bugün

Aşk konusunda kimse yalan söylememeli. Aşkın bir başkasını sevmek olduğunu söylemek koca bir yalandır. Aşk karşılıksız yaşanamaz. Buna en büyük itiraz karşılıksız seven insanlardan gelir. Ancak onlar da en azından fantazilerinde aşklarına karşılık bulmadan yapamazlar. Aşkı besleyen sevilmek, önemsenmek duygusudur. Aşk bu anlamda bir başkasının dünyasında varolma çabasıdır. Kendi varoluşunun bir başka varoluş tarafından onaylanması ihtiyacıdır. Bir çift gözbebeğinde yansıma, varoluş kazanma ihtiyacıdır. Bir başka varoluşun içinde iyi bir yeri olduğuna inanmayan bir insanın aşkı biter. Bir de, bir başkasının o kadar da önemsenecek biri olmadığını farketmek aşkı öldürür. Aşk başkasını sevmek, başkasına bağlanmak olarak görülse de, aşk ve sevgi ilişkilerinin temelinde sevilmek yatar. Bana inanmayanlar tek taraflı da olsa, sevgisine karşılık da bulsa fantezilerine bir baksınlar. onu sevdiğine ait görüntüler mi, yoksa onun seni sevmesine ait görüntüler mi daha fazla?
bir çok kimsenin maruz kaldığı aşk hadisesidir. lise yıllarında çok fazla görülür. ilerleyen yaşlarda bünyeye zarar verne nitelikte olduğu da bir gerçektir.*
alkolsüz bira.
şu geçen o' mu lan?
- sinek lan o sinek manyak.
her gördüğünü ona benzetmeyle başlar.
saf aşktır.
sadece ve sadece ilkokulda yaşanacak aşktır. *
çocukken saf duygularla yaşanılanı daha bir anlamlıdır güzeldir. büyüdüğünüz zaman rahat rahat hatırlarsınız unutmak mümkü değildir.
tadı başkadır, çünkü onu okşayıp, öpüp, yiyemezsin. koklayamazsın... sadece mal mal hayal edersin. bu şekilde aşk gittikçe seni sikmeye başlar. dayanılmaz bir hal alır. acıdan geberecek hale gelirsin. o yüzden tadı bir başkadır.
En guzel asktir, cunku hic yasamadiginiz bir seyi susler, buyutursunuz kafanizda. Onun icin hic bir eksigi yoktur, hic bir zayifligi , hatasi, elestireceginiz hic bisey bulamazsiniz.
Platonik asklarimiz, platonik olmasaydi da karsilikli olsaydi, belki sevemezdik onlari bu kadar cok.
Onunla yasayabilecegimiz hayalleri aslinda biz yazariz. Onlar ve biz yaziyor olsaydik bu kadar guzel olmazdi.
(bkz: skimtrak işler)

platonik aşk, skimtrak iştir. çünkü, hayat böyle bir şey için zaman harcayacak kadar değerli değil. ve hiç bir insan sen onu seviyorsun diye seni sevmek zorunda değil. aslında daha fenası, sen birini seversen o seni -büyük olasılıkla- sevmez. bağlanırsan, uzaklaşır. ve günün birinde sen yıllarca onun özlemiyle yanıp tutuşurken, ondan uzak düştüğünde onu ararken, onun için hayatındaki bütün zevkleri silerken; onu bulduğun da bir başkasının kollarında görürsün. çok da mutlu, seni sallamıyor.. selam ritüelinde hala hisleri sana karşı.. ve işte o zaman dersin ki 'çok da skimde anasını satıyım, dert mi lan?'.. sen onun için sınıfındaki afete bakmamıştın di mi? başka hiç bir kızla takılmamıştın onu aldatmamak için di mi? çok da skinde olsun olm, bu skimtrak iştir.
hep ıssız kalmaktır.
eğer hakkını vererek yaşanıyorsa yani gerçekten imkansızsa ve bu durumu bile bile katlanıyorsanız gerçek platonik aşk budur. ancak teklif edip * kabul görmedikten sonra olunan türü evlere şenliktir.
yaşamayanın, hayatını alt üst etmeyenin asla ve asla anlayamayacağı bir duygudur platonik aşk. herkes sizin hislerinizle ilgili söyleyecek bir şey bulurken hiçbirisinin doğru olmadığını bilmektir söylenenlerin aşk hakkında.
kelepce soguklugunda zindan karanliginda yasanilan asklardir, ne görüs günü vardir ne de celseler.

edit: yine de sevmek en güzelidir.
insanı bunalıma sokan boşluğa düşüren hayattan soğumaya sebebiyet veren aşk.

Ben seni severken

Sen yanımda yoktun ki!
Ben seni özlerken
Sen bilmiyordun ki!
Ben seni sensiz sevdim...
Sen yokken bakışların vardı
Beynime kazınmış
Nereye baksam oradaydılar,
Ben seni sensiz sevdim..
Göremesem de, rüyamdaydın,
Sevmesen de, kalbimin derinliklerindeydin
Ve kimse seni oradan çıkaramayacak.
Sen bile!
Sen olmasan da, hayalin vardı,
Sen olmasan da, şarkılar vardı;
Seni hatırlatan...
Sen olmasan da, her dakika aklımdaydın.
Sen olmasan da,yıldızlar vardı,
Sen olmasan da,bulutlar vardı,
Sen olmasan da,günbatımları vardı,
Sen olmasan da,denizler vardı...
Aslında sen hep vardın,
Aynı şehirde,aynı sokakta,
Ben sevdanın oturduğu sokakta oturuyorum ama;
Ne olurdu sende beni sevseydin?
Ne olurdu bu kadar gözyaşı dökmeseydim?
Ama inanıyorum ki sen uyandıracaksın beni,
Hani kıyamet koptuğunda...
Neden sevdim bilmiyorum ama çok sevdim!!! *
*müzik dinle..

-ne senden öncesi, ne senden sonrası..
*sarkıcı değiştir..

-gül ki sevgilim, gül ki gözlerin, solmasın sakın..
*şarkıcı değiştir..

-gözlerime çizdim seni, açmaya korkuyorum..

*sağ tık, en altta, kapat..

*sokağa çık..

-saçı o'na ne kadar benziyor.
-o'nun gibi gülüyor.
-gözleri o'nun gibi.
-o'nun gibi ağlıyor.
-.. o'nun gibi..

herkes o'na benziyor..

*eve git..internete gir..

-msn'de online mı?
-entry girmiş mi?
-en son ne yazmış?
-kaç puan almış.
-bir kaç artı vereyim gülümsesin. mutlu olsun.

*başlat, en altta, bilgisayarı kapat..

*televizyon izle..

-şu anda ne yapıyor?
-mesaj atsam mı?
-telefonumu nerden aldın der mi?
-der..ben ne derim? mesaj atmak için bahane'm olmalı. ama ne? düşün..
-3 saattir mal mal oturuyorsun..

*kağıt al, karakalem çalış..

*karakalem.. eskiden daha güzel çizerdin..
-o'nun da saçları kara..o yok, kalem var..
-kalem. evet. kalem.. yazı.. yazmak..
*tamam. çizmeyi bırak. yaz..
-şiir?

sabah kalkınca pencereni aç,
esen rüzgarda beni hatırla,
akşam olunca bir şarkı seç,
gözlerini kapa beni hatırla..

yalnız kalırsan,
arkana yaslan
bir çift göz düşün
sırf sana bakan
duymak istersen ismimi an,
s..

*yeter bu kadar, kağıdı bırak..

*müzik dinle..

-o'nu yaptık.. olmuyor işte..
*olmalı..sen o'nun hayatında bir nokta bile etmezsen, o'nun senin hayatında başrol oynamasının bir çözümü olmalı..

*vur kafayı yat..

-acaba şu an ne yapıyor?
*sus..
-acaba..
*kendine eziyet ediyorsun..
-sen sus..
*ben senin iç ses'inim.. susamam..
-vururum seni..
*beni vurmak için kendini vurman lazım salak..

*dur ben şaka yapmıştım..
*salaklık etme.. aptalsın sen koca bir aptal!

-...
*...
bir hayalle yaşamaktır.
http://sinestezi.wordpres...9/platonik-askin-itirafi/
platonik aşk bittiği yerde
başlar platonik sendromlarda,
platoniksel titreşimler gönderir,
döner geri platonik platonik...
Aşkların en güzeli lakin en acı olanıdır. ömrünün sonuna kadar unutamazsınIZ. geceleri rüyanıza girer, aynı sınıftaysanız dersi dinlemek yerine hep ona bakarsanız(sonra da sınıfta kalırsınız orası ayrı tabi), sınıfın/okulun en fenna(güzel) kişisiyse ona uzanmanız zordur.ve birgün onu bir başkasıyla gördügünüz an dünya başınıza yıkılır. Onu unutmaya çalışırsınız ama başaramazsınız. unutmaya çalıştıkça daha çok beyninizi kurcalar. ondan uzaklaşmaya çalıştıkça daha cok baglanırsınız. sizde ona ait olan izleri yok etmeye çalışırsınız ama duygularınız el vermez. En sonunda u'mutsuz vaka" olarak ortada kalırsınız.
http://sinestezi.wordpres...9/platonik-askin-itirafi/
ulaşılması zor olan insanı sevmekten dolayı oluşan durumdur. insanı bilinmezliklere sürüklemesiye ün yapmış, zaman zaman acı, zaman zaman mutluluk veren aşk çesiti'dir. -18 lere tavsiye edilmemektedir. *
sevdiğine söylemeden yaşamaktır aşkı. bir gün olurda kavuşulursa o sevdiceğe platonikliği bitmiş olur elbet ama birazda güzel günler geçirilce o sevdicekle o aşkta bitiverir aniden. ne platoniklik kalır ne aşk kısaca!
yunanca'da sevda denir buna. bir yunan'a sorsanız çalmadık der ama...
hemen hemen herkesin hayatında bir kere yaşayacağı, iğrenç bir aşk durumu.