hissederek okurum.
Bence hiç güzel değil tadını alamazsın.
O kitap kokusunun yerinu, telefonun parlaklık ayariyla oynayarak kapayamazsiniz...
Kaldığım sayfaya ayraç koyarken bile eğleniyorum diyenler denememeli.
Ayped’inen geniş ekranda okumak daha bi keyiflidir.
Telefonda mavi ışık filtresi yoksa gözleri yorabilir.