bugün

samsung işletim sistemi ve kullanılabilirlik açısından i phone'dan üstündür kimisine göre tabi maddi açıdanda bakmakta fayda var aynı özellikteki bir telefonu samsung'tan bin liraya alıyoruz i phone'dan ise iki bin liraya alıyoruz. bu durumlara bakacak olursak eğer samsung daha çok tercih edilebilecek bir markadır dolayısıyla samsug için i phone'u ezer diyebiliriz.
iphone ezer geçer.
(bkz: i phone) hadi yavrum bidaha vur.. iphone tabiki.
Teknik özellikler bakıldığında samsungun modelleri iphone ye göre üstün ama işletim sistemi yani ios nin androide göre daha stabil ve daha geniş olması sebebiyle iphone öne geçiyor.
teknik olarak belki samsung'un geçeceği fakat donanımı performanslı kullanabilme açısından ios'un fark atacağı durumdur.
Sony Xperia diyorum gençler.
samsung, sony, htc, nokıa ve ıphone kullandım.

samsung: donanımı çok kalitesizdir, işletim standart android.
sony: donanım sağlamdır. işletim standart android.
Htc: tasarım donanım güzel. işletim standart android.
nokia: donanım çok sağlam tasarım iyi güzel de halen kalın ebatlarda. işletim sistemi windows o yüzden tercih şimdilik etmiyorum. (windowsun gelişmesine bağlı tercih edilebilir)
ıphone: donanım olarak yorum yapamam iyi mi kötü mü diye bir kaç kez düşürdüm bir şey olmadı. işletim ıos kesinlikle samsunga, androıde 5 basar tek eksiği oyun sevenlere çoğu oyunların ücretli olması. htc one'nın işletim sistemi androıd değil de ıos olsa mesela tasarım olarak on numara hemen htc one alırdım. kısacası şimdilik en ideal ıphone ve ıphone'a devam.
IPhone iyidir ama çok pahalı be git amerikadan getirt.
Samsung S3 mini kullanıyorum beni hiç yolda bırakmadı (şimdilik).

Sonuç:ucuza bulursan iphone bulamazsan samsung.
Saldır samsung !.
Samsung Ile iPhone vs sini yapacak kadar teknolojiye uzak kimseleri gosterendir. Samsung marka, iphone model.
Ayni jenerasyon telefonlarda Samsung donanimi daha ucuza sunarken ios daha iyi kullanici deneyimi sunar. 64 bit islemciden sonra durum Samsung lehine degisti. Ancak Samsung un ve androidin 64 bit mimarisine gecisi nasil olacak gorecegiz.
iphone nun açik ara birinci olacaği karşilaşmadir. Daha samsung un mağzasi yok , iphone nun yok yok.
teknoloji cahillerinin tercihleriyle kendilerini belli ettikleri başlıktır.
aynen, bu ayfon bi harika dostum.