bugün

kullandığımız şebeke suyunun faturası. ödemeyi bu fatura ile yaparız. karşılığında makbuz alırız.
* cevre temizlik vergisi'nin de dahil edildigi fatura.
genel olarak düşük tutarlı olduğu için sürekli ödemesi ertelenen ve en sonunda tuvalet kağıdı rulosu görevini görecek hale gelen fatura türüdür. bu tanıma göre son derece işlevseldir.
sadece isminde ve bir kaleminde su geçen faturadır. bu faturadaki belli başlı kalemler; su tüketimi, çevre temizlik vergisi, sayaç bakım bedeli, arıza bedeli, katık atık bedeli, diğer ücretler ve kdv'den oluşur.
Doğuluların ödemediği fatura.
yaklaşık 25 tl karşılığıdır. lan evi taşıdım fatura 22-25 tl arasına indi. nasıl oldu anlamadım. eski evde en az ödediğim rakam 42-51 tl arası idi.
bazı şehirler için akıllı sayaçların gelmesiyle tarihe karışmış olan fatura şeklidir.
bazı evlerde sayaç evin içinde olduğu için çoğu zaman devlet tarafından geç tahsil edilen fatura.
tek kişi yaşadığım eve 51tl şeklinde gelen fatura. *
(bkz: naapalım götümüzü mü yıkamayalım).
gelen faturalar içerisinde, evdeki kişi sayısına göre değişebilirliği en belirgin olan faturadır.

kışın gelen doğalgaz faturasından sonra en sevilmeyenler listesinde kendine üstlerde yer bulur.
2014 temmuz ayında öyle bir hoş gelmiştir ki aile meclisinde kapsamlı olarak yer edinmeye hak kazanmıştır kendileri; böyle şakaların hiç hoş olmadığını buradan kendisine belirtiyor, bir daha karşılaşmak istemediğimizi söylemek istiyoruz. Tek aile olsa yine neyse; fakat genele baktığımızda bir önceki aya oranla müthiş bi' artış var çevremde.* Hayır, belediye sokakları yıkadı + tertemiz falan oldu diye takdir ettik, mutlu olduk; acısı bizden çıkmamıştır umarım.

Neyse ki yaz nedeniyle kullandığım su göze batmıyor; yoksa bu fatura da üstümüze kalmıştı iyi mi.*
Evdeki su harcamalarınızın ortalama %25’i sifon kaynaklıdır. Bir pet şişe kullanarak sifonunuzun hacmini küçültebilir, faturalarınızı düşürebilirsiniz.
aldığı reklamlarla güldürmüştür.
44 lira gelmiştir. Olacak şey değil.
Aylardır 12 - 15 lira arası gelen fatura nasıl olurda bu kadar artar? Ulan evde durmuyorum ki.
97 lira gelmiş. Hep diyorum, az çimin diye.
Bir öğrenciyi hiç zorlamayan faturadır. 350₺ lik bir doğalgaz faturası değildir.
180 tl doğal gaz faturası nerede, 25 tl nerede. Canımızı yakmıyorsun su. Aksine ferahlatıyorsun. DOğanda var olduğu gibi.
ailecek sincap mısınız amk 39 tl fatura ne!

edit: hayırlı forumlar.
(bkz: evdeki tuvaletlere de para ödediğimiz gerçeği)
görsel
Yav aq 10 yıldır 100 liradan aşağı fatura gelmiyor. Size kaç geliyor ki 120 liraya trip atıyorsunuz.
Gelen ölçümlere göre -Ankara için- yarısı kullandığınız payın bedeli yarısı da devlete verdiğiniz ücrettir. *
son zamlardan sonra elektrik faturasına havlu attırmış, halkı banyodan, tuvaletten, çamaşırdan soğutmuş şişkin fatura.
en son 20 euro geldi acım büyük...