bugün

uzun süre açmayınce deliye dönülesi ve mesaj atılası durumdur.

ertesi gün:

dün neden o kadar mesaj çektin canım telefonu açmak istemiyodu açmadım sen kendini ne sanıyorsun?

sessizlik....

(bkz: yıkıldığım an)
meşgul olabilir, müsait olmayabilir, telefon sessizde olabilir, telefonu sesini duymayacağı bir yerde bırakmış olabilir, sevgilinin yanında ebeveynleri olabilir, sevgili sağır olmuş olabilir. olasıdır. *
açmaması değilde yalan söylediğini ses tonundan hissettiğiniz sevdiğinizin abuk sabuk ve kendince dramatik sizce traji komik bahaneleridir .bir iki göz yumarsınız sonra siz açmazsınız telleri en iyisi yaşayarak öğrenme tabiki.*
durup dururken deliren kızların sürekli yaptığı şeydir. sen saatlerce merakından ölürsün, en sonunda telefonu açar garip garip (işim vardı, duymadım, açmak istemedim) gibi cevaplar verirler. bundan dolayı her daim ezilen erkek milleti biraz daha ezilir. aç şu telefonu da kurtar beni şu durumdan niye naralar atılır o dakikalarda kendi kendine.
kızların naz yapma şeklidir, erkeklerde ara sıra bilinçli olarak yaparlar kızlarda o duyguyu tatsın diye ama kız milleti tınlamaz bile. *
kafayı yedirten sebeplerden birisidir hele birde sevgili uzaktaysa. lakin o telefon açılmadığı sırada kafadan gecen senaryolar yaratıcılığın ve hayal dünyasının sınırlarını zorlamaktadır.
eğer açmayan erkek tarafıysa, o çocuk boku yemiştir. ( kelimesi kelimesine hatırlamıyorum ama %80 böyleydi.bizzat yaşanmıştır)

+ niye açmadın telefonu?
- arabadayım. müziğin sesinden duymamışımdır canım.
+ kimlesin?
- yalnızım.
+ nerdesin?
- şuan kazancı yokuşunu iniyorum.
+ ne işin var orda?
- bi sus ya.
+ naaptın. senin dün gece telefonun kapalıydı.
- seni aldatıyodum. ok?
+ sana kim bakar ya.
- salaklar. hahaha..
telefonu açmayan sevgilinin tuvalette veya banyoda olmasını ister insan. ama dakikalar geçtikçe şüphe beyni kemirmeye başlar. kafada çabucakiçinde yatak vs. olan bir hikaye oluşur. kötüdür, iğrençtir. telefonun çalmasıyla insan bir anda gerçek hayata geri döner.
sinir olunması gereken durumdur. telefon taşıyorsan neden duymayacağın yerdedir o telefon. ekran görebileceğimiz şekilde nereye konacaksa konulmalıdır. telefonun sesini duymasak bile,titreşimini hissetmesek bile en azından biri aradığında ışık sayesinde görebiliriz.
meşguldüm, işim varken aradın açmadım diyebilen insandır. hiç bir şey yapılmaması gerekir. arayana kadar aranmaması gereken insandır.
belli olmayan durum her an her şey olabilir sinir de olunur alttanda alınabilir kesinlikle zor bir durumdur kafada bin tane şeyin dolaşması durumudur.
elim ayagim titriyor, kime veriyor acaba ulan gunde iki kere dun aksamin ustune.. manyak eder adami iyi dusunmeye zorlasamda kendimi.. sekizinci arayista telefonu ugradigi yerde unuttugunu soyleyince nasil duzeliyor birden kan akisim.. yedim mi. yemek istiyorum abi. lutfen
sevgilinin telefonu suratına kapatmasından daha iyi bir durumdur.
başınıza gelebilecek en kötü ihtimalleri düşünülmeye başlandığı andır. hatta insanı paranoyak bile edebilir bu durum.
(bkz: ibnelik)
'benden mühim ne işi var' diye düşünmemize sebep olan eylemdir. böyle sevgili de olmaz olsun. (nokta)
sevdiğim insandan nefret etmemi sağlayan olaydır. sinir küpüne döndürür insanı kahreder. hayır utanmazlar zamanında gecenin 3-4 hiç çekinmeden arayan tiplerdir. siz arayınca kötü olursunuz.
(bkz: allah bildiği gibi yapsın)
gayet normal karşılanması gereken hadisedir. insanoğlu teknoloji ilerliyor diye teknolojinin sevdiceğin işine gelen buluşuna bu kadar kalben bağlanmasını adeta bir uzvu gibi yanında taşımasını istememelidir. nedir yani belki unuttu çantasında belki bir sebepten sesini kıstı sonra kıstığını unuttu çalmayınca da arayan soran yok diye düşündü. kendini telefon zannedip 'sen telefonu duymadın yani beni unuttun' sonucuna varmak ne kadar mantıklı?
kesinlikle bir haltlar karıştırdığının göstergesidir. *
`alo aşkım nerdesin
neredesin kimlesin` *
cep telefonu konusulmak icin yapilmistir.

bu aleti sessize almakla birlikte duymadim bahanesi kulliyen yalandir.

(#2266374)'a aynen katiliyorum.
kız sevgili nin telefonunu bir erkeğin açmasından daha olumlu durumdur.
kendisine orhan babayla seslenilmesi gereken sevgilidir.

http://www.youtube.com/watch?v=LwXXN52WMzI

şimdi isterse açmasın.
Sevgilinin müsait olmadığını gösteren durum.

Adam her an seninle mi ilgilenecek?
Belki en yakın arkadaşına bir şey oldu, belki ailesinden birine bir şey oldu?
Belki uyuyakaldı?
Belki yalnız kalmak istedi?
Belki film izliyor ya da kitap okuyor?
aradığınız kişi şu anda başka biriyle öpüşüyor olayıdır. kesin.